Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » KözvéleményKUTATÁS! Szerintete...

KözvéleményKUTATÁS! Szerintetek ki volt a legjelentősebb, legjobb királyunk, és miért?

Figyelt kérdés

2014. nov. 20. 09:21
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

I. (Nagy) Lajos (lengyelül Ludwik Węgierski/Wielki/Andegaweński azaz Magyar Lajos, Nagy Lajos, Anjou Lajos) (Visegrád, 1326. március 5. – Nagyszombat, 1382. szeptember 10.) Magyarország (1342–1382) és Lengyelország (1370–1382) Anjou-házi királya volt.


Uralkodása a középkori Magyar Királyság egyik fénykora: az ország belső békéje és dinasztikus kapcsolatai lehetővé tették a társadalom, a gazdaság és a kultúra fejlődését, így az ország fejlettsége közelebb került a nyugat-európai országokéhoz, aktív külpolitikája és hadjáratai révén pedig Magyarország európai nagyhatalommá vált. A lovagkirály személyes kvalitásai és dicsőséges hadjáratai megihlették még a 19. századi magyar nemzeti romantika költőit is.

2014. nov. 20. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
14%

"A lovagkirály személyes kvalitásai és dicsőséges hadjáratai megihlették még a 19. századi magyar nemzeti romantika költőit is."


Emberek halálával dicsőséget és vagyont szerezni, szép kilátás! :(((

Hát akkor kell elég ostoba ember?

2014. nov. 20. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
74%

Én is Nagy Lajost mondanám.

Akkor volt Magyarország fénykora.Ment hódítani és építette a nemzetet.


Nagy Lajos után Mátyás királyt mondanám, ő még Bécset is elfoglalta.Kis Napóleon volt ő is.

Nem véletlenül az ő arcképe van az ezer forintoson.

2014. nov. 20. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Szerintem is, Nagy Lajos, vagy Károly Róbert.

DE Luxemburgi Zsigmondot is figyelembe kellene venni, Mégis Német-Római császár volt, és bár sikertelen volt a hadjárata a török ellen, ám mégis ő alapozta meg a végvárrendszert alapjait ami megmentette az országot az 1520-as évekig.

2014. nov. 20. 10:00
 5/8 anonim ***** válasza:
44%
Szerintem Könyves Kálmán. Nekem az akkori józansága is példaértékű, mivel első ízben (és nagyon korán) jelentette ki, hogy boszorkányok nincsenek. Könyvből olvasta a zsolozsmát is. Nem kívánom a többit részletezni, nálam ő van az elsők között.
2014. nov. 20. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Én is Nagy Lajos mondanám a legkiemelkedőbbnek, a legjobb királyunknak. Fentebb már kifejtették, hogy miért, így ezt nem ismétlem meg. Ez mellett említettetek még más jó királyokat is, és az az igazság, hogy sok jó király volt a középkori Magyarországon. A teljesség igénye nélkül fel is sorolnék még néhány királyt, akiket én jónak tartok, pozitívan ítélem meg az uralkodását, mert ezek a királyok általában képesek voltak felelni a saját korszakuk kihívásaira:


Szent István.

Szent László (aki Nagy Lajos példaképe volt, nem véletlen, hogy Nagy Lajos is Nagyváradra temetkezett, ahová Ő volt eltemetve).

Könyves Kálmán

II. Géza

III. Béla

IV. Béla

Károly Róbert

Nagy Lajos

Luxemburgi Zsigmond

Hunyadi Mátyás

2014. nov. 20. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim válasza:
Szent László, Luxemburgi Zsigmond, I. Mátyás, Ferenc József
2014. dec. 5. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 janika22 válasza:
Ferenc József és IY.Károly
2015. júl. 22. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!