Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Rosszabb lesz Magyarország...

Rosszabb lesz Magyarország mint a szocializmus alatt?

Figyelt kérdés

2015. jan. 4. 18:59
 1/10 anonim ***** válasza:
54%
Már most rosszabb, a szoc-ban nem volt munkanélküliség, hajléktalanság
2015. jan. 4. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
53%
Munkanélküliség lassan itt sem lesz, mert mehet majd mindenki közmunkázni.
2015. jan. 4. 19:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
51%

Van akinek rosszabb, van akinek jobb.


Attól jobb a mostani rendszer, hogy rajtad múlik jobb vagy rosszabb lesz-e neked. Most te alakíthatod a sorsodat, a szocializmusból ez hiányzott.

2015. jan. 4. 19:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
43%

1-es válaszoló: Sajnos sok szempontból igaz

2-es válaszoló: Sok önkormányzatnak már most is több pénze van közmunkásokra mint ahány jelentkező munkanélküli, tehát ez is igaz.

3-as válaszoló: Ő még hisz a mesékben, de jó neki! :-)


Amit el tudok mondani, hogy most sajnos sok szempontból rosszabb mint a szocializmus idejében, hogy mi lesz az már egy más kérdés, azért túlságosan rózsás jövőt ne várj, egyedüli tényleges pozitívum, ha külföldre akarsz menni, akkor nem kell disszidálni mint régen.

2015. jan. 4. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
45%
Attól függ... A "munkás" embernek már most rosszabb. Aki viszont ki tudja használni a kapitalizmus előnyeit (ami Magyarországon nehezebb mint mondjuk nyugaton), azoknak nyílván nem.
2015. jan. 4. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
65%

"3-as válaszoló: Ő még hisz a mesékben, de jó neki! :-)"


Nem, nem hiszek a mesékben, főleg nem a 'Szocializmus' című mesében.

A szocializmus attól volt jó egyeseknek, mert az állam mindent megcsinált helyettük, semmiért sem kellett felelősséget vállalni, legfőképp nem a saját életükért. A jelenlegi rendszernek pedig épp az a lényege, hogy te magad vagy felelős a sorsodért. A Kádár-rendszerben akármekkora selejt volt valaki az állam eltartotta, adott neki valami kamu munkát, hogy cserébe ne lázadjon a rendszer ellen. Most persze ugyanezek az emberek sírnak, hogy 8 általánossal nem kapkodnak utánuk a munkaerőpiacon, és nosztalgiáznak a szocilista idők felett, hogy az milyen jó volt.


Én rohadt alacsonyról indultam és most baromi jól élek, mert kihasználtam a tehetségemet. Ez az amire a szocializmusban esélyem sem lett volna. És ez nem mese.

2015. jan. 4. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
24%

Te 58%-os, te nem tehetséges vagy hanem szimplán gonosz!

Másokat használsz ki a saját jóléted biztosítására! Akár azt is mondhatnánk rád, hogy gyilkos vagy!

Aki többet vesz ki a közösből mint amennyire a létfenntartáshoz szükséges, az rabol! A tulajdon lopás!

2015. jan. 4. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
38%
Lényegesen rosszabb. Megnyirbálták a magyarok szabadságjogait és megkezdődött a kizsákmányolás.
2015. jan. 4. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
32%

Ja bocs 58%-os, nem a mesékben hiszel, hanem buta vagy és beképzelt is, -a gonoszt azért én túlzásnak érezném- ez sajnos rosszabb, a naivitáson lehet változtatni, ezen nem.


Látom fogalmad nincs a Kádár-rendszerről, csak amit beléd nyomtak kötelező hazugságokat, mint a nyolcosztályosoknak volt jó a Kádár-rendszerben, meg nem lehetett tehetséggel előbbre jutni.

Mindkettő ordas nagy hazugság, a legtöbb ma vezető pozícióban lévő kutató, orvos, közgazdász mind a szocializmus idején kezdte el a pályafutását, és jé semmire sem vitték, mint láthatod, vagy épp azaz, hogy nem láthatod. Mert épp, hogy akkoriban szorgalommal könnyebben ki lehetett emelkedni akárhonnan, ma már nem. De ettől "szép" a kapitalista piacgazdaság, még arról is meggyőz, hogy neked jobb most, mint egy igazságos társadalmi rendszerben.

Meg egyébként te mit tettél a nyolcosztályosokért? Ne gyere nekem azzal, hogy az adód így meg úgy, személyesen segítettél valaha bárkinek is? Én tudod igen, szerencsére most a munkaerő feleslegünket tudjuk exportálni, én több embert is tanítgattam például angolul-németül (ingyen persze), hogy ki tudjanak menni külföldre dolgozni, vagy szereztem nekik munkát nem egy esetben.

2015. jan. 4. 21:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
53%

Pnt, hogy ma nem a tehetségesek jutnak előrébb, illetve de, akik csalásban és ügyeskedésben azok :D

Aki rendesen dolgozik, az nyomorog.

2015. jan. 5. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!