Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Az EU szerintetek is csak a...

Az EU szerintetek is csak a liberális meg baloldali embereknek jó?

Figyelt kérdés

A híres, sokak számára hírhedt Jörg Haider a 90-es évek elején teljes mellszélességgel támogatta Ausztria EU csatlakozását.De, utána belőle lett a legnagyobb euroszkeptikus.Ő véleményem szerint igazi jobboldali volt, most tekintsük őt a mércének.



A mostani EU inkább csak a liberális meg baloldali embereknek jó, azért, mert az ő ideológiájuk a fő irányvonal, az ő szekerüket tolja.Tehát, multikulturalizmus, egyes helyeken genderizmus, nagyon laza nemzeteket, kultúrákat figyelmen kívül hagyó bevándorlás és menekültpolitika.

Transzvesztita az EU parlamentben:

[link]



Ha az EU ennek az ellentéte lenne, akkor a baloldali, liberális emberek lennének legnagyobb euroszkeptikusok.



Marine Le Pen is azt mondja,hogy az EU halott és kilépne belőle: [link]


Az olyan igazi jobboldali politikusok, mint Marine Le Pen vagy amilyen Jörg Haider volt mind euroszkeptikusok.

Azért, mert látják az EU-ben levő rákfenét és azért akarnak kilépni, mert az EU-t menthetetlennek, megváltozhatatlannak találják.



2015. márc. 25. 10:43
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:

Az euroszkeptikusság nem köthető liberális, konzervatív, baloldali, jobboldali nézetekhez, egyaránt vannak balos és jobbos euroszkeptikusok. Lásd pl. Merkelék jobboldali-konzervatívok, mégsem euroszkeptikusok.


Egyébként Haidert, Le Pent, Orbánt vagy éppen Vonát nem mondanám jobboldalinak...

2015. márc. 25. 11:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
83%
Én inkább jobboldali vagyok bár se nem turbó se nem fityesz féle öregkommcsi, de nekem is jó az EU. Kaptam tőlük 80 milliós támogatást fejlesztésre. Tehát ez az állítás nem igaz. Az EU annak jó aki él az általa nyújtott lehetőségekkel. És pont mert libsi nem kérdezik meg hogy te melyik oldalhoz húzol akkor is meg kapod ugyanazt mint bárki más.
2015. márc. 25. 11:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 A kérdező kommentje:

Én viszont Merkelt meg Sarközyt, David Cameront nem tekintem jobboldalinak.

Gazdaságpolitikailag van közük a jobboldalhoz, de társadalmilag szempontból csőliberálisok.

2015. márc. 25. 11:06
 4/24 anonim ***** válasza:
84%
A liberalizmus nem egyértelműen baloldali ideológia. Ezt csak nálunk aggatták rá a baloldalra.
2015. márc. 25. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 TamásTóth ***** válasza:
Meghát az EU alapvetően gazdasági és politikai unió és amikor te beszélsz azok föleg kulturális jellegű kérdések. Tehát ha csak azt nézed nagy különbségek vannak monjuk Németország és Olaszország között is kulturális szempontból.
2015. márc. 25. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
67%
Nem. Mindenkinek jó, aki kicsit is tud gondolkozni. Na és persze nem vak, hiszen ha körülnéz, akkor láthatja, hogy rengeteg minden az Eu támogatásával épül(t). Az ingyenes informatikai, nyelvi képzésekről már nem is beszélve.
2015. márc. 25. 11:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
85%
Az EU a nyugati multicégeknek és a nyugati államoknak jó, kár bármely oldalt idekeverni.
2015. márc. 25. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:

"Én viszont Merkelt meg Sarközyt, David Cameront nem tekintem jobboldalinak.

Gazdaságpolitikailag van közük a jobboldalhoz, de társadalmilag szempontból csőliberálisok."


Társadalmilag sem liberálisok, ugyanakkor a jobboldaliság és a liberalizmus egyáltalán nem zárja ki egymást, sőt gyakrabban jár együtt, mint a baloldaliság és a liberalizmus.


Orbán, ha már besorolhatnánk valahová, inkább baloldali-konzervatív, bár utóbbit kicsit idézőjelbe tenném, mert inkább kommunista értékrend a hagyomány neki.

2015. márc. 25. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 A kérdező kommentje:

Kedves 8.


Társadalmilag nem igazán lehet jobboldalinak nevezni őket, mondjuk Orbánt sem.

2015. márc. 25. 11:56
 10/24 anonim ***** válasza:

#9


Szerintem inkább fordítva gazdasági liberalizmus és társadalmi jobboldaliság.

2015. márc. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!