Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A közmunkás az hivatalosan...

A közmunkás az hivatalosan munkanélküli vagy alkalmazott?

Figyelt kérdés
2015. jan. 24. 13:19
 1/9 anonim ***** válasza:
alkalmazott. és ha elutasítod a közmunka lehetőséget, mert azért értelmes munkahelyet szeretnél, akkor is kihúznak a hivatalos statisztikából. így csökken a munkanélküliség.
2015. jan. 24. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Alkalmazott. Pontosabban egy módszer a foglalkoztatási statisztikák pofátlan hamisításához.
2015. jan. 24. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
És megkapják a közalkalmazotti bérminimumot?
2015. jan. 24. 14:47
 4/9 anonim ***** válasza:
Dehogy kapják. Hol élsz te?
2015. jan. 24. 14:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:

Akkor a zorbán kitalálta és bevezette az EU-ban is legális rabszolgatartást?

Munkáért segélyt.


És mi tartja vissza a kormányt, hogy az összes közalkalmazottat kirúgja és fölajánlja nekik a régi állásukat csak, mint közmunkás?

2015. jan. 24. 15:05
 6/9 anonim ***** válasza:
31%
Azért vezették be a közmunkát, hogy ezek az emberek ne egész nap otthon a négy fal között üljenek, hanem valamivel elfoglalják magukat. Ha meg nagyon munkát akar találni, attól még tud keresni. Mármint, ha tényleg akar.
2015. jan. 24. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 K.J.Smith válasza:
A közmunkás a munkaügyi központban nincs munkanélküliként nyilvántartva, tehát nem munkanélküli. Alkalmazott, de a munka törvénykönyve nem vonatkozik rá. Nem kapja meg, csak az alapszabadságot, ledolgozza a 6 vagy 8 órát, de nem kapja meg a minimálbért. Elvárják, hogy a munkáját ugyanolyan jól végezze, mint az, aki kétszer annyit keres ugyanabban a munkakörben. Szeretik, ha bent marad kicsit tovább, amikor kell, de sajnos túlórát nem fizetnek. Én is az vagyok 1 éve. Az esett a legrosszabbul, amikor ismerősök kérdezték, hogy dolgozom-e, mondtam, hogy közfoglalkoztatásban igen, és az volt a válasz, hogy "nem baj, jó az is". Tehát a közvélemény szerint a közmunka nem munka.
2015. jan. 31. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
K.J. Smith én azon gondolkodom már régóta, hogy a közmunkások miért nem próbálnak meg valamilyen próbapert diszkrimináció címén? Mert tényleg ugyanannyit dolgoznak és tényleg nem értem, miért nem kapnak normális bért, hiszen a minimálbért meg kellene kapniuk. Egy dolgot tudok még elképzelni, ha az állam azrra hivatkozna, hogy a közmunkásnak ruha kell, képzés, stb. és emiatt (amibe ez kerül) nem kapják meg a minimálbért...
2015. febr. 9. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 K.J.Smith válasza:

"Puttonyos" felhasználónak válaszolva: úgy tudom, létezik a közmunkásoknak szakszervezete, harcolnak, hogy magasabb legyen a bér, és hogy a munka törvénykönyvében leírtakat a közmunkásokra is vonatkoztassák. Csak hát az állam a közmunkát a munkanélküliek segítésére hozta létre ("visszavezetés a munka világába" ugyebár), így a bérüket egyfajta segélynek tekinti. S mivel a közmunkás bérét az állam fizeti, hát nem fog érdekében állni, hogy többet adjon.

Azért nem árt tisztázni, hogy "közmunkás" az is, aki egy átképzés keretében, kb. 1-3 hónap közti időtartamban tanul, napi 6 órában, illetve a gyakorlati oktatási napokon rendesen dolgozik valahol. És "közmunkás" az is, aki (mint én is) egy irodában dolgozik napi 8 órát. (Az átképzésben részt vevő emberekkel kapcsolatos adminisztráció a munkám. Tehát, ha nem lenne ennyi átképzés, nekem se lenne munkám. Elég fura helyzet szerintem.)

Szóval, ez a két helyzet az állam szemében nincs megkülönböztetve. Pedig jó lenne.

Érdekesség még az is, hogy eredetileg a közfoglalkoztatás akkor jött szóba, amikor az ember már nem volt jogosult álláskeresési segélyre, helyette igényelhetett foglalkoztatást helyettesítő támogatást. Ahhoz, hogy ezt folyamatosan kapja, 1 évben min.30 nap közfoglalkoztatásban vagy önkéntes munkában eltöltött idő kellett. Most viszont, amikor a "mindenki dolgozzon" a jelmondat... Nincs annyi közmunka, ahány munkanélküli ember. Ez az egésznek a hátulütője, és ez idővel rengeteg szegény, sőt nincstelen embert szül majd :(

2015. febr. 10. 09:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!