Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kinek az érdeke, hogy egy...

Árokpart kérdése:

Kinek az érdeke, hogy egy ország vagy országok szemléletben úgymond férfiatlanokká váljanak?

Figyelt kérdés
Nem arról van szó, hogy ne legyenek férfiak vagy kevesebb férfi szülessen nem szó szerint kell érteni. Ha nem egy példát szeretnék erre felhozni a gyakorlati életből. Egyik portál írta a napokban, hogy vidéken légpuskával célba lövés közben teljesen lakatlan helyen véletlenül eltaláltak egy verebet. A mezei veréb védett állat ezt érti és tudja is mindenki ha így történt pénzbírság jár érte. Viszont az illető ismerőse ráadásul férfiként feljelentette állatkínzásért az illetőt, de mivel, hogy szemtanuk is bizonyították, hogy nem szándékos volt az eset így nem lett belőle ügy. A légpuska is megfelelt a joule előírásoknak csak figyelmeztetésben részesítették a használót, hogy még lakatlan jól létható területen is figyelni kell, hogy konkrét célra, céltáblára vagy olyan szilárd dologra lőjünk ami mögött vagy erős tárgy vagy élőhely van. pl. hegy ormára lő rá a mögött garantáltan nincsen senki és a lőszer ereje képtelen kárt okozni. Mindegy a lényeg, hogy mi ez az elpuhulás illetve kinek az érdeke ennek a társadalmi folyamatnak az elindítására. Ha annak idején középsuliban úgy kb. a 90-es évek elején a tesitanár ezt a sztorit meghallotta volna, a jelentő barát garantált, hogy egész órán fekvőtámaszt nyomott volna és mindenki előtt le anyámasszony katonázta volna hozzáteszem jogosan. A szabályokat természetesen mindenkinek be kell tartani de azért a ló másik oldalára nem kellene átesni. A következő már az lesz, hogy a légpuskát is betiltják a csúzlinak is a használata rendelethez lesz kötve. Nem kellene visszatérni a korábbi gyakorlatias szemléletekhez, ami nem a net produkál hanem az élet úgy általában?
2016. aug. 25. 14:12
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
95%
Köszi, én benzinkúton dolgozom és olyan bunkó, tróger állatok járnak be ide nap mint nap, hogy elég sűrűn könyörgöm azért, hogy bár csak kicsit férfiatlanabb lenne a magyar társadalom...
2016. aug. 25. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Eléggé nehezen értem, mi a problémád. Össze tudnád foglalni kettő sorban?
2016. aug. 25. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%
Az a baja, hogy az emberek nem elég kemények és macsók.
2016. aug. 25. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 A kérdező kommentje:
2-esnek: Hogyne: A lényeg, hogy nálunk Magyarországon eljutunk oda szemléletben, hogy egy légpuska gyakorlatilag veszedelmes fegyver és mindezt egy férfi szemszögéből, amit már fentebb is írtam. A 90-es évek elején sem volt liberálisabb a fegyvertartás, de pl. abban az időben nagyon sok férfinak volt otthon kispuskája is. Ha netán a szomszéd tudta is nem rohant feljelenteni ráadásul férfiként hanem pl. mondta, hogy gyere meghívlak egy sörre mutasd már meg nekem is nagyon szuper lehet meg stb. Ha a helyi körzeti megbízott megtudta szép nyugisan elkobozta vagy legfeljebb mondta, hogy pl. a mindenségedet Pista de azért nem rossz szerszám. Nem jött érte a kommandó, nem kiáltották még ki potenciális bűnözőnek a legtöbb esetben némi elkobzással és pénzbírsággal megúszta. Amit írtam messze nem csak a fegyvertartásról szól, hanem az emberek egymás közti közelebb viszonyáról is de ez az említett példában ki is derül.
2016. aug. 25. 14:40
 5/16 A kérdező kommentje:
Nem is macsóság meg a menőzésről szól mert nem attól lesz jobb valaki, viszont úgy általában a férfiaknál a férfias vonások ne tűnjenek már teljesen el. Nem azt mondom, hogy a férfiak nézzenek egymásnak el mindent mert nem ami súlyos tett és szól valaki érte az nem árulkodás. Viszont a férfi bizonyos helyzetekben nem csak ennél az esetnél maradjon férfi.
2016. aug. 25. 14:45
 6/16 anonim ***** válasza:
82%

Jó, de te ezt most úgy állítod be, mintha valami rohadt általános lenne Magyarországon, hogy az emberek feljelentgetik egymást verebekre lövöldözésért, miközben meg egyáltalán nem az.

Ez csak kirívó eset volt.

2016. aug. 25. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 hollófernyiges ***** válasza:
100%
Ha jól értem a sztori lényege, hogy a kérdező a légpuskájával védett állatokra lövöldözött, amiért egy ismerőse rászólt, hogy nem kéne; aztán, mivel a kérdező férfias reakciója az lehetett, hogy közöd b*szki, feljelentette állatkínzásért. Holott a kérdező szerette volna ha csodálják kicsit, hogy neki légpuskája van és eltalál vele egy verebet.
2016. aug. 25. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:
Nem rólam van szó nem kitaláltam a történetet. Egyébként ha szólt jól tette. Viszont a vidék annyi mindent megért már, az emberek régen sokkal edzedtebbek voltak , nem ilyen dologra voltak immunisak hanem sokkal komolyabbakra. Azt akartam csak érzékeltetni, hogy attól még, hogy a társadalom modernizálódott és elkényelmesedett attól még azokat a vonásokat amik a nehéz időkben túlélni segítettek nem kellene elveszíteni. Egy férfi ilyenért nem árulkodik, de semmiképpen sem jelentget. Mondom helyes, hogy szólt érte de ha ennyire elkényelmesedünk és ha netán az életben még szükség lesz, hogy lelkileg erősek maradjunk akkor bármilyen válság akármi totál váratlanul fog érni minket. Az hagyján, hogy csak páran termelünk már vidéken, de ha a gyakorlatias szemléletünk is oda akkor mi lesz velünk, ha netán bármilyen váratlan eseményre reagálni kell.
2016. aug. 25. 15:11
 9/16 anonim ***** válasza:
93%

Aki nem akar légpuskával verebeket lövöldözni, az egy kis budzi.

Világos.

2016. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Ez az egyik legértelmetlenebb kérdés amit valaha olvastam ezen a portálon. Tehát mégegyszer. Kérdező az a bajod hogy valaki véletlenül meglőtt egy védett madarat légpuskával és egy férfi -ismétlem egy FÉRFI- ember ezért feljelentette a másik FÉRFIT? Szóval az a baj hogy az illető férfi nem volt elég férfias mert ezért szólt a rendőröknek. És ebből vontad le azt a következtetést hogy elférfiatlanodik az egész társadalom? Hogy jön ehhez a tesitanár? Vagy az a baj hogy nem mindenki erős, bátor, ősférfi, igazi katona jellem? Képzeld vannak kevésbé férfias férfiak is, akkor most összedől a társadalom? Jézus, tényleg komoly gondok vannak ebben az országban. :DD
2016. aug. 25. 15:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!