Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Most komolyan, ti szavaznátok...

Most komolyan, ti szavaznátok egy ilyen pártra?

Figyelt kérdés

Aki olyan intézkedéseket hozna, hogy:


1.) Gazdag adó:


Minél nagyobb fizetése van egy embernek, annál többet kell adóznia, és minél kevesebb, annál kevesebbet. Tehát mondjuk egy 50 ezer forintos fizetés után leadózol 0,1%-ot, és marad 49950 forintod. De ha mondjuk 3 milliót keresel, akkor leadózol 70%-ot, és marad 900 ezer forintod (és ez vonatkozna a politikusokra is).

És mindezt azzal a szöveggel, hogy: "ezzel csökkentjük a (dús)gazdagok, és a szegények közötti különbséget, megállítjuk, hogy egyesek még több pénzt halmozzanak fel, és hogy egyesek még jobban elszegényedjenek, de a jól keresők még így is rengeteget kapnának, illetve az állam is jobban járna, mert pénzt szerezhetne, de nem a szegényebb rétegektől (ahogy sokak szerint eddig is tette)."


2.) Heti fizetés bevezetése:


Mindeni hetente kap egy kis fizetést mindenki.

Ezzel kicsit kordában tartjuk, hogy az emberek örült módon költekezzenek, mintha egyszerre kapnák meg az egész fizetést, illetve jobban be is tudják osztani.


3.) Az fizetések lehatárolása:


Minden dolgozó embernek heti 40 óra munka után (ha napi max. 8 órát dolgozik!) jár legalább 30 ezer forint NETTÓ fizetés (ez a MINIMÁLBÉR), illetve egy személy maximum 3 milliót kereshet, , amennyiben ennél többet keres, azt kötelessége eladományozni, vagy azonnali hatállyal a saját vállalkozására fordítani (ha van olyan), esetleg a még fennálló tartozásokat visszafizetni, vagy pluszban adóként leadózni az államnak. (a 3 millió BRUTTÓ fizetés, tehát a 70%-nyi adótól független)

(Figyelem, az adomány nem mehet személynek, vagy személyeknek, csak különféle oktatási intézményeknek, iskoláknak, óvodáknak, bölcsődéknek, kórházaknak, közintézményeknek).


4.) Börtön szigorítása:


Egyszemélyes cellák létrehozása, a cellákban sem világítás, sem ablak (keskeny szellőzők vannak), gyenge fűtés télen. Felszerelés: egy deszkaágy, esetleg egy wc. Kaja napi max. 3x (napi 1000 ft-nál nem lehet nagyobb étkezés), ajtón csak egy kis ablak, hogy fény jöjjön be, a cella magassága max. 1,7 méter, szélessége 1,5 méter, hossza 2 méter. A személyre egy héten max 5 ezer forintot költhet az állam, látogatás nincs (csak kirívó esetekben).

A büntetések lopás, illetve kisebb garázdaság esetén enyhülnének (ezt ellensúlyozná, hogy ők is a kis cellába kerülnének, mondjuk 2 év helyett 3 hónapra, ez még talán jobban megviselné őket, mint egy sima cellában), testi bántalmazásnál szigorodnának mint a jelenlegik, azaz egy gyilkosságért, akár 40-50 évet is kaphat abban a kis cellában.


5.) Különböző eszközök alkalmazása a gyanúsított kikérdezéséhez:


Amennyiben nincs egyértelmű bizonyíték arra, amit mond, a rendőrségnek jogában állna különböző szereket, "igazság szérumokat" alkalmaznia, ami jelenleg tiltott. Ezzel hamarabb véget érne az ügy, pénzt és időt spórolnának, kiderülne az valós igazság, és végül nem kerülne olyan börtönbe, aki ártatlan.

(De testi bántalmazás továbbra sem lenne megengedve a gyanúsított szórabírásához, legalábbis akkor nem, amikor még nem egyértelmű, hogy tényleg elkövetett-e valamit).



Nem tudom végig olvastátok-e teljesen, de ti komolyan, most tényleg szavaznátok ilyen pártra, aki ilyeneket akarna bevezetni??


2014. dec. 18. 18:43
 1/9 anonim ***** válasza:
94%
Nem. Egyik fele kommunista másik fele hülyeség (pl. milyen igazságszérumokról van szó???)
2014. dec. 18. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
92%

1. és 3. pontot támogatnám, a 2. az teljesen mindegy nekem, el tudom osztani a pénzem, tök mindegy, hogy naponta, hetente, vagy havonta kapom meg. 4. és 5. ponttal nem értek egyet.

A jelenlegi kormány ellenében szavaznék egy ilyenre, mert itt legalább ha nem is a legtöbb dologgal, de néhánnyal egyetértek.

2014. dec. 18. 18:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
92%

Nem. Nem azért tanultam, hogy a fizetésemet lekurtítsák azok fizetésére akik nem tanultak.


Amit felvázoltál az nem a megélhetésre, hanem a jól keresők megvámolására irányul, aminek semmi értelme. De amint látom az 50ezer ftos létminimum alatti fizetéssel semmi bajod ez a szégyen.

2014. dec. 18. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
93%

"1.) Gazdag adó"


Erre az egyre reagálnék, mert gyakran felvetődik. Ha jól értem, a többkulcsos személyi jövedelemadóról (SZJA) beszélsz.

Egy gond van vele: Ha felemeled a felső kulcsot 70%-ra, akkor a gazdag ember fogja magát és átköltözik valamelyik másik országba (legalábbis papíron) és ott fog adózni.

Csak gondold végig logikusan: ha te 3 milliót keresnél havonta, akkor

1, befizetnél 2 milliót adóként?

2, áttelepülnél egy olyan országba, ahol mondjuk 10% az SZJA?

Minden normális ember az utóbbit választaná. A Fidesz épp ezért vezette be az egykulcsos 16%-os SZJA-t, hogy a milliomos ne települjön át, hanem itthon adózzon. Ami szerintem okos és célszerű döntés volt.

2014. dec. 18. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Vadkan01 ***** válasza:
Nyilván nem, de érthető, hogy valaki szigorítani akarja a törvényeket, csak az a baj ezzel, hogy sokkal rosszabb lenne ezekkel a törvényekkel.
2014. dec. 18. 19:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem ! Ez marhaság, csak A FIDESZ :LOL.
2014. dec. 18. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az 1. és 3. szerintem elég egyértelmű nem. 2. nekem mindegy.

Amire részletesen ki akarok térni:

4.

NOOOORMÁLIS EZ?

Szóval te konkrétan halálra ítélnél mindenkit, aki pár napnál több börtönt kap. És ráadásul nem méreginjekcióval, hanem a lehető legbrutálisabb módon. Szerinted mennyi idő alatt őrülne bele egy ember az ilyen körülményekbe?

Plusz ez egy kicsit teljesen figyelmen kívül hagyja azt a tényt, hogy elvileg a börtönnek átnevelő célzata is van. Vagyis hát ez is átnevelné az embereket, csak épp nyáladzó bolondokká.


5.

Nem véletlenül tiltottak az ilyenek. Ezek nem úgy működnek, hogy belenyomod a gyanúsítottba, ő meg elmond szépen minden információt az ügyben és semmi mást, azután elengedik vagy elzárják és nem történt semmi. Ezeknek komoly mellékhatásai vannak, az embereket olyan állapotba hozhatják, ami alatt nagyon komoly traumákat szenvedhet, a rendőrök kihasználhatják mindenféle módokon, stb. És ne felejtsük el, hogy gyanúsítottakról beszélünk, nem bűnözőkről. Olyan emberekről, akiknek a többsége nem követett el semmit.


Szóval 4 nem és 1 nem érdekel. Nem szavaznék ilyen pártra.

2014. dec. 18. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Szerintem sem a legjobbak, én azért más döntéseket hoznék. Egyedül a 3. ponttal értek egyet.
2014. dec. 18. 19:36
 9/9 anonim ***** válasza:
Milyen párt ez? Amúgy én a diplomák számával megegyezően nővekedő maximális fizetést vezetnék be.
2015. jan. 7. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!