Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Hogyan lehet elmenekülni...

Hogyan lehet elmenekülni Magyarországról ha a Fidesz bevezeti a sorkatonaságot?

Figyelt kérdés
Hogyan menekülhet el Magyarországról ma egy fiatalkorú (17 éves) ha a Fidesz be akarja vezetni a sorkötelezettséget vagy valami kötelező erejű kiképzés szerűséget? Illetve ha valaki betölti a nagykorúságot, lesz-e annak következménye, ha a behívó megérkezésekor külföldre akar menekülni? Tőlem teljesen távol áll a katonaság és minden hasonló téma is, sajnos az életem így is nagyon nehéz hátránnyal indul a munkaerő piacon is, nem szeretnék még emiatt is idegeskedni és stresszelni, hogy mit hoz még a jövő nekem itt, de ha kell, tudjam hogyan tudok menekülni innen.

2016. jan. 17. 13:33
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
4%
nem lsez sorktonság t bzui
2016. jan. 17. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
2%

Nem unalmas még ez a sorkatonásosdi????



Egyébként nem akarják bevezetni a sorkatonaságot. Megteszi majd a jobbik ha hatalomra kerülnek. Akkor majd mehetsz "kötelező erejű kiképzésre" is.

2016. jan. 17. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
Ahová én születtem ott az összes eddig kormányzó rendszerváltás utáni kormány megszüntetett eladott, elprivatizált minden munkahelyet, újakat pedig senki sem hozott létre. Már a szüleimnek is nagyon nehéz helyzete volt, nekünk pedig nincs már miért itt maradnunk innen ahová születtem, költöznünk kell ha élni akarunk. De ha még ránk is akarnak kényszeríteni ilyesmit akkor nem csak országhatáron belüli költözésben kell gondolkodni hanem azon túlra. Nem jókedvemből tettem fel a kérdést, hanem mert sajnos a jövőm egy kész rémálom, és nem szereteném ha még egyel több dolog lenne amire nem tudom a megoldást és aggódnom kellene.
2016. jan. 17. 14:07
 4/16 anonim ***** válasza:
91%
Nem vezeti be jelenleg még semmi, fölösleges ezen aggódni. Nincsenek megfelelő eszközei és laktanyái a honvédségnek, hogy ezt a feladatott teljesíteni tudja.
2016. jan. 17. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
48%
Az, hogy nincs hozza semmi, mikor akadalyozta meg a fideszt barmiben is? :)
2016. jan. 17. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim válasza:
53%

De miért nem informálódsz mielőtt hülyeséget kérdezel?

[link]

2016. jan. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 A kérdező kommentje:
Jójó, csak erről harsognak a híradók napok óta. A Házelnök Úr pedig azt is mondta, hogy ennek akkor látja értelmét ha sikerülne egész Európában bevezetni, mert akkor nem lenne hová menekülni a fiataloknak egyébként külföldre menekülne mind. Ebben nagyon igaza van, de ha külföldön is meglépik egyszerre az EU-val, akkor tényleg hová tudunk majd elmenekülni innen? Ezért kérdeztem így a kérdést. Nem akarom, hogy "betörjenek" rendszerető, tisztességes, dolgos ember vagyok és családból származom. De a rám kényszerített börtönnek nem látom okát. Nem tettem érte, hogy ez várjon rám. Épp elég megküzdeni azzal, hogy itt ahová születtem, hogyan maradjak életben és hogyan tudjak családot alapítani. Pláne nem szeretnék aggódni azon, hogy ha sikerülne egy gyermeket vállalnom végre, akkor pont elszakítsanak tőlük akár egy percre is. Nekem a családnál nincs fontosabb, semmi sem.
2016. jan. 18. 09:40
 8/16 anonim válasza:
26%
Nem lett internet adó, szingli adó sem és nem fogják bevezetni a katonaságot sem. Ne hallgass a vészmadarakra :) Megfelelő információ birtokában kell lenni mindig és utána nézni a dolgoknak. Az euban több országban még van kötelező sorkatonaság, de ezek általában pár hónapig tartanak és 28 év alatt sorozzák be azokat, akik már befejezték a tanulmányaikat. Nálunk ez nem kérdéses, mivel biztos, hogy nem lesz bevezetve. Utoljára 2004-ben törölték el és nincs ok, hogy visszahozzuk, mivel Magyarország biztonságban van. ( Remélhetőleg ) Kaptak már belőlünk elég területet a környezetünkben lévők, hogy békén hagyjanak minket :)
2016. jan. 18. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim válasza:
42%
Meg azért sem lesz, mert ha be is vezetik, akkora rengeteg fiatal menekülne az országból, ahol nincs kötelező sorkatonaság. Így is menekülnek, nem akarnak még egy indokot. Nyilván azért kellene pár fiatalnak, hogy rendbe tegyék, nem csak a "hadsereg" miatt
2016. jan. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:
Igen azzal egyetértek, hogy a fiatalokra ráférne de azt hiszem ez már kis korukban el van rontva, valahol a közoktatásban kellene erre módot találni és nem a felnőtt életét megkezdő embert kényszeríteni olyasmire kiforrott lehorgonyzott személyiséggel, amit nem akar. Miért nincs olyan hatalom a tanárok kezében amivel a túl eleven vagy kifejezetten bunkón viselkedő gyerekeket eleve gyermekkorukban normálisnak nevelnék? Igen én értem, hogy a nevelés a család feladata, de egy családbarát kormánynak különösen tudnia kellene, hogy a családok jelentős részében a mindennapi munkahelyi fásultság miatt neveltetésre aligha jut idő. Nem, nem jut, ezt látom a környezetemen is. Tehát, az iskola miért nem tud olyan szigort bevezetni ami példát tudna mutatni a kis majmoknak? Hogy nagy korukban ne sodorják az egész ifjúságot oda, hogy katonsáskodni kellene menni mert csúválja a fejét a házelnök vagy akárki? Akkor nem kellene rettegnünk egy egy ilyen nyilatkozat után hetekig, hónapokig. Bemondta a főnök (Viktor) hogy nem lesz, de garantálta, hogy míg ő lesz a miniszterelnök addig kötelező sorozás nem lesz és akarata ellenére nem rángatnak el a családjától senkit? Ugye, hogy nem. Bár megnyugtató volna... A szánalmas ellenzék is röpköd össze vissza hogy na bezzeg ők aztán nem... De bár ne szólaltak volna meg mert érdemi alternatívát ők se tudnak adni csak gágogni hogy nem nem nem nem engedjük.
2016. jan. 18. 17:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!