Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért van az, hogy akik a...

Miért van az, hogy akik a határon túliaknak teljes szavazati joggal járó állampolgárságot adnának, legszívesebben megvonnák a szavazás jogát a hazai 60 év felettiektől?

Figyelt kérdés
2010. febr. 16. 09:34
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
66%
Én is megadnám az állampolgárságot a határon túli magyaroknak, de eszem ágában sincs megvonni a szavazti jogot senkitől, az idősektől legalábbis nem, ellenben a purdégyártósor kisiparosaitól, akik még életükben nem tettek a közösbe, minden lelkifájdalom nélkül elvenném.
2010. febr. 16. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
48%

Ha megadnád a határon túliaknak az állampolgárságot, automatikusan megkapnák a szavazati jogot is.


Azért ne döntsön már az én sorsomról, aki egy másik osrszágban él, és az adóját is oda fizeti!

2010. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
54%
Egy Kassán lakó ember válassza meg Tata polgármesterét? Gondolkozni kellene már!Agyament buta elképzelés!
2010. febr. 16. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
58%

A sváboknak és a szászoknak pedig adja meg a kettős állampolgárságotNémetország,és szavazzanak ők is Angela Merkelre ?

Különben sem értem ezt a kettősállampolgárságot,hogy mire lenne jó,azon kívül,hogy szavazhatnának nálunk,itt vehetnék fel a nyugdíjukat azok után az évek után,ami után Romániában adóztak,és az összees kedvezményt,ami az anyaországiaknak jár!

Mit szólna ehhez a román és a szlovák kormány?

Miért nem az autonómiára törekednek? Miért nem tudnak pl.Erdélyben egyetlen pártba tömörülni a magyarok? Otthon tartsanak össze,ne nálunk akarjanak szavazni.

2010. febr. 16. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
67%

Jó kedves második, akkor a te sorsodról majd döntsön a mónika-só potenciális vendégserege, az jobb?

Nem vagyok se elszállt hungarista, se sheggig érő homlokú, de:

Tudod vannak a történelemben szép, meg kevésbbé szép események, hogy kinek melyik, azt mindenki döntse el maga. De ha csak halványan is ismered a XX. század történelmét, azt, hogy hogyan aláztak meg minket az egész világ előtt, akkor nem értem, hogy lehet egyáltalán kérdés, hogy ne csak magyarnak kezeljük őket, de magyarként is élhessenek?

Lehet is magyarázni a bizonyítványt, hogy miért is lett pl. érvénytelen a 2004. dec. 5.-i népszavazás. Az egy dolog, hogy kevesen mentek el, és ezért. De ennek megvolt a maga oka. Az, hogy a rendszerünk, amiben éltünk, és élünk, tudatosan hülyítette le a népét. A "nem" szavazatra buzdított ezreket, és az egyetlen elfogadhatatlan magyarázata az volt, hogy azért, mert ők majd idejönnek, és elveszik előlünk a munkahelyeket. Mintha az unióban ezt nem tehetnék meg állampolgárság nélkül is...

Ahogy azt már olvasatam egyszer valahol: "Felkészültség nélkül szavazni bűn, mert a szavazás végeredménye nem csak engem érint, másokat is." Igen, ez esetben egyetlen fricskával ellöktünk magunktól 3 millió magyar embert. Holott még 3 ezret is aljas dolog lett volna. És te még mindig ott tartasz, hogy ha nem ide fizeti az adót, ne szavazzon a te sorsodról, miközben százezrek vannak, akik egy-egy üveg sörért, ötszáz forintért eladják a szavazatukat, ami rólad is szól, de ők csak a végeredmény hasznát, te és én meg a kárát fogjuk látni.

Tudod te egyáltalán, hogy a határon túliak közül hányan voltak azok, akik úgy tekintettek arra a napra, mint egy második Trianonra? Ha azt hiszed, hogy a határon túli magyarok többségét 90 év után már nem érdekli ez az egész, akkor nagyon tévedsz. (Bár tényleg vannak, akiknek egy életre elegük lett az édes anyaföldből, ami így elbánt velük). A többségük ma is ugyanúgy szeretne - minden itt tapasztalható sz@r ellenére - Magyarországhoz tartozni, ahogy eddig. Ha másért nem, hát azért, hogy ne legyen annyi lehetősége az idegen nemzeteknek slotákiában, romániában stb. napról napra megalázni őket. Kérdezheted, hogy csak ezért? Hogy ne szívassák őket nap, mint nap? Igen, ezért. Mert ha hajlandóak lennnének zokszó nélkül beolvadni, akkor fele ennyi aljas megnyilvánulást nem taapsztaltál volna velük szemben az elmúlt évek alatt.

Az pedig, hogy nem ide fizetik az adót? Miért, hány ezer magyar cég van bejelentve külföldön, a környező országokban, aki szintén nem ide adózik?

Minden nemzet arra törekszik, hogy összetartson, mert egyre inkább afelé haladunk, hogy mindenki csak magától várhat segíséget. Éppen elég veszély fenyeget minket kívülről és belülről egyaránt, te pedig az adót félted? Amiből úgysem látsz egy árva buznyákot sem?

2010. febr. 16. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
68%
Az állampolgárság megadásával még nem tartoznának Magyarországhoz!Ez csak demagógia.Természetesen magyarok ők is,de ha kettős állampolgárok lennének,akkor sem bánnának velük jobban a románok stb.Sőt!Mi tartaná ettől vissza őket?Minden magyarságában megsértett ember miatt diplomáciai tiltakozás lenne,vagy mi történne ?
2010. febr. 16. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Tata polgármesterét a tataiak választják.

Még egy szolnokinak se lehet lövése hozzá.

Ne keverjük Gizikét a gőzekével.

2010. febr. 16. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi az isten köze lenne Kassának Tatához? Te Tataiként hányszor választottál mondjuk Hódmezővásárhelyi, vagy Tiszaújvárosi polgármestert?
2010. febr. 16. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
69%

Én felőlem akár a 100 éves is szavazhat, tegye. Egyébként pedig nem vagyok se elvakult Jobbikos, se multimilliomos, aki ráér ilyesmin agyalni, még csak határon túli ismerőseim sincsennek, de elkeserítő, hogy sokan nemes egyszerűséggel tesznek a határon túl rekedt magyarokra. Ébresztő! Ők nem önszántukból mentek oda! Erőszakkal dobták ki őket otthonról, és a szerencséjükre a hazájukban maradtak közül sokan hallani sem akarnak róluk! Hogy van ez? Nap mint nap megalázzák őket olyan nemzetek, akik csak jogtalan bérlői a magyar földnek (A Honfoglalástól Trianonig eltelt 1024 évet nem teheti semmissé ócska kis 90 évnyi uralom), és velünk is ott babrálnak ki a külpolitikában, ahol csak tudnak, és ahelyett, hogy karakán összefogással legalább megmutatnánk, hogy egy igazságtalanul meghúzott hatávonal nem választ szét minket, ezzel a viselkedéssel, hogy egyáltalán kérdés az állampolgárságuk, csak újabb és újabb vérszemet adunk az őket elnyomóknak.

Én nem hordok se Árpád-sávot, se Nagy-Magyaroszág pólót, nem lengetek az ablakban Trikolort, és nem füttyögök a nemzeti ünnepeken. De ha nem állunk ki a sajátjaink mellett, akkor semmivel se vagyunk jobbak, mint azok, akik annak idején feldarabolták az országot!

21/L

2010. febr. 16. 12:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
67%

Kedves akárkik, egy német/francia/akármilyen eu-s állampolgár is szavazhat itt, ha itt lakik. Ellenben ha nem, akkor ott, ahol éppen. Tetszik érteni?

Nem szavaznának a székelyek ide, de lenne védettségük a román sovinizmus ellen, mert egy 'idegen' ország állampolgárai, s így bonyolultabb az ügy.

2010. febr. 16. 18:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!