Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen viszonyban vannak a...

Milyen viszonyban vannak a következő szavak?

Figyelt kérdés

Milyen viszonyban vannak a következő szavak?

Konzervatív, Nacionalista, Fasiszta, Náci, Kommunista

Az utolsót kivéve, lehetnek közösek? Úgy értem, aki nacionalista, az nem lehet konzervatív? Van erre valami "szabály" vagy ezek nem zárják ki egymást? Illetve van, ami maga alá rendeli a másikat? Például fő ágban fasiszta, azon belül demokrata, vagy épp náci?

Nem igazán értem ezek összefüggését, csak igyekszem tapogatózni. Így hanyagoljuk az utálatos/lenéző kommenteket!

Segítséget előre is köszönöm!



2015. dec. 7. 20:37
 1/8 anonim ***** válasza:

Hát a konzervatív hogy lehetne más mint nacionalista?


A fasiszta, náci, és a kommunista, azok politikai témák.

Nem igazán értem, hogy a kommunistát kivéve hogy lehetnének az előzők közösek.

Milyen szempontból nézzük?

2015. dec. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Úgy értem, aki náci, az lehet nacionalista, illetve fasizta?
2015. dec. 8. 11:43
 3/8 anonim ***** válasza:
nácizmus csak is német országban volt, fasizmus meg Olaszországban és mind a kettő nacionalista
2015. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Németországban
2015. dec. 8. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
És az az ember, akiben ezek megtalálhatóak, mármint alapvetően náci ideológiát vall (árja faj felemelkedése és uralkodása) az lehet konzervatív és nacionalista is egyben?
2015. dec. 8. 21:20
 6/8 anonim ***** válasza:
Az akkor sovinista, nem nacionalista. ls nem is konzervatív.
2015. dec. 8. 22:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
alá- és fölérendelt viszonyban. :)
2015. dec. 13. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

A fasiszta és a náci ma már gyakorlatilag szinonimák, bár az eredetük különböző, ma már ugyanazt jelentik szélsőséges jobboldali nacionalistát, sovinisztát, rasszistát azaz politikai gonosztevőt, bűnözőt.

A konzervatív szintén jobboldali, de nem szélsőséges, hanem hagyománytisztelő, mérsékelt fajta.


A kommunista viszont ellentétben a fentiekkel baloldali irányzat. Kicsit balra található a szociáldemokratától. A kommunista lényegében radikális egyenlőségpárti, kollektivista, internacionalista baloldalit jelent.

2015. dec. 21. 23:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!