Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Mi a valós gyökere annak,...

Mi a valós gyökere annak, hogy a polgároknak bár egyenlő szavazatuk van, a hatalomgyakorlás tetején valahogy mégis a pénz diktál a demokráciákban? Pontosan hol történik meg az érdekképviseletnek ez az eltolódása?

Figyelt kérdés

2016. jún. 16. 01:21
 1/9 anonim ***** válasza:
Szerintem ez még régi berendezkedések maradéka. Csak a dualizmusban és a Horthy-korban működött az.
2016. jún. 16. 02:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
A gyökere a pénz... Mindegy kit választunk meg, pénz kell az ország működéséhez, fejlődéséhez (meg az egyéni gyarapodáshoz), tehát a hatalom kénytelen a pénzzel rendelkezők kegyeit keresni.
2016. jún. 16. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Igen, pont ezért nincs normális demokrácia erős és széles középosztály nélkül.

Nem csak jogokban kell egyenlőség, hanem vagyonban és hatalomban is, különben a gazdagok csinálják meg a saját diktatúrájukat a demokrácián belül, ahogy az jelenleg is történik Magyarországon és Orbánc példakép-országaiban.

2016. jún. 16. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
kedves első, én nem Magyarországról beszélek, hanem általában
2016. jún. 16. 10:09
 5/9 A kérdező kommentje:
tudtok erről a témáról valahol egy tanulmányt?
2016. jún. 16. 10:10
 6/9 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet a kérdésben megfogalmazott állítással sem.

A demokráciában szerintem nem a pénz, hanem a politika diktál. Oké, ezt most nagyon megmondtam, de a következő értem alatta: Megválasztunk valamit demokratikusan, ők lesznek többségben a parlamentben, ők alakítanak kormányt. Utána már viszont nem feltétlenül demokratikusan, mindenkit egyenlőnek véve történik a képviselet, hanem politikai alapon, pl. ki kinek a haverja, mivel lehet több szavazót gyűjteni, meg amúgy is, "mi vagyunk a főnökök, megtehetjük", stb.. És ezt nem a pénz mozgatja, hanem egyszerűen a hatalom.

2016. jún. 16. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
de azok kerülnek oda, akiket megtámogattak korábban és azért hogy utánna befolyásuk legyen, és ha nem lenne, akkor elintéznék hogy ne ők legyenek legközelebb, legalábbis a legtöbb helyen pl. Magyarorzságon is magánpénzek vannak a kampányban, USA-ban meg törvényes a korrupció, amit lobbinak neveznek, és a médiáról, mint negyedik hatalmi ágról akkor nem is beszéltem, szóval amit mondasz, az legfeljebb elvben lehetne, ha a politikusok becsületesek lennének abban, hogy csak a hatalomvágy hajtja őket és nem a pénz, bár az se lenne jobb
2016. jún. 16. 13:16
 8/9 anonim ***** válasza:
New igaz, hogy csak a pénz dönt. Bushnak volt messze a legtöbb pénze, de 10%-nyi szavazatot sem tudott összegyűjteni. A demokratáknál Sanders többet költött, mint Clinton, de nem tudott nyerni.
2016. jún. 16. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
nem 10%-okra gondoltam, hanem arra, hogy a hatalom a pénzhez társul, és a döntések meghozatalánál nem képződik le egyáltalán az, hogy mindenkinek 1 szavazata van a procedúra elején, azaz az érdekképviselet valójában nem egyenlő a mai demokráciákban, persze soha nem is volt az talán, de sokan mégis ezt gondolják
2016. jún. 16. 23:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!