Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a legnagyobb különbség a...

Mi a legnagyobb különbség a Fidesz és a Jobbik között?

Figyelt kérdés
Javarészt együtt szavaznak és segítik egymást, még ha a látványpolitizáláskor a Jobbik fel is szólal a Fidesz ellen. Szerintetek lehetséges, hogy a háttérben a pártvezetők már kiegyeztek? Láttok esélyt egy Fidesz-KDNP-Jobbik koalícióra?

2015. szept. 20. 20:30
 1/10 anonim ***** válasza:
55%
A Jobbik nem irtja a magyarokat, nem törekszik a fajkeveredésre és nem csalogat be migránsokat.
2015. szept. 20. 20:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
50%
Nem fognak össze állni, igaz így is a jobbik mindent megszavaz amire a fidesz utasítja de a jobbik marad az eredeti céljánál. Bomlasztani az ellenzéket meg amikor a kormányérdek úgy kívánja nevetségessé tenni az ellenzéket.
2015. szept. 20. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Fidesz szerint meg a Jobbik gátolja őket és az MSzP-vel fúj egy követ.


Magyarországon nem kétpólusú a politika, hanem egy egyenlő oldalú háromszög van.

2015. szept. 20. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

Mentalitásban semmi, az egyik kimondja, amit a másik gondol. Szavazóik esténként egy asztalnál vacsoráznak. Hogy végül melyikre szavaz valaki, az inkább egyéni személyiség, életkor és vagyonosság függvénye. A dörzsölt vállalkozó apuka vagy a nyakkendőbe tekert káder, aki már féltené a vagyonkáját a radikalizmustól, az Fidesz-szavazó. A drága nagymamát a misén inkább a KDNP irányába húzták. A családból a nagyvilágba egy szál gatyában kiszaladt huszonéves kölkök pedig épp a Jobbikban tombolják ki fiatalságuk hevületét, valamint családjuk valódi mentalitását...


A Fidesz azok a horthysták, akiknek most kxrva jól megy, a Jobbik meg azok a horthysták, akiknek még nem jutott a kxrvajóból. Ezért csöppet ingerültebbek a helyzettel kapcsolatban.


Politikailag viszont már nehezebb összehozni azt az ugyanazt, mert a valóságban tettben eldöntendő, hogy csak otthon, a vacsoraasztalnál utáljuk, vagy kezdjük ténylegesen vagonírozni a pirézeket.

2015. szept. 21. 00:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én voltam egy nagy város ök képviselő ülésén. Délelött tépték egymás."Lopják maguk a vagyont", "most minden jól meg de amikor maguk voltak.."stb. Majd délbe jókedvűen együtt elmetek ebédelni. Ebédután meg ugyanúgy folytatták.
2015. szept. 21. 05:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Egy egyszerű példa az hogy a Jobbik a bevándorlókkal már évek óta foglalkozik, és mikor már a hülye is látta (Mszp, DK, Pm) hogy ez komoly probléma akkor nem konzultálgattak volna, hanem 1-2re felrittyentették volna azt a kerítést, és most 150,000el kevesebb migráns boldogítaná Európát, én azt nem értem ha a liberálisok a háború elől menekülőket akarják segíteni, akkor azt miért nem támogatják hogy a giga tömegekből válasszák ki a tényleg rászorulókat és lássák el normálisan?


Az is egy nagy különbség hogy a Jobbik (elmondása szerint) nem mutyizna, és amúgy meg nekem Vona Gábor egy sokkal gerincesebb, egyenesebb és becsületesebb ember, már ránézésre.


Sok mindent felkavart a ,,cigányozásuk" is, de itt vidéken ez a normális, köztudatban ez van, a cigányok lopnak, csalnak, hazudnak, mocskosak, kötekednek. Meg kell érteni, a cigány szó már külön fogalommá nőtte ki magát, és arra az életstílusra használják, amit azok az emberek élnek, ott a falu/város végén a telepen. Fura lehetett hogy ezt egy politikus nyíltan így kimondja, lehetett dobálózni hogy rasszista, meg nem tudom én mi, de vidéken ez normális. Mert amikor már 10szer megloptak, 11edjére nem bízol meg a másikban, csak azért hogy ne legyél ,,rasszista" vagy is inkább hogy ne hívjanak annak.



Nekem sokkal szimpatikusabb az az egyenes hozzáállás, hogy nem csak úgy mozgatják a szálakat hogy pl. a juttatástól elmaradjanak a cigány életmódot élők, hanem ki is mondják. Ez az egyik nagy különbség a két párt között, sokszor hasonlót tennének, csak az egyik a jóhírnevét sajnálva más okot keres ennek, míg a másik kimondja egyenesen. Szóval itt a kommunikácoóban hatalmas különbségek vannak.



Másik nagy különbség az hogy míg a Jobbik egy fiatal párt, addig a Fideszben a múlt rendszer bukott politikusai vannak még és élősködnek.



Harmadik hogy a Jobbik jobboldali és ezt nem váltogatja, mint a Fidesz, hogy mikor merre fúj a szél. Ezt a mérséklődést se köpenyforgatásnak fogtam fel, egyszerűen ugyan azt a dolgot másképp érti meg az egyik réteg és másképp a másik. De ugyan azt mondják amit 10 éve.

2015. szept. 21. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

6-os!


És mégis hogyan választanád ki a tömegből, hogy ki az, aki menekül? Képzeld, nincs a homlokukra írva!


Az egy dolog, hogy a Jobbik kimondja, amit a másik gondol, de a problémákat már mindenki ismeri, megoldások kellenének!

2015. szept. 22. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Utolsó, valamilyen szinten most is kitudják válogatni. Nem azt mondom hogy 100%ban, de azt kijelenthetjük hogy aki nem működik együtt a rendőrökkel, arra nincs miért ráerőltetni hogy menekült.


Nyilván nyugatra akarnak menni, én is ha idegenként menekülnék, akkor már inkább mennék gazdagabb országba, de aki nem hajlandó a rendőrökkel együtt működni, hagyni hogy beírják, a határátkelőket használni stb. az ne akarjon jobb országot, maradjon csak Szerbiába, vagy akárhol, de ne jöjjön az unióba. Miért kellene azokat beengedni akik ennyire leszarnak minket?

2015. szept. 22. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim válasza:

Én napi szinten követem a jobbik politikáját, és eléggé ismerem a politikájukat és a nézeteiket. Sajnos, a jobbiknak nincs olyan média hálózata, mint a Fidesznek vagy a baloldalnak, így neki sokkal nehezebb a véleményét szélesebb körökben ismertetnie.

Elsősorban mind a Fidesz mind a Jobbik egy Jobboldali párt, így a Jobbik ki is jelentette, hogy ők a belpolitikai kakaskodás helyett, az ország érdekét tartják szem előtt, ezért fordul elő, hogy van amikor kormánypárti javaslatokat támogat, mint most a menekült ügyben tette, mert nekik is hasonló az érdekük. Ugyanakkor, vannak olyan esetek is amikor a jobbik, a baloldallal (többi ellenzékkel) együtt szavaz, hogy gátat szabjon, a kormány olyan javaslataira ami sérti az ország érekeit.

Egyébként, a jobbik egy nagyon egyenes és tisztességes politikát folytat, és reálisan közelíti meg a problémákat, nem nagy eszmékkel, hanem józanul és logikusan áll a dolgokhoz. Még azt megjegyezném, hogy a jobbik politikusai azok akik nem térnek el a kínos kérdések elől sem, legyen bármilyen újságtól az adott riporter (rendszeren válaszolnak a 444-nek, hvg-nek, és az indexnek is, ezeket tudom mert ezeket a lapokat is nyomon követem).


Ha, valakit jobban érdekel a jobbik álláspontja akkor ajánlok neki két youtube csatornát az egyik a nemzeti1tv, ami különböző riportokban szólaltja meg a jobbikos politikusokat, de van egyéb olyan műsoruk is amiben, civileket szólaltatnak meg és különböző véleményeket ismertetnek pl: K.O., blog, portya. A másik olyan csatorna ami Jobbikos véleményt ismertet, az pedig a "Jobbik a Parlamentben X" nevű csatorna ahová, a Jobbik szinte összes felszólalását feltöltötték és több mint 9000 ezer felszólalás található a csatornán, próbáltam hasonló parlamenti felszólalásos csatornát keresni más pártoktól is, de nem találtam.


Úgyhogy, nagyjából ez az amit röviden le tudok, írni.

Remélem hasznotokra válik!! :)

2015. szept. 22. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Saandoor ***** válasza:

ha a tudatlanság fájna orditana az ország...:( Felteszek pár kérdést aztán ha az meg van válaszolva akkor majd ujra fel lehet tenni ezt a kérdést csak aza baj hogy a lesulytó válasz benne lesz a kérdéseimre adott válaszban...1. ki illetve kik alapították a Jobbikot?-és miért? ki volt a 2 fő ideológus a párt megalakulásánál majd jelenünkig ki hozta a legmagasabb szinten a döntéseket orbán viktor és vona gábor helyett? 2. Ki pénzeli a teljes magyar politikai palettát? 3.Kik vezetik a magyar politikai pártokat oktatási intézményeket újságokat tv ket ect...hova tartoznak ma a magyar elit gazdsági szereplői orvosai ügyvédei tudósai?


1. Stumpf istván,Lovas István (kérem mindenkit nézzen utána ki a két emlitett uriember) - 33. szabadkőművesek egy páholyban ülnek orbán viktorral és mind a kettő jelenleg főtanácsadója ha jobban akarom mondani felettese orbánnak...


2. Soros György Lovagrendi tag cionista szabadkőműves az illuminátusi Rothschild dinasztia egyik kulcsembere a világ legnagyobb hadászati konglomerátumának az igazgatójaa és egyik főrészvényese Hullyburton illetve a teljes tőzsdefelügyelet is a keze alatt van! Bilderberg CFR és minden létező szervezet tagja! A világ jelenleg is létező minden szélsőséges csoportját pártját ő finanszírozta és finanszirozza jelenleg is!


3.Szabadkőművesek

saját alkotmányuk és esküjük van mely felülir minden alkotmányt!

És mivel minden páholyban olyanok ülnek akiket felsoroltam igy minden pártból vannak képviselve minden páholyban....szóval kéz kezet mos..


épül az uj világrend



ha valakit érdekel a teljes rendszer irjon a criticallbeetz@gmail.comra

2015. nov. 24. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!