Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A második világháborúban és...

A második világháborúban és környékén a demokráciának, a nemzetiszocializmusnak vagy a kommunizmusnak volt a legkevesebb áldozata?

Figyelt kérdés
Vegyük figyelembe, hogy a 2. vh-t, ha úgy vesszük, a demokratikus országok robbantották ki a hadüzenetükkel.

2015. júl. 6. 11:57
1 2 3 4 5
 1/41 anonim ***** válasza:
90%
Ha úgy vesszük.
2015. júl. 6. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/41 A kérdező kommentje:
Ha objektíven, jogilag vesszük, nem a győztesek propagandája szerint.
2015. júl. 6. 12:02
 3/41 anonim ***** válasza:
77%
Én azt hittem, h a németek robbantották ki Lengyelország megtámadásával, miközben tudták, h ezzel kiprovokálják a brit és francia hadüzenetet.
2015. júl. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/41 Shai-Hulud ***** válasza:
48%
A nem győztesek propagandája szerint is Lengyelország megtámadása robbantotta ki a világháborút. :-)
2015. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/41 anonim ***** válasza:
49%
Próbálom én is csűrni-csavarni magamba, hogy valahogy kijöjjön hogy a libsi-bolsik a hibásak, meg a zsidók. És természetesen az oroszok a királyok. De túl sok még benne a "ha úgy vesszük".
2015. júl. 6. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/41 anonim ***** válasza:
79%

És ha nem úgy vesszük? Hitlerék nagyon jól tudták, hogy Lengyelországot már nem fogják "beáldozni" a franciák britek, ahogy tették azt Ausztriával és Csehszlovákiával. Ennek ellenére rángatta a bajszukat, hogy még ezt is nyeljék le, hát nem nyelték.

Egyébként meg a kérdésedre a válasz elég egyértelmű: a demokratikus országoknak okozták a legkevesebb halált. Ennek pedig egy triviális oka, hogy nem ők hódítottak, hanem a tengelyhatalmak, ráadásul a legkegyetlenebb pusztítást a németek és szovjetek egymás ellen végezték, őket követték a japánok kegyetlenkedései a kínaiak meg távol-keletiek ellen, mindez még olyan "apróságokkal" megszórva mint a német koncentrációs táborok közel 11 millió áldozata. Terrorbombázások ide vagy oda a demokratikus berendezkedésű országok beleszámítva a saját katonáikat is legfeljebb 10-15 millió halottért felelősek míg a szovjetek és a tengelyhatalmak összehoztak egy kb 55-60 milliós veszteséget.

2015. júl. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/41 anonim ***** válasza:

Kérdező, te bizonyítottad megállapításaiddal, hogy neked ezt nem lehet elmagyarázni. Félreérted, vagy el sem olvasod.


Jogilag - mondod. Kinek a joga szerint? Mert sokféle jog van ám. A Hitler joga szerint ők legálisan rohantak le, irtottak ki népeket. Sztálin joga szerint legálisak a gulágok és más intézkedések - amikbe milliók haltak bele. Churchill joga szerint nemcsak normális, de elemi érdek őrültek tombolásának megfékezése. Különösen nemzetközi méretekben.

Végső soron a te logikád szerint, ha betörnek hozzád, húzódj hátra, netán takarodj a lakásodból, mert a végén még verekedést robbantasz ki. Végtére is a betörő nem verekedni jött, hanem a szajréért.


Kérdező! Az első dolog megérteni az eseményeket, azután megfontolni, mit érdemes velük kapcsolatban kérdezni. Ha a kérdés célja az ismeretszerzés, helyénvaló még gyengébb megfogalmazásban is. Ha a kérdés célja azonban a hamis nézetek sugalmazása, azt nem megválaszolni kell, hanem egészen mást.

2015. júl. 6. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/41 anonim ***** válasza:
A kérdezőnek nagyon rossz történelmi ismeretei vannak. 1939. szeptember 1.-jén Lengyelország elleni német támadás robbantotta ki.
2015. júl. 6. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/41 anonim ***** válasza:

Szerintem meg a második világbáhorúnak előzményei visszanyúlnak az első világháborúhoz, aminek előzményei visszanyúlnak még jó pár évtizedbeli világpolitikáig, aminek előzményei a XIX. században kialakuló liberalizmus és nacionalizmus, aminek előzménye a francia forradalom, aminek előzménye a felvilágosodott abszolutizmus, aminek előzménye a reneszánsz, melynek előzménye a "sötét középkor", melynek előzménye a Római Birodalom bukása, és így tovább...


Amikor a kérdés elolvastam, először azt hittem hogy a náci koncentrációs táborokat és a kommunista táborokat akarod "versenyeztetni", mivel csak így lenne valamennyire megválaszolható a kérdés. Így azt feleltem volna, hogy a kommunizmusnak volt több áldozata, mivel jó pár évtizeddel tovább tartott.

2015. júl. 6. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/41 anonim ***** válasza:
69%
Egyiknek sem, az olasz és spanyol fasizmus szedte magasan a legkevesebb áldozatot.
2015. júl. 6. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!