Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Van ma Magyarországon olyan...

Van ma Magyarországon olyan (törpe) párt - és ha igen, akkor hogy hívják - amely szinte mindenben vagy nagyon sok mindenben egyetért a Fidesszel?

Figyelt kérdés
Törpepártra, tehát egy kicsi pártra gondolok, lehetőleg jobboldalira.
2016. szept. 18. 19:58
 1/9 anonim ***** válasza:
49%

van, a TörPá!

elnök: Hófehérke

tagok:Szende,Szundi, Hapci, Morgó, Kuka, Tudor, Vidor

2016. szept. 18. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
85%
KDNP
2016. szept. 18. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Fideszen kívül csak a Jobbik van jobboldali.
2016. szept. 18. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Fkgp
2016. szept. 18. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
48%
KDNP, ha az egyáltalán különálló pártnak számít.
2016. szept. 19. 07:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem, nem és nem. Én törpepártra gondolok. A KDNP 16 képviselőjével és két miniszterével szerintem nem törpepárt. Olyan pártra gondolok, ami olyan kicsi, mint pl. a MOMA vagy az Aquila.
2016. szept. 23. 16:19
 7/9 anonim ***** válasza:
Attól függ, milyen értelemben. A KDNP szavazóbázisa kb. egyforma méretű az általad említettekével, csak ők a Fidesz hátán bejutottak a parlamentbe.
2016. szept. 23. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
7-es: Igen, ezzel tisztában vagyok, a KDNP-t inkább azért nem tekinteném törpepártnak, mert majdnem annyi képviselőjük van, mint az egykori állampárt jogutódjának és ráadásul kormányon is vannak. Azért tettem fel a kérdést, mert sok parlamenti pártnak van úgymond hízelgő pártja, az MSZP-nek ott van a kistestvére, a DK, a szintén törpepárt Együttnek a még nála is kisebb MOMA és PM (ennek oka szerintem az Együtt jó külföldi kapcsolatai lehetnek), a Jobbiknak ott az MNRP (Magyar Nemzeti Rend Párt) és régen a MIÉP, az LMP jó viszonyt ápol a Humanista Párttal és a Centrum Párttal. De a Fidesz-KDNP (akkor így teszem fel a kérdést) esetében egyetlen törpepártról sem tudok, ami őket magasztalná. Nem lett volna jó kampányfogás a részükről létrehoz(at)ni egy kis pártot, ami őket támogatná és akkor mondhatnák, hogy milyen jók, hisz még egy törpepárt is őket támogatja? Ráadásul, egy-két fideszesnek lehet, hogy megérné, hogy egy ilyen párthoz csatlakozzon, mert akkor egyrészt támogathatnák a Fidesz-KDNP-t, de elmondhatnák, hogy demokrácia van, így szabad akaratukból csatlakoztak egy ellenzéki párthoz. A Nemzeti Fórum, a Fidelitas és az FKGP nem felel meg ezeknek a paramétereknek, mivel ezek nem pártok, hanem a Fidesz - Magyar Polgári Szövetségen belül működő szervezetek, akárcsak a Lungo Drom és társaik.
2016. szept. 25. 08:54
 9/9 anonim ***** válasza:
A fidesz nem mas ma mar, mint orban keze laba, szeklete.
2016. okt. 12. 03:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!