Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti szavaznátok egy olyan...

Ti szavaznátok egy olyan pártra, aminek az lenne a programja, hogy mérnöki technokráciát épít ki Magyarországon, tudományos alapokra helyezi a kormányzást és jogalkotást, valamint megszünteti a pártrendszert?

Figyelt kérdés

A mostani demokrácia sajnos nem nagyon enged utat a logika érvényesülését, mivel jóformán az emberiség 2%-a bírja csak el azt a tudást és intelligenciát, ami egy társadalom működtetéséhez szükséges. A többség akarata sosem kínál optimális megoldásokat.


Úgy gondolom az emberiség legnagyobb vívmányai a technológia és a tudomány. Technikailag minden amit használunk vagy ami megoldást nyújt a problémáinkra az ezeknek köszönhető. Ideje lenne már félre tenni a babonákat és a szubjektív értelmezéseket és egzakt módon működtetni az országot. A mérnöki képességekkel nem rendelkező politikusok nem képesek felmérni a környezetük folyamatait és összefüggéseit. Ami most az országban történik az az összefüggéstelenségek káosza és a rendszerszemlélet teljes hiányát tükrözi.



2014. ápr. 29. 20:53
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
35%
Szavaznék.
2014. ápr. 29. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
93%
Igen, a demokrácia hanyatlása idején ezt a rendszert már a görög filozófusok is felvetették. Maximálisan egyetértek. Rendszerváltásra lenne szükség demokrácia helyett technokrácia. Viszont abban a rendszerben is ki kellene szűrni, illetve pont hogy most nincsenek kiszűrve a visszaélések. Ott is kellenek fékek és ellensúlyok a rendszerbe.
2014. ápr. 29. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
no elírtam: "A mostani demokrácia sajnos nem nagyon enged utat a logika érvényesülésének"
2014. ápr. 29. 21:00
 4/16 A kérdező kommentje:
Szerintem csak jól kellene kitalálni az alapelveket. Pl.: olyan vallásos fogalmak helyett, mint az erkölcs vezessük be a közhasznosság elvét. A korrupció és az önzés értelmetlensége innentől sokkal látványosabbá válna.
2014. ápr. 29. 21:04
 5/16 anonim ***** válasza:
78%

Nem támogatok egy olyan pártot, ami kimondottan és főként erre épít, de attól függetlenül én is fontosnak tartom a technológiai fejlődést.

Mindenesetre ne ez legyen a legfőbb célirányosság, de legyen erős prioritása.

2014. ápr. 29. 21:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
Amúgy nagyon jól gondolkodsz, a a magyar átlagembereknek szerintem is elég logikátlan és következetlen a gondolatmenetük. Tényleg több logika kéne.
2014. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
26%
Nem.
2014. ápr. 29. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
77%
Lenne rezsicsökkentés a programban, vagy nem?
2014. ápr. 29. 22:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
7%
Neked annyi eszed van, mint egy zacskó szotyinak.
2014. ápr. 29. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%

Én többszörösen is mérnök vagyok, és igen kemény műszaki-tudományos szemléletű embernek tartom magam.

Ellenben - egyáltalán nem tiszteletlenségként mondom - az írásodból egyáltalán nem mérnöki szemlélet észlelek.

Valahol az érett és "bölcsebb" mérnöki szemlélet ott kezdődne szerintem, hogy idővel az ember ráeszmél, hogy milyen komplex, bonyolult rendszerek a társadalmi struktúrák, emberek, közösségek, melyek messze-messze meghaladnak bármit bonyolultságban, amit ember valaha is épített vagy tervezett.

Az írásod második felében, az "Ideje lenne már félre tenni a babonákat..." rész után igencsak azt érzem, hogy végtelenül leegyszerűsíted, figyelmen kívül hagyod a komplexitást, felszínesen szemléled a dolgokat.


Nem azzal kívánok vitatkozni, hogy a mérnöki, szakmai, tudományos alapú vezetés bizonyára előnyösebb lenne. Csak amire te gondolsz, az nem biztos hogy az.

2014. ápr. 29. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!