Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan kéne a köztársasági...

Hogyan kéne a köztársasági elnök szerepét megváltoztatni, hogy ne legyen az, mint ami jelenleg a Fidesz esetében történik*?

Figyelt kérdés

Hogy a köztársasági elnök végezze a dolgát és ne csak báb legyen.

Mit kéne változtatni? Választási rendszert ( átalakítani a jelenlegi rendszert például félelnöki remdszerré ), köztársasági elnök választási rendszerét vagy a feladatkörét, stb.?


*Az van amit a párt mond, az ellenzék és a média ok nélküli büntetése, szemet hunyás bizonyos dolgol felett, stb.


2016. jún. 16. 14:03
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Nem kell változtatni,jó az úgy ahogyan van.Nálunk a miniszterelnök irányít,nem lenne jó dolog az elnöki rendszer irányába elmozdulni.
2016. jún. 16. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
Csak éppen a miniszterelnöknek nem szab gátat semmi. Esetleg a köztársasági elnök tehetne bármit ellene, de jól láthatjuk, hogy ez simán kijátszható.
2016. jún. 16. 14:50
 3/15 anonim ***** válasza:
23%
Alkotmányos királyság kell, az uralkodó biztos, hogy független lenne. Nincs nálunk hagyománya a köztársaságnak.
2016. jún. 16. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
"Csak éppen a miniszterelnöknek nem szab gátat semmi. Esetleg a köztársasági elnök tehetne bármit ellene, de jól láthatjuk, hogy ez simán kijátszható." Csak azt nem veszed figyelembe, hogy akkor a miniszterelnök esetleg (ciklusa lejártával) belecsücsül a közt. elnöki székbe?
2016. jún. 16. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Igazából talán nem is a szerepen kellene változtatni,hanem közvetlen elnökválasztást kellene tartani.Ezesetben nem Orbán(vagy az aktuális kormányerő) kegyétől függene,hogy ki lehet elnök.
2016. jún. 16. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:

A köztársasági elnöknek elsősorban protokolláris, ill. felügyeleti szerepe van. Ezzel nincs baj. A megválasztásának a módja, na azzal már komoly baj van. Mivel a valóban pártatlan ember gyakorlatilag beszerezhetetlen hiánycikk, köztársasági elnöknek olyan embert jelöltetnék, akinek nincs egyértelmű kötődése a kormányzó párthoz. De még inkább ellenzéki oldalról jelölnék. Azzal nincs gond, hogy 5 évente lehet választani, így egy év jut a következő kormánynak is.

De ez csak olyan országban tudna működni, ahol nincs olyan tudatos gyűlöletkeltés, mint nálunk a fidesz részéről. Itt a politikai ellenlábasok ellenségek, a minimális együttműködésre sincs esély. És ez orbán bűne, amit soha nem lehet megbocsátani neki.

2016. jún. 16. 20:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 Pro Patria ***** válasza:

"Mivel a valóban pártatlan ember gyakorlatilag beszerezhetetlen hiánycikk, köztársasági elnöknek olyan embert jelöltetnék, akinek nincs egyértelmű kötődése a kormányzó párthoz."

- A közvetlen választással az a baj, hogy ugyanúgy az a személy kerülne a tisztségbe, amelyet a nem sokkal korábban megválasztott kormány támogat, azaz kétszeri választás lenne egymás közelségében, belátható valószínűséggel ugyanazt az eredményt kihozva.

A politikailag független jelölés pedig azért nem lehetséges, mert ha tiltva is volna akármilyen politikai csoportosuláshoz való jelenlegi, vagy akár egykori tagság (eddig minden köztársasági elnökünk valamelyik politikai frakcióból került ki, SZDSZ-es, MDF-es képviseletben is), akkor is megtalálnák a módját, hogy ki az, aki lojális és elkötelezett, de nem köthető politikához jogilag.


"De még inkább ellenzéki oldalról jelölnék."

- Nagyszerű lenne, ami törvényjavaslat érkezne, egyből vétót is kapna, gyakorlatilag megszűnne a kormányzás egy ilyen kormánypárti-ellenzéki duál-miniszterelnökségben.


"De ez csak olyan országban tudna működni, ahol nincs olyan tudatos gyűlöletkeltés, mint nálunk a fidesz részéről."

- Ó, mert ez aztán annyira a Fidesz sajátja, míg az egyébkénti politikai erők a haladó Európát céloznák meg egy szép világ megteremtésén fáradozva. Mert éppen nem a mostani Széll Kálmán teret érintő átadáson mondta azt az ellenzék egy szószólója, hogy nem jó, mert így, meg úgy, csakazért is kössünk bele, nemde? Mert nem ez az az ország, ahol ha nem történik népszavazás, és ha időközben eltörlik az ezt célpontnak tevő törvényt (vasárnapi zárvatartás - amellyel nem értek egyet, de Ausztriában is így van régóta), akkor pedig az a baj? Egyértelmű képmutatással, ami nem a törvény visszavonását akarta valójában (hiszen az megtörtént, mégsem lett kitörő öröm), hanem csak egy politikai _haszonszerzésre_ akarta felhasználni, és sérelmezte, hogy _szükségtelenné_ vált a népszavazás megtartása?

Mert nem itt csinálnak botrányt(!!) abból, ha a felújított metrószerelvények esetén teljesen újnak látszó kocsik érkeznek vissza - a csakazért is kössünk bele elvet tovább markolászva? Őrület.

Mert nem ez az ország, ahol egy ellenzéki erő az általa korábban megpendített javaslatot sem hajlandó támogatni kormánypárti beadás után, csak hogy ennyiben se működjön vele egyet, vagy az addigiakra ráemelve több, korábban fel sem merült beszúrást szorgalmazva, és ezzel elutasítva a támogatást, állítva, hogy "ha ők lennének kormányon, akkor..."?

Istenem... Milyen világban élsz?


És csak hasraütésszerűen írtam be néhány dolgot a napi történésekből, ami a gyűlöletet árasztja a politikában, az együtt tenni akarás legkisebb jelét sem adva, és igazi, "az ellenzéknek az a dolga, hogy ellenezzen" mentalitást szemléltet.

Egy ellenzéknek nem érdeke a kormánypárt sikeressége. Jobbtól, baltól függetlenül. És a politikai érdekeket itt hagyomány az ország érdekeit megelőző helyre tenni, erről szól Magyarországon a politika, ne csinálj úgy, mintha mackóálomból ébrednél...

A gyűlölet, a hangulatkeltés pedig kifejezetten olyan esetben jön elő, amikor társadalmi támogatottság nincs, hiszen az ember érzelmeire épít. A legkisebb pártok ebben éppen a legvisszataszítóbbak, és legképmutatóbbak.


És ez nem most kezdődött. Ez 2002-es cikk:

[link]

Egy teljesen támogatható, és vállalható kiállítást is - csak mert nem a saját érdekeltségbe tartozó politikai kormányzás alatt állt fel -, így véleményez az "újságíró":

"Az 1000 forintos jegy mellé jár egy szép műanyag kvarcóra, elegánsan nyomott szíjjal, melyen a következő árnykép látható: egy kecske által húzott harci szekéren álló csaj a mezőn fácánkakast kerget. Vagy csak megbuktam a Happy End Kft. Rorschach-tesztjén. A számlapján 2 óránál egy trombitás kislány (?) vízről felrebbenő hattyút riogat. Joggal hihetné az ember, hogy valami eladatlan hongkongi raktárkészletből kaptuk az ajándékot, de a szíj két oldalán a Millenniumi Országjáró tipográfusai által oly kedvelt betűkkel rá van nyomtatva a kiállítás címe is. Hogy a pedagógusok szemében mohó fény csillanjon: pedagógusigazolványával érkező anyám ingyen tekinthette meg a kiállítást, de ő is kapott órát. Melyről ha eltávolítjuk az Álmok álmodói - Világraszóló magyarok matricát, akár az időt is leolvashatjuk."

- Ez a merő, tömény rosszmájúság. Hogy adnak(!) egy órát ajándékba(!) a jegy mellé, de erre is fanyalog, és beleköt lényegtelen hülyeségekbe a cikkező, csak a leszólás jegyében. És még azt sem hagyja lehúzó jelzők nélkül, hogy a pedagógusok ingyen léphetnek be, de ők is kapnak órát - pedig ehhez már tényleg egy megsavanyodott öregember gondolatvilága kell.


"A burákban egy-egy magyar tájszólás hallgatható. A nyugat-dunántúli tájnyelvet természetesen egy öreg néni hangja képviseli, mert tájszólásban csak öreg nénik beszélnek. Pedig Orbán Péter országos rendőrfőkapitánytól is nyugodtan beadhattak volna egy nyilatkozatot, így legalább megtudná a látogató, hogyan ejtik a Nyugat-Dunántúlon a "Mitsubishi" szót."

- Ez is aztán annyira szakmai, és objektív átadás, hogy virágzik. Nem a rosszindulat, a gyűlölet érződik benne. Emlékeztetlek a dátumra: 2002.01.31.

Majdnem tizenöt éve. Alig léptünk át ekkor még csak 2001-ből.

(Emlékeztetlek a hasonló szellemiséget és nyelvezetet képviselő, és éppen az első Orbán-kormány alakulása után létrejött hetihetesre is.)


És még a végére befért egy kényszeres üldözési mánia a sértett zsidó önérzetet érintve (már ekkor is mindenhova befúrta magát ez a toposz, akármilyen helyzetben balról megfogalmazott szöveg is volt):

"Még valami nagyon hiányzik a kiállításról: a latens koalíciós partner különterme, ahol az idegen szívű Nobel-díjasokat mutatnák be. A mondanivaló valami olyasmi, hogy mindent mi találtunk ki és fel, erről csináltunk egy kiállítást, amit ámulattal végignézhetsz, feltéve, hogy nem nyúlsz semmihez. Nem partner vagy az alkotómunkában, te nem hozol létre semmit. Majd mi. Te befogadsz, álmélkodsz, ha szkeptikus voltál, megtérsz. Ha elhinném, amit a balliberális publicisták írnak, csak arra gondolnék, hogy ez a nyomorult, rossz kiállítás is a Fidesz kormányzati ideológiájának propagandája, a fiatal látogatók előemésztése a szavazóképes korba lépés előtt. Pedig nem az. Olyan ez, mint túlmisztifikálni a Happy Endet, a béna reklámügynökséget, amelyik piaci körülmények között gyorsabban állna bele a földbe, mint egy vödör dolomit a Mol-kút bejáratánál (balra). Ezeknek egyszerűen bénák a reklámjaik, az országimázsreklámjaik is bénák, miért pont kiállításban lennének jók?"


Úgyhogy hagyjuk a szenteskedő szöveget, mert nagyon hiteltelen...

2016. jún. 17. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:

Utolsó, kissé elragadtattad magad, bár nem csodálom. A politikai hovatartozásod mindenesetre hamar kiderült. Nos, maradjunk annyiban, hogy semmit nem értettél meg.

Pont arról csipogtam, hogy normális országban, ahol az ellenzékre nem ellenségként tekintenek, ott lehet egészséges együttműködés kormányzó és ellenzéki oldal közt. Ott nincs "csakazértis ellentmondok" hozzáállás.

Ami pedig a gyűlöletkeltést illeti: Megértem, hogy fáj ez neked. De ennek a gyökerei '94-ig nyúlnak vissza és egyértelmúen a fidesz indította el ezt a lavinát. Hogy azóta több párt is idáig aljasult...istenem, ők sem tökéletesek. Fel lehet nekik róni, de valahol megértem. Aki engem ellenségként kezel és orrba-szájba rágalmaz, előbb-utóbb én is pofán köpöm.

Szóval lazulj le és nem kell, hogy verjen a víz!

2016. jún. 18. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 Pro Patria ***** válasza:

"Utolsó, kissé elragadtattad magad, bár nem csodálom."

- Ilyen demagóg, politikai motivációból mondott hülyeség után valóban nem csodálni való.


"A politikai hovatartozásod mindenesetre hamar kiderült."

- Nincs politikai hovatartozásom, értékrendem van, amihez tartom magamat. De ha lenne, az sem volna "érv" ellenem.


"Nos, maradjunk annyiban, hogy semmit nem értettél meg."

- Ne, ne maradjunk. Én megindokoltam, amit mondtam, ennyivel nem tudod lejátszani.


"Pont arról csipogtam, hogy normális országban, ahol az ellenzékre nem ellenségként tekintenek, ott lehet egészséges együttműködés kormányzó és ellenzéki oldal közt."

- Csakhogy a rendszerváltás első nyolc évében a Fidesz is végig ellenzékben volt. Ami rácáfol a fenti mondatra, hiszen egy sorral ezután '94-re teszed a töréspontot.


"Ami pedig a gyűlöletkeltést illeti: Megértem, hogy fáj ez neked. De ennek a gyökerei '94-ig nyúlnak vissza és egyértelmúen a fidesz indította el ezt a lavinát."

- Ha ez ilyen egyértelmű, akkor nyilván van erre pontos kimutatásod, vagy valami, ami indoklásként mellérakható.


"Hogy azóta több párt is idáig aljasult...istenem, ők sem tökéletesek. Fel lehet nekik róni, de valahol megértem. Aki engem ellenségként kezel és orrba-szájba rágalmaz, előbb-utóbb én is pofán köpöm."

- Megkérdezem: ebbe a kategóriába sorolható-e, amikor - maradva a példánál - a felújított metrószerelvények esetén belekötöttek, hogy túl(!) újak? Ez csak az épp most aktuális, napi szinten van ugyanez a moslékörvény.

2016. jún. 18. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Aha, látom tényleg nincs politikai hovatartozásod...hát persze! Azért ugrott 200-ra a vérnyomásod és véded habzó szájjal a fideszt. De nincs politikai hovatartozás...Mondogasd sokat, legalább magadat meggyőzheted vele. Talán...

Kisgyerek, valódi vitához elsőként vissza kéne venni az arcból! Másodszor: Én értem, hogy te 2001 körüli újságcikkeket lobogtatsz, mint "perdöntő bizonyítékot" de ha volnál szíves visszamenni 94-ig! Továbbá komolyan ellenzéki véleményként értékelsz egy újságírói véleményt? Van baj...

Metró: Nem zavar, hogy nem volt közbeszerzés vásárlásra? Felújításra volt. Nem először játszották ki a közbeszerzési törvényt. Nem vágod mi ezzel a probléma igaz?

2016. jún. 19. 19:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!