Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Jobbik egyéni körzetek? Ezek...

Jobbik egyéni körzetek? Ezek alapján nem nyerhet választást, szerinted?

Figyelt kérdés

Mindenki szerint nyernek 2018-ban. Szerintem ez kizárt. Aki 2014-ben 1 db egyénit sem nyert a 106-ból, kizárt dolog, hogy 2018-ban az egyéni körzetek legalább felét elhozza. Főleg, hogy a fidesz magára szabta a körzetek nagyságát, méretét, jobbos-balos eloszlását.


Lehet jönni a népszerűséggel, de szerintem ez kizárt.

Pláne, ha azt nézem, hogy a baloldali jelölt képes volt Veszprémben nyerni... Én inkább úgy gondolom, hogy nagyon megosztott lesz az ország...és a fidesz jobbik listán azonos szavazatot kap, a full baloldal nem sokkal, de kevesebbet,,,viszont az egyénik döntő többségét...fidesz, baloldal, függetlenek hozzák el. 4-5 hely meglehet a jobbiknak...miskolc, gyöngyös, eger,,,de kb ennyi.


Kíváncsi vagyok mások véleményére.

Attól függetlenül, hogy mi van most és hogy hol tartunk most.Köszi



2015. márc. 19. 20:55
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
63%

Most meg a lottószámokat is mondd el :)


Az egyéni körzetek közt számos olyan volt ahol az első kettő között 1-5%, 5-10%, 10-20% különbség volt. Ez bőven ledolgozható, és akkor már egy csomó képviselőt nyert az adott párt. Hogy addig mit hoz össze a kormány ezután az 1 év szerencsétlenkedés után, hogy mit hoz össze a baloldal a 2006 óta tartó szerencsétlenkedés után, azt nem tudni. Mint ahogy azt sem, hogy ki mivel járat le és kit. Lehet hogy választások előtt előhúznak még egy Kovács Bélát, bedobnak egy rezsicsökkentést, és egyből nyernek újra... Lehet hogy nem. Nem lehet megmondani.

Ami biztos, hogy a Fidesz és Jobbik fej-fej mellett, de még mindig van 40% (!) bizonytalan!

2015. márc. 19. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 Koplárovics Béci ***** válasza:
63%
A Jobbik ott erős, ahol sok a cigány. Nyilván nem véletlen, de a miért most nem annyira számít. Ez alapján a mostani állás szerint nyerhet 20-25, nagyon maximum 30 körzetet. Főleg Borsod, Szabolcs, Heves, Somogy, Tolna és Baranya megyékben. Ott sem mindet. Vannak erősen balos területek, főleg Budapesten, ahol akármennyire a béka segge alatt van a baloldal, simán nyerhetnek. 2014-ben ez 10 körzet volt, pedig elég jól álltak a közvéleménykutatók szerint. Legyen 2018-ban is 10. Az LMP esélytelen, más meg nincs, nem is valószinű hogy lesz. Ez 45 körzet, tehát maradt 66 a Fidesznek. Álmodozzunk egy kicsit: 35% Jobbik, 35% Fidesz, 20% baloldal, 6%LMP, 4% köszöb alattiak. A 93 mandátumból tehát ~33 Jobbik, ~33 Fidesz, ~19 baloldal, ~8 LMP. Összesen 63 Jobbik, 99 Fidesz, 29 baloldal, 8 LMP. Határeset, de erősen pozitívan számolva éppen nincs meg a Fidesz többség (1 híján). És ez egy meglehetősen pozitív becslés egy választási költségvetéssel. Szerintem ha valakit koalíciós partnerré fogadnak, az legfeljebb az LMP lesz.
2015. márc. 19. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
rossz a számítás...106-45=61+33 =94 (6 mand hiányzik a többséghez) és vedd hozzá, hogy az lmp lehet nem jut be, mert mindenki inkább az esélyesebb jobbikot támogatja
2015. márc. 19. 22:01
 4/15 anonim ***** válasza:
76%

Teljesen egyetértek az okfejtéseddel kérdező én is így látom, szerintem kis többséggel, de újra a fidesz nyeri a választásokat, az már részlet kérdés, hogy a kormányzásra képes lesz egyedül is vagy koalícióra kell lépnie valakivel...


Most 2015-ben, már el lehet könyvelni, hogy 2018-as választásokon Miskolc, Gyöngyös és egész Heve megyei kistelepülések Jobbiké lesz ez 100% Eger Fideszes bástya itt küzdenie kell.


Én arra is kíváncsi leszek, hogy a KDNP mikor hagyja ott a fideszt és pártol át a Jobbikhoz, mert vajuk be kacsingatnak egymásra.

2015. márc. 19. 23:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
60%

"rossz a számítás...106-45=61+33 =94 (6 mand hiányzik a többséghez) és vedd hozzá, hogy az lmp lehet nem jut be, mert mindenki inkább az esélyesebb jobbikot támogatja"


Álmodozni lehet,de azt vedd figyelembe,hogy ahol nem sok cigány van,ott az életbe nem lesz Jobbik fölény. Az egyik válaszadó belevette Somogy-megyét... én itt lakom,de itt a függetlenek tarolnak folyamatosan,megspékelve a Fidesszel. Itt te nem láts mostanság bármely településen Jobbikos vezetést.

Kaposvár meg már 20 éve Fideszes. És ez nem hiszem,hogy változni fog a közeljövőben,viszonylag nyugis város.

2015. márc. 20. 03:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Na végre, valaki józanul gondolkodik.....
2015. márc. 20. 05:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:

0-ról felhozni az egyéni győzelmeket 30+-ra négy év alatt? Ez tényleg az álmodozás kategóriája.

Egyébként aki Budapesten nem tud nyerni, az országos szinten is esélytelen. Ha tetszik, ha nem ez egy vízfejű ország, a fővárosban összpontosul a média, az értelmiségi elit, a tőke, stb. Aki ott nem tud labdába rúgni, annak országos szinten sincsenek komoly esélyei.

Hosszabb távon (2-4 ciklus) az LMP-ben nagyobb potenciált látok, mint a Jobbikba. Ráadásul a szélsőséges pártok válság idején erősödnek meg, ahogy kifelé haladunk belőle csökkenni fog a támogatottságuk.

Már máshol is leírtam, h a Jobbik kevesebb szavazatot szerez 2018-ban (de legkésőbb 2022-ben), mint tavaly.

2015. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
*Jobbikba -> Jobbikban
2015. márc. 20. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Azért az nem szükségszerű, hogy kevesebb szavazatot fog szerezni. Az eléggé relatív, hogy hogyan érzékelik a szavazók a saját élethelyzetüket A válságból már kimásztunk, mégis erősödnek. Én sem örülök, hogy erősödnek, de mondom, nem szükségszerű amit írsz. Tényszerűen a Jobbik nem akar megmaradni a "szélsőséges" kategóriában. Részletkérdés, hogy ez mennyire álságos, de ha sikerül látszólag kitörnie a szélsőségességből, akkor erősödni fognak továbbra is.
2015. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Valóban nem szükségszerű, de szerintem így lesz. A Jobbik lassan eléri azt a népszerűségi csúcsot, amit ki tud hozni magából. Onnan pedig már lefelé vezet az út.


A szélsőséges kategóriából való kitörési kísérletük sem lesz sikeres, ha minden hétre jut egy durva zsidózás/cigányozás. Legutóbb épp az egyik alelnökük ismerte be, egy magánbeszélgetésen, h csak azért fogják vissza magukat a nyilvánosság előtt, mert ezt várják tőlük a kevésbé szélsőséges szimpatizánsaik, miközben ők ugyanolyan szélsőségesek maradtak.

2015. márc. 20. 10:33
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!