Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutya chippel beazonosítható...

Kutya chippel beazonosítható a kutya hol léte?

Figyelt kérdés
Szeretnék a kutyámnak kutyachipet csináltatni. Ha pl elszökik, ellopják stb. akkor be lehet azonosítani, hogy hol tartózkodik? Vagy csak ha állatorvoshoz kerül? Illetve, hogy Szabolcs megyében kb. mennyibe kerül a chip+reg.? Előre is köszönöm a válaszokat!
2010. ápr. 27. 22:40
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem. Ez egy "passzív" chip, vagyis csak leolvasóval lehet róla adatot nyerni, önmaga nem sugároz.

Nyíregyen ha jól tudom 3-4 ezerért adják.

2010. ápr. 27. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
A chip nem nyomkövető, tehát nem lehet beazonosítani a hollétét. A chip egy számsort tartalmaz, amit regisztráltatni kell a nevedre, így, ha leolvassák, akkor hazakerülhet (ha elszökött, és valaki megtalálja, dokihoz viszi). Érdemes beültetni, mert a gyepiken, menhelyeken is megnézik, ha esetleg elszökik, és befogják. Kb. 3-4 ezer ft-ból megvan.
2010. ápr. 27. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%

jo ha belerakatod a chipet, de arra mindenképp figyelj hogy ne csak be rakja a kutyába a chipet, hanem regisztrálja is a honlapon ( nem tudom a cimet, de az állatorvosok regisztrálják a chip számát s rendszerben)

nekem 4 éves a kutyusom kölyök korában már benne volt a chip és most derült ki egy pár hete hogy bár a chip benne volt a kutyában de a pénzéhes tenyésztőm elfelejtette beregisztráltatni a számát a rendszerbe.

2010. ápr. 27. 22:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
9%

jah van olyan is csak az jó párszáz ezer, és gps alapú..


Ez csak egy sima mágnes chip ami néha tönkre is megy és le se lehet róla olvasni semmit..


Nameg a sintérek többségének nincs is leolvasója, vagy nem pont az a fajta ami támogatja a kutya chipjét..



Szal tök felesleges a chip, csak jó üzlet..



Helyette vegyél egy frankó erős széles bőr nyakörvet, amire forrasztópákával kívül belül beleégeted a neved és a telefonszámod meg a címed meg ami belefér!!


Hatásosabb, mert így nem fogják lelopni sem a kutyáról a nyakörvet mert nincs értelme...


Sok köcsög azt csinálja ha lát egy kóbor kutyát hogy magához csalogatja aztán lelopja róla a nyakörvet...



Amúgy engem már hívtak így fel, amikor kiszökött a kutyám hogy találtak egy kutyát és ez a szám volt a nyakörvén..


Fizettem is egy sört a fószernek..

2010. ápr. 27. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
26%

ma 22:50


nah erről beszélek...


A Chip alig kerül valamibe, de a regisztrálásért kell igazából fizetni..


Enyémbe is volt chip akit a menhelyről hoztunk ki aztán senki sem tudta megmondani hogy valójában honnan van a kutya vagy kié volt...


Jobb a felcímzett nyakörv..

2010. ápr. 27. 22:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%
hát nem tudom én miután kiderült hogy nincs is regisztrálva akutya chipje regisztráltuk rögtön az állatorvosnál és 1500 ft fizettem érte. (z igazán nem sok)
2010. ápr. 27. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
26%

És azóta ellenőrizted hogy valóban meg lehet e találni a gazdát? Vagy csak fizettél az orvosnak mint az aki először beletetette a chipet...


Nameg kérdéses hogy ez a "rendszer" meddig tárolja az adatokat mert ugye baromi sok kutya van ám és még annál is több chip...


Sztem ez olyan mint a szalmaszál..


A módosíthatatlanul megjelölt nyakörv jobb...


De a legbiztosabb a tetoválás!!!

2010. ápr. 27. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
26%

Egyik fülébe a mobilszámodat tetováltatod bele a másikba meg a címed!!


Ennél tutibb nincs...

2010. ápr. 27. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
igen ellenőriztem, és benne vagyok . mármint a kutyus benne van meg én is benne vagyok a rendszerbe mint gazdi, elérhetőségemmel együtt stb
2010. ápr. 27. 23:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
17%

Kérdés meddig...


Te tudod..

2010. ápr. 27. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!