Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesek! Miért van az,...

Fideszesek! Miért van az, hogy nekik sikerül?

Figyelt kérdés

Miért van az, hogy a Szlovákia Szlovénia, Ausztria, Csehország képes normális minőségű, legtöbb helyen tükörsima és SZÉLES utakat építeni és KARBANTARTANI?


Már nagyon régóta nézegetem a google maps-en a street view-t (szegény ember nyaralása más országokban), és folyamatosan azt veszem észre, hogy még az elmaradottabb régiókban is van legalább olyan minőségű út, mint ebben az országban a két számjegyű utaknak?


Van erre racionális magyarázatotok? Nem azt mondom, hogy mindenhol olyan jó az út, de hogy 80%-ban, az már biztos. Miért van az, hogy nálunk az egyik legdrágább 1km út?


Ez is az illiberális gazdaságpolitika része?



2014. szept. 29. 11:41
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
95%

Ez nem a Fideszen múlik, hanem a magyar hozzáálláson, aktuális kormányzattól függetlenül.

Szépen kilopják az anyagot az útból, és 8 centi alap helyett csak 6 centit csinálnak. A két centit kiszámlázzák, és megy nyereségnek. Továbbá kilencvenöt alvállalkozó szépen ráteszi a saját nyereségét is.


Megjegyzem, a kérdező nem járt külföldön, vagy csak egy-egy útszakaszt próbált.


Ausztriában az olasz határnál láttam a világ legrosszabb aszfaltját. Darabokra törve, alig 40-nel mertem vezetni.

Itt Dániában is rengeteg a foltozott út, megsüppedve. Ráadásul a dán autópálya keskenyebb, mint a magyar, és nincsenek leállósávok sem.

2014. szept. 29. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 A kérdező kommentje:

1-es: Mondtam, hogy lehet találni, de nem jellemző.


Meg mi az, hogy nem a kormány hibája? Hát kinek a kezében van az a rengeteg útszakasz? Csak nem az államnak? Annak ki a vezetője? Csak nem a miniszerelnök meg a kinevezett csicskái?


Nem nekik kellene ellenőrizniük, hogy jól csinálják-e? Nem ők adják a pénzt rá?


Legalább egy kicsit gondolkozz már.

2014. szept. 29. 11:51
 3/42 anonim ***** válasza:
70%

En jartam mar autoval parszor Franciaorszag es Magyarorszag kozott, a nemet es osztrak autopalya minosege mondhatom hogy elmarad a magyar mogott. Es nem viccelek.

A francia (es a svajci) van olyan jo, de az meg fizetokapus, es nem olcso.


Az mar mas kerdes, hogy a foutak, mellekutak allapota hagy kivannivalot maga utan. Ne street view-t nezz (ami amugyis tobb eves, tehat elavult kepeket tartalmaz), hanem menj vegig rajta, es rajossz.

2014. szept. 29. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
92%

Kérdező, te lehet, hogy Google maps-et nézegeted, én speciel Skandináv országban élek, rendszeresen járok külföldön. Nem olyan rosszak a mi útjaink, mint ahogy te gondolod, azon felül, hogy sajnos vannak olyan szakaszok, amik szarul vannak megcsinálva, ennyi. De ha elmúlt években összesen 9 olyan év volt, ahol a Fidesz kormányzott, és 16, amikor nem a Fidesz. Egészen biztosan Orbán Viktor tehet a Titanic elsüllyedéséről is?


Gondolkozz, McFly.

2014. szept. 29. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:

Ezt miért a fideszeseken kéred számon?

A mostani utak már sok éve, évtizede épültek. Nem a Fidesz építette fel Magyarország infrastruktúráját.


Kérdezz meg inkább egy útépítő szakembert!

Én is észrevettem, hogy még Észak-Németországban, Svédországban is sokkal jobbak az utak, pedig ott sem kisebb a forgalom és a tél is hidegebb. Gondolom ott jobb alapot csinálnak, jobb, drágább anyagokat használnak fel.

2014. szept. 29. 11:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 anonim ***** válasza:
40%
Nem vagyok fideszes, de a fentiknek igazuk van.
2014. szept. 29. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/42 A kérdező kommentje:

Azért, mert már 5 éve vannak hatalmon és nem változott semmi, ráadásul 2/3ddal. Bezzeg a stadion az kell minden faluba.


Igen tudom, hogy néhol 3 évesek a képet, de 3 év alatt nem romlik el annyira az út, hogy olyan rossz legyen mint amilyennek ti mondjátok. Vagy az is lehet, hogy ti még nem voltatok dél magyarországon vagy keleten. Elhiszem, hogy pest környékén a főutak szépek, de pl az 5-s főút szegedhez közeli része hihetetlenül rossz, pedig FŐÚT.



Autópálya megint más tészta.


Tehát miért nem tesz ez ellen a fidesz? Nem gyurcsány hibája, hogy most se csinál semmit a fidesz. Mivel magyarázzátok akkor ezt?

2014. szept. 29. 12:03
 8/42 Tharos ***** válasza:

Ez már a Fidesz előtt is így volt.


Ez nem illiberális gazdaságpolitika, ez inkább ilyen magyaros dolog.

2014. szept. 29. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 A kérdező kommentje:
És ez így jó? Ez is tetszik?
2014. szept. 29. 12:17
 10/42 anonim ***** válasza:
33%

És mit kellett volna csinálni? Felszedni az összes utat és lerakni újra? Akkor micsoda felháborodás lett volna Az ellenzéki oldalon, hogy a Fidesz szórja a pénzt.

Kérdező, pont jövő héten megyek Malmőbe Koppenhágából, majd készítek neked fotót, jó? Meg fogsz lepődni.

2014. szept. 29. 12:19
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!