Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha lehetne szabályozni a...

Ha lehetne szabályozni a szavazati jogot, hogyan határoznád meg?

Figyelt kérdés

18 éves az többnyire még éretlen és buta. 60-65 év felett pedig már nem kellene a fiatalok jövőjébe beleavatkozni.

Ha lehetne módosítani ti hogyan határoznátok meg a minimum és a maximum életkort?


2015. dec. 20. 12:40
 1/8 anonim ***** válasza:

Kérdező, a butaság nem kortól függ. Szerintem nem kevés 18 éves okosabb, mint sok un. felnőtt. Ha a butaság kritériuma kellene, hogy legyen a szavazati jognak, akkor inkább IQ teszthez kellene kötnöd a szavazati jogot.

A 60-65 éves korosztályt sem értem, miért zárnád ki. A választás hatása négy évre szól, a 64-69 éves emberek lehetnek még életerősek, a bölcsességről nem is beszélve. Nem csupán a fiatalok számára szavazzák meg a köv. 4 évet, hanem mindenki számára.

Ha már a nagykorúsághoz van kötve a szavazati jog - legalábbis én így tudom -, akkor egyéb szempontokat is figyelembe véve én a nagykorúság korhatárát emelném meg - de nem a butaságra hivatkozva -, a kb. 21 - 25 éves életkor közé.

Felső korhatárt nem kötnék ki. Mindenki szavazhasson, aki cselekvőképes, döntésképes.

2015. dec. 20. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Szerencsére nem lehet szabályozni -innen. Ha lehetne, én az ilyesmiket felvetőket tiltanám el. És csak súlyos vizsgák után kerülhetnek ismét urna-közelbe. Ennél alább menni nehéz lehet.
2015. dec. 20. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Mi az,hogy buta 60-65év feletti?Van aki még 80felett is értelmesebben gondolkodik,mint más 40évesen.A butaság, nem kortól függ.A 18éven megint nincs értelme változtatni,ha már egyszer ez a nagykorúság határa.Vagy ha igen,akkor simán a nagykorúság határát kell "feljebb vinni" és nem a választojogot korlátozni.Mert ha ahhoz egyszer hozzápiszkálnak,akkor mi lesz a következő?Ne szavazhassanak a nők(volt ilyen,sokáig)?Vagyoni cenzus?A lehetőségek sora végtelen és a visszaélésekre is végtelen számú lehetőség adódna.Szóval,szerintem mégiscsak az általános választójog a legjobb lehetőség,minden hibája ellenére is.
2015. dec. 20. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Amúgy meg az öregek,miért ne dönthetnének a jövőről.Vannak gyerekeik,unokáik,akiknek a jövöje esetleg érdekelheti őket,nem?
2015. dec. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Van gyereke de az már nagykorú és el tudja dönteni saját magának. Az unokának pedig nem kell sokáig várnia és neki is lesz saját véleménye.
2015. dec. 20. 15:49
 6/8 anonim ***** válasza:
Neki is lesz?Lehet,de esetleg mire lesz,már rég eldöntötték a "sorsát".És mint már írtam,a butaság nem korfüggő.Sokkal inkább iskolázottság,intelligancia függvénye.
2015. dec. 20. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Nem kell ide életkori hatás. Csak annak legyen választójoga, aki egyetért velem, mert a többi mind hülye!
2015. dec. 20. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

maximum nem lenne


aki végigdolgozott egy életet annak had legyen már szavazati joga


minimum?


18 maradhat

2015. dec. 24. 00:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!