Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » Szerintetek nem kéne szabályoz...

Szerintetek nem kéne szabályozni az albérlet árait?

Figyelt kérdés

Egy ismerősöm elvált.

Így rajta keresztül látom, mennyire el van a piac "pofátlanodva".

Viszonylag jól keres (200ezer nettó) ebből fizeti ugye a hitelt, amit felújításra vettek fel, cserébe míg a hitel tart, nem fizet gyerektartást. Ez hatvanezer.

Egy másfél szobás lakást bérel, és majd betojtam, mikor mondta, hogy 75ezer havonta (nem városközpont, négy emeletes panel, legfelső szint, lift nincs). És ugye, mivel a munkahelye odébb van, buszbérlet, elmenni a gyerekekért havi 5 ezer.

Mondta, hogy az az egy szerencséje, hogy a munkahelyén van konyha, és ott havi 20ért tud enni.

Szeretne félretenni, de nem tud. Negyven éves, lassan már a nyugdíjas évekre kéne félretenni.

A társbérlet meg ugye a gyerekek miatt nem jó.

Önkormányzati lakás alig van, pályázza őket folyton, de nem elég rászoruló.

És ez nem BP hanem egy megyeszékhely ami nem is dúskál a jó álláslehetőségekben.


2015. szept. 30. 13:45
1 2
 1/14 szántóvető ***** válasza:
95%
tipikus férfisors,a ház marad az asszonynál a gyerekek miatt.a havi 75 nagyon sok,kereshetett volna egy garzont ha spórolni akar.na mindegy,az a lényeg hogy nem kell szabályozni az albérlet árakat,nem pofátlan senki.de az is biztos hogy ilyen körülmények között nyomorogni fog a nyugdíjas éveiben,hiába keres az átlagnál jobban.
2015. szept. 30. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
89%

Nem tudod.


1. Magántulajdon.

2. Mi alapján? Terület? Kerület? Város? Szobaszám?

3. Ki dönt el?


Gondolkodj!


A piac így is szabályozza,kereslet-kínálat viszonya van érvényben.

2015. szept. 30. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
Teljesen reális ez az ár.
2015. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%

Svédországban megtették, lakáshiány lett miatta, hisz nem éri meg bérlakásokat építeni vagy belefektetni.


Bérlés két magánszemély közötti szerződés, abban állapodnak meg, amiben akarnak; ha egy bérlő sem akarja kifizetni, akkor nyilván olcsóbban adja majd ki.

2015. szept. 30. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
39%
Egy gyors kalkulációt csinaltam amibe belevettem az adózást es 10 éves távlatban az állagmegóvás költséget. 39 ezer forint marad jelen áron havonta a tulaj kezében. Miközben rizikózza, hogy ez ido alatt valamit egyáltalán nem fog fizetni. Ezen nincs mit szabályozni. Ez meg mindig semmi a Lake értékéhez képest. En ugyan ezt a lakast 95 ezer alatt ki nem adtam volna. El lehet felejteni azt, hogy a törlesztő resz alatt vehető ki egy bérlakás. Az ingatlan árak 10 éves helyben topogás utan korrigáltak. Az ingatlan értékével aranyosan emelkedik a bérleti dij is.
2015. szept. 30. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 Andizsuzsi ***** válasza:
56%
Szabályozva van. A piac szabályozza.
2015. szept. 30. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
9%

Én, amikor állást keresek,szoktam mondani a cégnek az opciókat.A nagyobb multik általában teljesítik valamelyiket.


-Ha 100 kilométeres körben még benne van, akkor vagy adnak céges autót, vagy járok saját kocsival és az üzemanyag költségeimet térítik teljesen (nem csak 9 forinttal, mert az lófütty).


-Ha messzebb van, mint 100 kilométer, akkor, fizessenek bele az albérletbe.Vagy, egyes cégek szolgálati lakással is rendelkeznek, adjanak egy olyat.


Persze ehhez az is kell, hogy jó legyél a munkádban, legyél professzionális.

2015. szept. 30. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 MrPifta ***** válasza:
100%
ha én a lakásomat havi 300 ezerért hirdetem meg, valószínűleg senki sem akarja kivenni. Ha mégis sikerül, akkor nagyon ügyes vagyok, és jól jártam. Az albérlő dönthet úgy, hogy keres egy másikat havi 60-ért, nem kötelező az én 300-asamat kivenni.
2015. szept. 30. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
26%
Ez most egyelőre marad, de lehet lesz valami változás az árakban, mert valóban röhej, hogy nem lehet már lassan a belvárosban albérletet találni, mert ezerrel pörög az airbnb.
2015. szept. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

"...röhej, hogy nem lehet már lassan a belvárosban albérletet találni,..."


Én pont ezért a budai oldalon,a Móricnál bérelek.

Olcsóbb mint a belvárosi átlag,biztonságosabb,tisztább és 30 perc alatt a belvárosban vagyok. Csak ehhez sokan idióták és lusták Guglizni.

2015. szept. 30. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!