Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért nem jobb a demokrácia,...

Miért nem jobb a demokrácia, mint a diktatúra?

Figyelt kérdés

#politika #diktatúra #demokrácia #a demokrácia nem jobb mint a diktatúra
2015. dec. 1. 17:09
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
97%
A demokráciában az emberek eldönthetik, hogy ki hozzon döntést az érdekükben, míg a diktatúrában nem.
2015. dec. 1. 17:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:
68%
Spiró György szerint a demokrácia a manipulált tömegek rémuralma.
2015. dec. 1. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
88%
Annyi a különbség a kettő közt a különbség hogy a demokráciába vak vagy, diktatúrába néma
2015. dec. 1. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
73%

Áh, első vagyok, félreértettem a kérdést (arra válaszoltam, hogy elméletileg miért jobb, nem arra, hogy miért nem jobb).


A diktatúra akkor jobb, ha a diktátor jobb döntéseket hoz a nép érdekében, mint amit a nép által megválasztott vezető hozna.

2015. dec. 1. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 Nemes Zoltán ***** válasza:
100%

A diktatúra azt jelenti hogy a kissebség , ebben az esetben 1 fő hoz döntéseket, és nem is tolerálja az ellenkező véleménye .

A demokrácia ad arra hogy a többség megválasztott vezető csoportja hozzon döntéseket.

A demokrácia ezen felül tolerálja az ellenkező véleményt, megengedi annak kifejtését , nem bünteti az ellenkező véleménnyel kampányolást, esetleg tüntetést.

A diktatúra viszont épp a nevében is benne van hogy diktálja a viselkedést gondolkodást véleménynyilvánítást.

Nincs jó diktátor.

Van jó demokrácia.

Nem jobb a diktatúra, jobb a demokrácia.

A diktatúra csak a diktátornak jó.

A demokrácia a többségnek jó, és ami jó a többségnek , az jobb mint ami nem jó nekik.

Olvass könyveket a történelemből, a történelem ismétli magát, a diktatúra jelentősen nagyobb elhalálozási aránnyal jár a saját országában mint a demokrácia, tehát egészségtelen, az orvosod nem javasolja.

Értve vagyok?:)

2015. dec. 2. 04:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 A kérdező kommentje:
Kedves #5. Nem a kérdésemre válaszoltál: miért nem jobb a demokrácia, mint a diktatúra. Nem azt kérdeztem, hogy miért jobb a demokrácia. Egyébként köszönöm a válaszokat! :)
2015. dec. 2. 07:21
 7/36 Biros válasza:
100%

Elméletben jobb a demokrácia. A gyakorlatban hiába vannak "választások", ha a politika kultúrája olyan, hogy a politikusok a hatalom megszerzésére törekszenek ahelyett, hogy valódi feladatukat, a választók képviseletét látnák el.

A diktatúrában csak egy ember akarja kitömni magát pénzzel, talán sokkal hamarabb jön el a pont, hogy mások érdekeit is figyelembe vegye. A demokráciában X évente jönnek újabb hatalomra, pénzre éhes emberek, a rendszer sosem jut el arra a pontra, hogy a népet képviselje.

2015. dec. 2. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 anonim ***** válasza:
0%

Nemes Zoltán, amit leírtál, az egy minden realitást nélkülöző utópia.


Kezd el sorolni, hogy az elmúlt háromezer éveben hol és mikor fordult elő az, amiről te írsz.


Én egyről sem tudok. Se a múltban, se a jelenben, és a jövő se kecsegtet semmi jóval.

2015. dec. 2. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 Lupus válasza:
Mert egyik sem jobb a másiknál. Mindennek megvannak az előnyei és a hátrányai. De hogy is lehetne egy rendszer jó, ha az emberek sem jók? Mindenki önző. Ráadásul a hatalom, akár a nép adta, akár erővel szerezted, előbb vagy utóbb megőrjít.
2015. dec. 2. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
De ki mondta,hogy nem jobb?Éltél,mondjuk a Kádár-, vagy méginkább a Rákosi-korszakban?Egyébként az egyik hozzászóló felsorolta,hogy szerinte,miért jobb a demokrácia.Erre a válaszod:nem azt kérdezted,hogy miért jobb,hanem azt,hogy miért nem jobb.Holott ő válaszolt: mivel szerinte jobb a demokrácia,eleve értelmezhetetlen a kérdésed.Viszont,ha szerinted a diktatúra nem rosszabb, gondolj Észak-Koreá-ra.Tudom,ez a jelenlegi legdurvább példa,de diktatúrában nem te döntöd el,hogy mennyire legyen az "durva".
2015. dec. 2. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!