Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha valakinek sikerül most...

Árokpart kérdése:

Ha valakinek sikerül most kijutni Ausztriába és munkához jutni tapasztalni fogja ott a következőket?

Figyelt kérdés
Arra gondolok, hogy hasonló életérzés, kedvesség az emberektől hasonlóan mint mikor még Magyarországon is jó volt a gazdaság. Illetve, hogy érthető legyen a kérdés úgy teszem fel, hogy ha most valaki kijut Ég és Föld különbség mint mentalitásban, mint gazdasági növekedésben hozzánk képest. Tehát ha pl. valakinek egy kiskereskedelmi kisegítő állással tud olyan létbiztonságban élni mint legalább a 2000-es évek eleji Magyarországán? Az emberek mentalitása is olyan, hogy szinte egy jóba cseppennénk bele. Azért kérdezem mert ki szeretnék menni ,mert nálunk elég nagy a munkanélküliség,ez nem is meglepő mert a rendszerváltás óta sosem voltunk e tekintetben olyan jók, viszont az emberek dühös mentalitása és saját környezetünk , térségünk leépülése mintha nem is itt nőttem volna fel. Lassan az ember idegennek érzi magát.
2016. szept. 14. 17:39
 1/2 anonim ***** válasza:
100%
Nem jut ki, mert a határon többet kell várakozni, mint egy ember átlagos élettartama. A dédunokái esetleg kijutnak, ha a köztes egyedek vállalják, hogy egész életüket a határ mellett élik le, várakozva.
2016. szept. 14. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
Én csak kerékpár túrákra szoktam kijárni Ausztriába és pontosan azt szoktam érezni amit írtál. Mint ha időutazáson esnék át és ismét a 70-es és 80-as évek Magyarországán lennék. És odakint teljesen megfeledkezek arról hogy a saját hazámban már nem így van. Mikor meglátok odakint egy tanyát, ismét tizenéves gyereknek érzem magam és haza akarok oda menni mert minden apró részletről a 70-es évekbeli szülői ház jut eszembe és az akkori társadalmi kiegyensúlyozottság. A bécsi vidámparkban a szülőfalum bucsujában érzem magam, persze a 70-es években. És egy cseppet sem zavar hogy több mint 100 km-re csavarogtam el lakhelyemtől, hanem úgy érzem hogy 1980 körül kitekertem egyet a szülőfalum szélére. A legfurcsább az hogy mindig nyugat felé akarok olyankor hazamenni, tehát Svájc és Németország irányába.
2016. szept. 14. 18:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!