Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Csak baloldali lehet liberális?

Csak baloldali lehet liberális?

Figyelt kérdés

Én például mérsékelt jobboldalinak vallom magam, de amint kiderül, hogy liberális is vagyok azonnal "ballibsiznek"... Miért van ez? Külföldi országok egy jelentős részében egyébként is a jobboldaliak a liberálisabbak.. Ha jól tudom a Fidesz is liberális pártként indult..

Ezek szerint én nem tudok valamit a politikáról, vagy csak megint az átlagmagyar a tudatlan?



2015. júl. 21. 22:18
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
11%
Csak baloldali lehet, a nemzeteskedő jobbos politika kizárja a liberalizmust.
2015. júl. 21. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
68%
Mert Magyarországon nem létezik politikai kultúra, azért. És amíg nem halnak ki a komcsiivadékok (ex-mszp, fityisz), és azok hívei, nem is lesz másképp.
2015. júl. 21. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
4%

Nem csak baloldali lehet az.


Személy szerint, aki "jobbliberális" azt nem tartom igazi jobboldalinak.


Egy jobboldali ne támogassa a multikulturalizmust, eltérő kultúrájú bevándorlók betelepítését,genderizmust, homoszexualitást.

Ja, és ne legyen internacionalist.


Svédországban is volt pár éve jobbközép/jobbliberális párt, de annyira volt jobboldali, mint amennyire Orbán Viktor kínai.

2015. júl. 21. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
45%

"Személy szerint, aki "jobbliberális" azt nem tartom igazi jobboldalinak. "


Hát akkor kapaszkodj meg, csak pár éve mosták össze a bal oldalt és a liberalizmust. 90-ben még minden liberális jobb oldali volt, a balosok, a komcsik kőkemény konzervatívok, tekintélyelvűek voltak. Ekkor tűnt fel a Fidesz a liberalista, jobb oldali szemléletével.


Az emberek pedig nem változnak olyan gyorsan, mint a politikai pártok csúsznak át egyik oldalról a másikra, így jellemzően most is nagyon sok jobb oldali liberális van. Magamat is idesorolnám, ha már nagyon kategorizálni kell.

2015. júl. 21. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:

A gond az hogy Magyarországon alapjaiban jobboldali ország.. legtöbben minket oda köt a politikai felfogásunk.


Ezzel pedig sem a baloldali felfogás sem pedig a Liberalizmus nem fér össze mivel az utóbbi kettő jobban passzol együtt mint az jobb és liberalizmus.


Ha a Fidesz Liberális párt maradt volna, most nem lennének ott (Amennyiben igaz ez a hír) ahol vannak. Magyarországon nem tud egy párt nagy tábort összeszedni ha liberális. Baloldaliként is nehéz. Jobboldaliként pl. a Jobbikot megnézed nagyon felfutott... és miért?


Sokat számít hogy Jobb vagy Baloldali pártról beszélünk. Ő jobboldali volt. Azaz nem is kellett a választók politikai felfogásukhoz hozzászólni, hiszen a legtöbben Jobbosok voltak...


Az tény hogy manapság a Jobbik már meg tudja mozgatni a baloldaliak felfogásást is azaz a baloldali szavazókat is szedik. De fordítva ez nem müködött volna hogy Baloldaliként jönnek létre, és Jobbosokat csábítanak.

2015. júl. 22. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:

Én személy szerint elhiszem, hogy a francia forradalom idején a Nemzeti Konventnél, 18-19. századi gondolkodáshoz mérten az egy dimenziós politikai térkép elég volt. Azaz voltak a királyhoz hűséges (jobboldal) és haladó gondolkodásúak (baloldal). Aztán ezt lehetett volna továbbgondolni, hogy monarchisták (szélsőjobb) vagy jakobinusok (szélsőbal), de ez most a témától független dolog.

Én úgy gondolom, hogy már nem egy dimenzióban kéne gondolkodni. Van ezerféle politikai eszme: liberalizmus, szocializmus, konzervativizmus, nacionalizmus stb., ezek nem zárják ki egymást. Lehet valaki nemzeti liberális vagy konzervatív szocialista, miért ne? Ezek mind egy-egy dimenziók a politikai életben, ennyi mindent nem lehet betuszkolni két oldalra.

USA a legjobb példa, ott borzaszótan rég csak az a két párt van, ott van értelme annak, hogy csak két oldal létezik, szemben állnak egymással. Magyarországon nincs értelme, mivel itt szinte minden egyes választás alkalmával újabb és újabb, különböző eszméjű pártok tűnnek el és jelennek meg.

2015. júl. 22. 04:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:

Nem. Pl. a liberalis gazdasagi felfogas termeszetenel fogva kozelebb all a jobboldalhoz mint a balhoz, viszont a tarsadalomrol, az egyen szabadsagjogairol alkotott felfogasa kozelebb all a balhoz.


Letezik nemzeti liberalis politikai felfogas is.


A vilag sokfele.

2015. júl. 22. 07:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Nem. Nézd meg, Angela Merkel is jobboldali, de nemrég fejtette ki épp Budapesten, hogy számára a liberalizmus igen fontos érték.
2015. júl. 22. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
0%

"Hát akkor kapaszkodj meg, csak pár éve mosták össze a bal oldalt és a liberalizmust. 90-ben még minden liberális jobb oldali volt, a balosok, a komcsik kőkemény konzervatívok, tekintélyelvűek voltak. Ekkor tűnt fel a Fidesz a liberalista, jobb oldali szemléletével."


Unatkozol aztán idejársz trollkodni???


Kérdésre válaszolva: A liberalizmus alapvetően közelebb áll a baloldalhoz a multikulturalizmus, genderizmus, internacionalizmus stb. támogatásával.


Ez kizárja, hogy jobboldali legyen!

Tehát igen kérdező csak baloldali lehet liberális!

2015. júl. 22. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:

"Ez kizárja, hogy jobboldali legyen!"


Nem zarja ki, mert liberalisbol is ezerfele lehet. Plane ahogy fentebb irtam, egy normal jobboldali gazdasagi szemlelet az igencsak liberalis.

2015. júl. 22. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!