Kezdőoldal » Politika » Törvények, jog » A szerződést nem írtam alá,...

A szerződést nem írtam alá, most mégis pénzt követelenek, mit tehetek?

Figyelt kérdés

A történet röviden így hangzik:


Felnőttképzést végső alapítványi iskolában szerettem volna tanulni, meg is jelentem a beiratkozáson annak rendje és módja szerint, ahol a még ott tanuló diákok is jelen voltak, és hát nem kímélték az iskola vezetését, működését. Elbeszélgettem ott egyik másik tanulóval, szüleivel, a lényeg, hogy teljesen elbizonytalanodtam.


Bementem, egy jelentkezési lapot kitöltöttek, amin szigorúan az adataim szerepeltek, ezt alá is írtam, majd elém tették a szerződést, a tandíjról, annak fizetéséről stb.. Ekkora azt mondtam, hogy sietnem kell, majd az első órára behozom. El is mentem, és magát a szerződést NEM írtam alá.


Aztán végiggondoltam és végül nem mentem vissza. 6 hete viszont felhívtak, hogy jó lenne befizetnem 500 ezret, vagy ügyvédhez fordulnak.


Kérdéseim:


Tudnak-e bármit is tenni?

Ügyvédi felszólítás most jött, nem voltam itthon, nem vettem át, de biztos onnan! A magammal hozott szerződést elolvasva van egy olyan pont, hogy ha átveszem, akkor szerződés szerint el is ismerem a tartozást (Ptk. 242). Még egyszer hangsúlyozom, nem írtam alá! Félek, hogy bepróbálkoznak, vagy odahamisítják az aláírást, (még ha a per során ki is derül, hogy nem én írtam alá)


Köszönöm szépen!



2014. jún. 29. 18:28
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
A kérdés az, hogy a jelentkezési lap aláírása mit jelent, mert he ezzel beíratokozál oda, akkor köteles vagy fizetni.
2014. jún. 29. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:
Na jó, de a jelentkezési lap alapján 5 forintot is követelhetnének, meg 10 milliót is. Az nem minősül szerződésnek szerintem. A szerződés szabályoz mindent, mint írtam, amit viszont nem írtam alá.
2014. jún. 29. 18:39
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Ha beiratkoztál az egyetemre, de nem írtad alá a hallgatói ösztöndíjszerződést, akkor költségtérítéses képzésen vagy.
2014. jún. 29. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Bocs önköltséges nem költségtérítéses, mert átnevezték. De a követelés jogos a képzés díját hajtják be.
2014. jún. 29. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
Jelentkezz ki!Nem fizettél be, nem kezdtél bele ott a tanulmányodba, tehát elvileg még nem is vagy a tanulójuk.Ilyen alapon mégis hogy lenne jogviszonyod?Nem kötelezhetnek rá, hogy ott maradj, hogy oda járj, viszont ha írásban is kijelentkezel, akkor mi jogon követelhetnének rajtad pénzt?!Lányom által két alapítványi iskolát is kipróbáltunk, egyiknél sem volt ilyen.Ez egy csaló cég úgy gondolom, félni valójuk nekik lehet.Szerintem beszélj te is egy ügyvéddel.Mert itt valami bűzlik!
2014. jún. 29. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

"Bementem, egy jelentkezési lapot kitöltöttek, amin szigorúan az adataim szerepeltek, ezt alá is írtam ..."

Ez azt jelenti, hogy aláírta az egyetemmel/főiskolával kötött szerződést (beiratkozott). Tehát létrejött a hallgatói jogviszonya, bár a kérdezőnek kéne tudnia, hogy mit írt alá. Az hogy, ő nem járt be nem függ össze a jogviszonyával, ilyenkor sok helyen automatikusan berakják aktív félévre, van ahol a tárgyakat is felveszik helyette első félévben. Ez az alapja a követelésnek a mi a tandíj.

2014. jún. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ne izgasd magad túlzottan, ezek csak pénzt akarnak kicsiholni mindenkiből. A jelentkezés még nem jelent szerződést. A szerződés két fél között jön létre és ha ilyen sem a te, sem az intézmény kezében nincs, akkor tárgytalan a dolog.
2014. jún. 29. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Itt nem egyetemről van szó. A szerződés, jogviszony viszont az én olvasatomban egy olyan irat által jön létre, ami szabályozza a fizetés mikéntjét, gyakoriságát, nem fizetésének következményeit. Ilyet viszont nem írtam alá. Továbbá szerintem a beiratkozásnak a feltétele az, hogy a tandíjról szóló szerződés is alá legyen írva. Szerintem is az lesz a legjobb, ha én is keresek egy ügyvédet sajnos.
2014. jún. 29. 18:57
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Felnőttképzés ugyanaz a kategória, lehet kukacoskodni, de áll a jogviszony. Korábban megszüntethetted volna, de nem nem tetted, a szerződés nem szűnik meg attól, mert nem foglalkozol vele. És a szerződésből levezethető a kötelezettséged, amivel már a jelentkezésnél is tisztában voltál/kellett volna lenned. Részletszabályok valóban hiányoznának, ha nem egy konkrét képzésre iratkoztál volna be, de annak az ára fix.
2014. jún. 29. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
0%

Na a sok hozzá nem értő barom.

Nem kell fizetned semmit, ez kb olyan, h beadod feb 15-ig a jelentkezési lapot aztán cső.

Jön az sms, majd elvileg be kellene fizetni, de ha nem fizeted nincs vizsgakiírás, se semmi.

Ha nem fizetsz, nem fizetsz, ennyi.

2014. jún. 29. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!