Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért van az, hogy xy egyszerr...

Miért van az, hogy xy egyszerre szimpatizál a Fidesszel és a Jobbikkal?

Figyelt kérdés
Kérdeztem egy nagyon kedves ismerősömet, hogy mi a véleménye arról, hogy tarolt a Jobbik több helyen. erre azt a választ kaptam: "legalább nem a kommunisták győztek"...

2014. nov. 11. 17:04
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Sok Fideszes szimpatizál a Jobbikkal, de anyagi érdekek miatt nem szavaznának rá.


Visszatrafikosítás, 1 kulcsos adózás megszüntetést....stb

Ez nem kedvezne a Fidesz jelenlegi szavazóbázisának.

2014. nov. 11. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Tejesen érthető, én is így vagyok. Én elsősorban a Jobbikot támogatom, de sok dologban egyetértek a Fidesszel - sokban nem. És igen, ők a kisebbik rossz, inkább Viktor mint a kommunisták.
2014. nov. 11. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 Koplárovics Béci ***** válasza:
Az, hogy valaki több párttal is egyétért - bizonyos dolgokban az egyikkel, másokban másikkal, sőt akár még többel is - sokkal értelmesebb dolog, mint beállni egyetlen párt mögé (legyen az bármelyik). Ez az egy párt mögé beállás számomra olyan embert jelent, aki vagy képtelen saját gondolatokra és döntésekre, vagy egyszerűen nem akar gondolkodni és saját döntéseket meghozni. Nekem egyik sem szimpatikus, szerintem az teszi az embert emberré, hogy gondolkodik és döntéseket hoz. Képtelenségnek tartom, hogy valakinek egyetlen egy párt minden tette/gondolata jó legyen.
2014. nov. 11. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%

Vonának igaza lehet, hogy a legtöbb ember Jobbikos, csak még nem tudja.

A nagy helyzet az, hogy a Jobbik képviseli "kívánatos" opciókat, a Fidesz pedig a "lehetségeseket".

Ugyanannak az ideológiának a keményebb és puhább változatát adja a két jobboldali párt.

2014. nov. 11. 19:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
78%

Hehe. Inkább Viktor mint a kommunisták?

Államosítás, munka alapú társadalom, "extra" profit elleni harc, "a nyugat hanyatlik".


Talán tévedek, de ezek a dolgok leginkább 30-40 évvel ezelőtt voltak divatosak.


Nem bírom a magyar baloldalt (mszp,dk, szdsz és utódpártjaik), de azt mondani, hogy a fidesz jobb náluk , "kevésbé kommunistább" az hülyeség.

2014. nov. 11. 21:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!