Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A 90-es évek elején az emberek...

A 90-es évek elején az emberek nem merték szidni az előző rendszert? Poénosan se? Miért? Szerették? Vagy nem merték elhinni, hogy vége? Vagy csak én nem hallottam?

Figyelt kérdés

Akkor voltam fiatal, tizenéves.

Azért merült fel bennem a kérdés, mert nemrég néztem meg újra a Csocsó c. filmet, ami 52-ben játszódik, és már akkor sem mindenki rajongott a rendszerért.

Amikor megtörtént a rendszerváltás, mégsem emlékszem, hogy nyíltan kritizálták volna.

Vajon nem merték, mert még mindig féltek, hogy értük jönnek?

Ez a fekete autós dolog egyébként meddig volt divat?


Vagy egyszerűen csak én nem emlékszem rá, mert gyerek voltam, és vagy nem előttem beszélték, vagy nem értettem, ezért nem foglalkoztam vele?


2015. szept. 7. 07:45
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem merték. Akkor nagy volt a szabadság, "mindent lehetett".

Sőt, inkább divat volt szidni a komcsikat, mint nem szidni őket.

2015. szept. 7. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
100%

Dehogynem szidták,sőt az is szidta aki a legnagyobb komcsi volt a rendszerváltás előtt.Jött a változás mindenki elkezdett alkalmazkodni az új helyzethez.

A fekete autó a Rákosi rendszerre volt jellemző,56 után már puha diktatúra volt,hagyták élni az embereket.

2015. szept. 7. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Akkor szidta csak mindenki :) A 90es evek elejen sokkal jobban szidtak az elozo rendszert mint utana.


Amugy mar a 80as evekben is szidtak, a fekete autos korszaknak 56-tal vege volt.

2015. szept. 7. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mar a 80-as években is mindenki szidta.


Ilyen dalszöveg volt 83-85-ban


"Rohadt kommunista banda

Miért nincsennek ezek felakasztva"


CPG egyuttes

2015. szept. 7. 08:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Tudatlan vagy, mert meg az atkosban is lehetett a meglevo rendszer ellen beszelni, nezd csak meg Hofi Geza munkassagat. Lehetett, csak burkoltabban, lehetett csak finomabban ... hiszen akkor is voltak maskent gondolkodo emberek (nem lehetett es meg is mindenki a szabadeuropa radiot hallgatta), csak meg nem duborgott a liberalizmus, ezert nem olyan butan es gatlastalanul tettek mint manapsag.

Nem tudom mennyi idos vagy kerdezo, de csak akkor beszelj a multrol ilyen meggyozodessel, ha akkor legalabb huszoneves voltal, mert akkor van tapasztalatod is.

2015. szept. 7. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

A '90-es években bátran merték szidni az előző rendszert, sőt, hirtelen mindenki ellenzéki lett, akit üldözött a hatóság. Néhol még a párttitkár is.

A "fekete autó" (ami amúgy általában nem fekete volt és még csak nem is szovjet gyártmány, de ez egy másik sztori) korszaka nagyjából 1956-ig tartott. Utána a megtorlásban még voltak véletlenszerű elhurcolások, de ezek hamar abbamaradtak. A Kádár-rendszer már más módszerekkel tartott rendet.

2015. szept. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Van, aki ma sem meri a mostanit, tartva a retorzióktól. Ez valószínű ama korszak lélektani maradványa ezeknél az embereknél.
2015. szept. 7. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

köszönöm a válaszokat.

akkor csak én nem emlékszem ilyesmire.


viszont a "tudatlan vagy" és "csak akkor beszelj a multrol ilyen meggyozodessel"-t kikérem magamnak.

könyörgöm, KÉRDÉST tettem fel!


úgy írtam: "nem emlékszem", "vajon?", "meddig volt?"


miért kell belekötni egy olyan kérdésbe, ahol egyértelműsítem, hogy nem tudok, csak kérdezek?


hol láttad, hogy meggyőződéssel beszéltem erről a korról?

akkor voltam gyerek, a film miatt jutott eszembe a kérdés, sehol semmit sem írtam meggyőződéssel.

2015. szept. 7. 09:47
 9/10 anonim ***** válasza:
0%

Nem kell megsertodni a valaszokon. Bedobtal egy provokativ kerdes amiben konkretan leirtad, hogy miert nem(?) ... konkret velemenyt csak az tud alkotni aki meg is elte azt es nem csak hallott rola, vagy ugy gondolja.

Szoval nyugodtan kikerhetsz magadnak akarmit, de konkret dolgokrol csak akkor beszelj ha az allitasodat meg is tudod vedeni es nem elkepzelesek alapjan.

2015. szept. 7. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Mindenki azt szidta.


kivéve a szocikat

2015. szept. 13. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!