Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hozzáértő, tapasztalt emberek!...

Hozzáértő, tapasztalt emberek! Tényleg a JOBBIK a legjobb párt, amely tudna segíteni Magyarország összes problémáján?

Figyelt kérdés

Elmondani nem tudom hányszor hallottam, hogy:

- a jobbik tenne is valamit a bűnözés (szigorítaná a büntetéseket), és a korrupt politikusok ellen, valamint a hajléktalanság felszámolása érdekében

- ők azok, akik a legkevesebbet lopnának, ha egyáltalán lopnának

- végre egy magyarokat támogató nemzeti párt lenne az ország élén, és nem egy olyan, ami szétlopja az országot, és nem a magyarokat támogatja

- sokkal jobb, tisztességesebb törvényeket hoznának, mint a fidesz, vagy az eddigi liberálisok

- ellenzik a liberalizmust, ami szerintük sok dolog megrontója

- elkezdődne a gazdasági és az erkölcsi növekedés

- jelentősen csökkentené a társadalmi különbségeket, és a szegények és gazdagok közötti különbséget


Ez legalább 7 indok, hogy a jobbik a legjobb párt. Legalábbis szinte minden ismerősöm ezeket hozza fel, hogy miért jó a jobbik. És kivétel nélkül szinte mind jobbikos is, és úgy szidja a baloldalt, mint a leprát. Végül is azért igazuk van valamennyire. A baloldal sok rosszat tett. A jobbik a baloldal ellentettje. Vagyis őnekik egyértelműen jót kell majd cselekedniük elméletileg.


Nos ezt az egész kérdést az olyanokhoz intézném, akik értenek is a politikához, akik mondjuk már lediplomáztak, és akik tapasztaltak, tudják mi a valós helyzet. Mivel az én ismerőseim mind fiatal tizen, huszonévesek, ezért szeretném most a hozzáértőktől megkérdezni, hogy ők mit gondolnak a jobbikról, és hogy tényleg érdemes lenne-e rájuk szavazni. Persze nem teljesen az itteni válaszok alapján dönteném el, hogy kire szavazzak, inkább csak érdekel, hogy mit gondolnak erről a pártról. Ha pozitív válaszokat kapok, akkor nyilván nagyobb az esélye, hogy legközelebb a jobbbikra teszem a voksom.


Köszönöm a válaszokat előre is!


2014. dec. 29. 13:06
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
52%
Talán csak a megszavazhatóak közül a legkisebbik rossz!
2014. dec. 29. 13:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
43%
Ne légy már ennyire hülye! A Jobbik rosszabb lenne, mint a Fidesz és az MSZP együttvéve! Látod, mennyire keletimádók, ez hosszútávon csak rosszat tenne hazánknak!
2014. dec. 29. 13:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
88%

"Nos ezt az egész kérdést az olyanokhoz intézném, akik értenek is a politikához,"

Magyarországon a politikához, a focihoz, meg a közgazdasághoz mindenki nagyon-nagyon ért... Mindenesetre megpróbálok objektívan válaszolni. Félek hogy rajtam kívül nem sok objektív válasz fog érkezni csak szokásos libsizés meg nácizás...


"- a jobbik tenne is valamit a bűnözés (szigorítaná a büntetéseket), és a korrupt politikusok ellen, valamint a hajléktalanság felszámolása érdekében"

Ez a Jobbik "szakterülete". Nem véletlen hogy rossz közbiztonsági helyeken nem konzervatívok is szívesen szavaznak a Jobbikra. A jobbikos vezetésű településeken is jelentősen javult a közbiztonság.


"- ők azok, akik a legkevesebbet lopnának, ha egyáltalán lopnának"

Mindig azt mondjuk az aktuális kormányra hogy "ennél többet már úgyse lophat senki". Én a Jobbikban és az LMP-ben bízom ilyen téren, de majd kiderül ha kormányra kerülnek egyszer...


"- végre egy magyarokat támogató nemzeti párt lenne az ország élén, és nem egy olyan, ami szétlopja az országot, és nem a magyarokat támogatja"

Ez egy általános kijelentés... Én is magyar vagyok, te is, de egy intézkedés az lehet hogy engem támogat de téged meg nem...


"- sokkal jobb, tisztességesebb törvényeket hoznának, mint a fidesz, vagy az eddigi liberálisok"

Olvasd el a programjukat, és ítéld meg hogy az jó-e szerinted vagy sem. Nézőpont kérdés nyílván...


"- ellenzik a liberalizmust, ami szerintük sok dolog megrontója "

Tényleg ellenzik. Szerintem mondjuk szép és jó a liberalizmus, de Magyarországon csak az SzDSz ámokfutását láthattuk liberalizmus címszó alatt... Nem csoda ha sokaknak szimpatikus ezek után ha valaki ellenzi a liberalizmust...


"- elkezdődne a gazdasági és az erkölcsi növekedés "

Erkölcsi növekedés nem tudom hogy micsoda...

Teljesen más gazdasági politikát folytatnának. A kis- és középvállalkozásokat támogatnák, és a multikat meg nem. Bizonyos ágazatokat (pl. mezőgazdaságot) növeszteni akarnak, hogy a hazait vegyük meg a külföldivel szemben.


"- jelentősen csökkentené a társadalmi különbségeket, és a szegények és gazdagok közötti különbséget "

Csak azok közt akik dolgoznak. A segélyezési rendszert eléggé ellenzik.


"A jobbik a baloldal ellentettje."

Ma Magyarországon a baloldal meg jobboldal fogalma eléggé kusza...


"tényleg érdemes lenne-e rájuk szavazni."

Vannak élethelyzetek amikor teljesen megértem, hogy valaki miért szavaz egyik vagy másik pártra... Ha te úgy érzed hogy a Jobbik programja neked kedvez, akkor szavazz rájuk...

2014. dec. 29. 13:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:

#3

Köszönöm, nagyon szép válasz volt!

Valóban nem volt még igazi liberalizmus, ezért is utálták meg azt, ami volt helyette. Mivel ők az egyedüli párt, akiknél már a hatalomra kerülés előtt érezni lehet a jótékony hatást (biztonságosabb utcák, nagyobb rend), ezért lehet, hogy tényleg érdemes lenne rájuk szavaznom. Kevés olyan párt van, akik azelőtt jót tesznek mielőtt hatalomra kerülnének. És mivel nincs igazi liberalista párt, ezért hiába sírunk utánuk, úgysem lesz, tehát marad a jobbik.

2014. dec. 29. 13:32
 5/18 anonim ***** válasza:
0%
A probléma külső, tehát TEHETETLEN minden kormány!
2014. dec. 29. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
45%

Én bevallom nem értek a politikához de mivel én is itt élek, fontos, hogy nyugodt körülmények között éljek.

Nekem nagyon tetszik a jobbik határozott fellépése a cigány bűnözés ellen.

Ha a Jobbik garantálja, hogy a közbiztonságra keményen odafigyelnek, és komoly lépéseket tesznek, hogy minden bűnöző súlyos ítéletet kapjon, hogy végre ne egy dolgozó, becsületes állampolgár rettegjen, hanem kezdjenek ők is félni, akkor bizony én a Jobbikra fogok szavazni.

2014. dec. 29. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
40%

"- a jobbik tenne is valamit a bűnözés (szigorítaná a büntetéseket), és a korrupt politikusok ellen, valamint a hajléktalanság felszámolása érdekében "


A büntetések szigorítása (pl. büntetési tételek emelése) önmagában semmilyen hatással nincs a bűnözés mértékére. Az USA azon államaiban, ahol van még halálbüntetés például jóval magasabb a gyilkosságok száma, mint ahol már nincs ilyen büntetési forma. A Jobbik pont azt mutatja meg ezzel az elképzelésével, hogy baromira le van maradva és figyelmen kívül hagyja az utóbbi évtizedek tudományos fejlődését etéren.


"- ők azok, akik a legkevesebbet lopnának, ha egyáltalán lopnának "

Lehetséges, bár nekem az a problémám, hogy aki odakerül annak egyáltalán van esélye lopni, mivel így lett kialakítva a rendszer.


"- végre egy magyarokat támogató nemzeti párt lenne az ország élén, és nem egy olyan, ami szétlopja az országot, és nem a magyarokat támogatja "

Magyarországon nem csak magyarok élnek, ha valaki jól vezeti az országot, akkor mindenkinek jó lesz és nem csak egyes csoportoknak, épp ezért szerintem fölösleges kiemelni bárkit is.


"- sokkal jobb, tisztességesebb törvényeket hoznának, mint a fidesz, vagy az eddigi liberálisok "

Törvényeket a Parlament hoz, egy jogszabálynak tisztességessége pedig nehezen meghatározható. Mondjuk inkább úgy, hogy JÓ törvényeket kéne hozni.


"- ellenzik a liberalizmust, ami szerintük sok dolog megrontója "

Mert a liberalizmust ők annyira ismerik, hogy "b*zik, drogosok, pedofilok". Ennyire értenek hozzá.


"- elkezdődne a gazdasági és az erkölcsi növekedés "

Gazdasági növekedés eddig is volt, csak rossz formában, erkölcsi növekedés meg szerintem értelmetlen fogalom.


"- jelentősen csökkentené a társadalmi különbségeket, és a szegények és gazdagok közötti különbséget "

Ezt úgy is el lehet érni, hogy a gazdagokat szegényítjük, de úgy is, hogy a szegényeket gazdagítjuk. Nagyon nem mindegy melyiket választják.

2014. dec. 29. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:

"- a jobbik tenne is valamit a bűnözés (szigorítaná a büntetéseket), és a korrupt politikusok ellen, valamint a hajléktalanság felszámolása érdekében "

A Jobbikot kb az életben nem fogják akkora többséggel megszavazni, mint a Fideszt, így a korrupt politikusokat érintő törvényt elég nehéz lesz átrugdosni a parlamenten. Mondhatni esélytelen.


"- ők azok, akik a legkevesebbet lopnának, ha egyáltalán lopnának "

Tuti lopnának.


"sokkal jobb, tisztességesebb törvényeket hoznának, mint a Fidesz, vagy az eddigi liberálisok "

Attól függ kinek jobb és mi számít tisztességesnek.


"- jelentősen csökkentené a társadalmi különbségeket, és a szegények és gazdagok közötti különbséget "

Ha jól láttam a programjukban akkor ők is több kulcsos adót szeretnének 12%-os alsó kulccsal. Normális helyeken ez a kulcs 0%, ezzel már el lehetne kezdeni felemelni a szegényeket és újra megerősíteni valami középosztályt. A 12% az csak ilyen kampány mutogatás, hogy csökkentettünk, közben meg ..


"elkezdődne a gazdasági és az erkölcsi növekedés "

Gondolom azért húz a jobbik az erkölcsös kelet felé, hogy itthonra is átvegye a mintát.. :D


Az a baj, hogy ez az egész megint megfoghatatlan kampánybullshit. Elkezdődne a gazdasági növekedés, hát most is nő nem? Igaz látszatja nincs, de papíron nő. Állítólag.


Ahhoz, hogy normális gazdasági növekedés legyen, ahhoz sok dolgot kellene változtatni. Értelmes adórendszer kellene, be kellene fejezni az ad-hoc adók kirovását, egyszerű és átlátható adó és támogatásrendszer kell a kkv-knak, hogy ne ők menjenek Szlovákiába, hanem végre a szlovákok jöjjenek ide. Meg kell teremteni egy anyagi és jogi biztonságot, egy olyan rendszert ahol lehet tervezni és előre látni, mert ahol évente kétszer változnak az adótörvények, az nem biztos, hogy kedvez egy hosszú távú befektetésnek.


A kkv-k támogatása mellett azért egy kicsit oda is kell baxni nekik, ugyanis a kkv-knál még mindig divat a fekete munka,a részmunkaidős bejelentés melletti 12 órázás, a tűzóra és szabadságok fusi elszámolása. Nem vagyok multipárti, de egy multi sokkal kevésbé szívatja meg a melót, mint egy két kkv, csak ezt a nagy multiutálatban el szokták felejteni.


És még lehetne sorolni a katasztrofális közoktatást, az egészségügyet stb stb..


Talán ha nem csak semmitmondó, számon kérhetetlen kampányszöveget nyomatnák.. Nekem úgy tűnik, velük sem leszünk ki a vízből..


Ezeket úgy olvasd, hogy én nem értek a politikához, én csak egy átlag halandó vagyok.

2014. dec. 29. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
Én nem tudom, talán nem is tudnának mindent megoldani, szinte kizárt, de látom, hogy a többi alatt az elmúlt 25 éveben hová jutottunk.
2014. dec. 29. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
62%

Én ugyan diplomás vagyok, de nem állítom, hogy értek a politikához, bár véleményem van róla.


A Jobbikkal nekem az a legnagyobb bajom, hogy mióta a közéletben vannak (kb. 5-6 éve) a közbiztonság és a mezőgazdaság témakörén kívül nem halottam tőlük érdemi megszólalást. Gondolok itt ilyenre, hogy pénzügy, közlekedésfejlesztés, egészségügy, oktatáspolitika, nemzetközi kapcsolatok, stb., stb. Hangsúlyozom: érdemi megszólalást. Például, ha egy képviselő elmondja a parlamentben, hogy "több pénz kell az egészségügybe", azt én nem nevezem érdemi megszólalásnak. Márpedig egy magát kormányváltó erőnek nevező párttól elvárható lenne, hogy konkrétumokat is megfogalmazzon.


Egyszerűen nem látom a Jobbikban azokat a figurákat, akik értenének a nagyobb szakértelmet igénylő kérdésekhez. Egy ország irányítása kicsit többől áll, mint közbiztonság és mezőgazdaság...

2014. dec. 29. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!