Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fidesz- és volt Fidesz-szimpat...

Fidesz- és volt Fidesz-szimpatizánsok, mikor (időben ill. eseményhez kötve) lettek szimpatizánsok, és mikor ábrándultak ki (ha kiábrándultatok)? Hány évesek vagytok, és merre laktok?

Figyelt kérdés

Fővárosban a kerület, vidéken x város, y falu - vagy legalábbis a tájékát, ha kínos lenne a számotokra. :)


Érdekelne az is, hogy miért vált szimpatikussá, és ha kiábrándultatok, akkor miért ábrándultatok ki.


Huh, erre hosszú válaszokat lehet írni, de érdekelne. :)

Kösz a kulturált érdemi válaszokat!



2014. nov. 6. 23:31
 1/3 anonim ***** válasza:

Fideszes voltam, kb. 2006-ban talán 2008-ig. Csalódtam az MSZP-ben az ígéretekben, változást akartam, újítást, újat, frisset, magyart!!!!


2008-ban ismerkedtem meg a Jobbikkal, és sokkal de sokkal közelebb állt hozzám, mint a Fidesz. Nem vagyok radikális, de a Jobbik az egyetlen párt, ami az igazságról beszél. 2010-ben a fidesz került hatalomra. Ekkor láttam egy kis reménysugarat, hogy hátha majd válozik bármi. Nem változott semmi. Korrupció korrupc hátán, élhetetlen körülmények, közbiztonság 0, egészségügy kalap sz*r, örülök hogy még nem túrtak ki az otthonomból. Kirúgtak a munkahelyemről, mert el mertem menni egy Kárpátia koncertre. Semmivel nem jobb az MSZP-nél... semmivel. Nincs szólásszabadság, nincs sajtószabadság, nincs semmi. Csend és hullaszag...


Sorra mennek ki a fiatalok, mert képtelenek a reményteelnségben élni. 25 éves vagyok. Az Alföld szívében élek és nem akarok elmenni, nem akarok lemondani a hazámról és a magyar emberekről. De ha 2018-ban is kormányra jut valamelyik sz**rházi, akkor Törökországba költözök. Nem tudok megélni minimálbérből. 1 diplomám van 1 okj-s szakmám és semmire nem megyek vele. A cigányoknak jobb a soruk ( kevesebb mint 8 általánossal) mint nekem, aki évekig tanul. Van igazság? Létezik igazság?

2014. nov. 13. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

A rendszerváltás után egy darabig "ingadoztam", inkább az mszp-re szavaztam, mígnem "közvetve" de meglehetősen keményen "érintettek" az akkori kormányok megszorító (bérstop, létszámleépítés, stb.) intézkedései - nemcsak engem, sőt... Ez még nem "tántorított el, de egyre inkább "beleláttam" az akkori vezetés korrupciós ("mi kutyánk kölyke") ügyeibe, ill. egyre több olyan megnyilvánulásuk volt, amit nem tudtam elfogadni (pl. a határon túli magyarokkal kapcsolatban).

Egy Gyurcsány, Bajnai (még ha jogilag nem is támadható alapon lettek multimilliomos, de erkölcsileg igencsak megkérdőjelezhető) vezette "baloldal" már abszolut elfogadatlan lett számomra. Mesterházi, majd Tóbiás vezette baloldal "farvizein" ismét feltüntek azok a -egy időre háttérbe vonuló- politikusok, akikről korábban is tudtam, hogy a "joghézagokat" kihasználva lettek azok, akik (nem akarom sorolni).

Végülis -erős kritikával- maradt a fidesz, s nagyon erős fenntartásokkal a jobbik.

(Ma már "vidéki" vagyok és nyugdíjas.)

2014. nov. 27. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:
Köszönöm az eddigi válaszokat, remélem, jönnek még! Netán ennyire nehezet kérdeztem?! :)
2014. nov. 29. 02:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!