Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Megjelölt, beazonosítható...

Megjelölt, beazonosítható szavazócédula? Hogyan?

Figyelt kérdés
Vannak olyan vélemények, amelyek szerint figyelik, ki kicsodára szavaz, a szavazócédulákat megőrzik, és visszakeresik, ki kire szavazott. Hogy is van ez most?
2010. márc. 28. 12:14
 1/8 anonim ***** válasza:
A szavazólapon nincs név. A szavazás úgy történik, hogy bemész, mutatod a személyidet és a lakcímkártyádat, megkeresik a nevedet a listában, megjelölik, hogy voltál szavazni (nehogy még egyszer mehess), megkapod az anonim szavazólapokat (egy egyéniset és egy listásat), bemész a fülkébe, beikszeled a neked szimpatikus jelöltet és pártot, majd kimész, bedobod az urnába, és távozol.
2010. márc. 28. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
viszont sorrendben adják oda a szavazócédulákat, biztos valamilyen láthatatlan tintával vagy azonosítójellel van megjelölve és melléírják, hogy hányadik szavazó voltál
2010. márc. 28. 12:25
 3/8 anonim ***** válasza:

Engem az sem zavarna.

Én a fülkébe se szoktam bemenni, hanem a bizottság előtt ikszelek gyorsan bedobom és megyek is.

Tudhatja mindenki, hogy kire szavazok.

2010. márc. 28. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
de amikor bedobod akkor összekeveredhet...
2010. márc. 28. 12:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
ja, bocsi...félreértettem...nem szóltam
2010. márc. 28. 12:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Az is lehet, hogy rejtett kamera van a szavazófülkében, ezért takard el a kezeddel a lapot amikor oda teszed az x jelet.

A jobbikos aktivisták pedig kézi agyszkennerrel várakoznak majd a szavazóhelyek környékén, és minden választót átprogramoznak mielőtt belép a szavazóhelyiségbe.

2010. márc. 28. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Lárifári. Nekem amikor odaadják a szavazólapot ott helyben leteszem eléjük az asztalra és behúzom a Jobbikot. Összehajtom, bele a borítékba és mehet is a szavazóládába. Az EU képviselőjelöltnél is így szavaztam. :D Nem kell itt szarozni. Meg amúgy is...mostmár nem nekünk, hanem a magukfajtának kell félnie.
2010. márc. 28. 15:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
itt látszik a színvonal gratulálok. láthatatlan tinta meg egyebek... különben is minek azonosítanák a cédulákat? nagyon hülyék vagytok. és ez a jövő generáció?
2010. márc. 28. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!