Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Melyik párt (akár apró,...

Melyik párt (akár apró, parlamenten kívüli kispárt is) felelne meg az én ideológiáimnak leginkább?

Figyelt kérdés
Én ezekben az eszmékben hiszek: klasszikus jobboldali liberalizmus, egészséges populizmus, antisovinizmus, nacionalizmus, kereszténydemokrácia, antikommunizmus, antifasizmus, patriotizmus, lokálpatriotizmus, mérsékelt antiglobalizmus, nemzeti konzervativizmus. A liberalizmust eredeti formájában támogatom, nem abban a formában, amivé mára vált.
2016. szept. 18. 20:38
 1/10 anonim ***** válasza:
A liberalizmus eredetileg azt jelenti, hogy egy ember szabadsága addig tart, amíg nem árt másoknak. Ebbe beletartozik a melegházasság is és a drogok legalizációja is. A saját leírásodból nekem úgy tűnik, hogy ezeket nem támogatod, így Jobbik. Ők szoktak meggyőződve lenni arról, hogy fontos számukra az ember szabadsága, miközben mindenhol korlátozni akarják azt.
2016. szept. 18. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Drogosok nem ártanak másoknak? Nem nézel kékfényt, vagy híradót? A legtöbb erőszakos bűncselekményt drogosok követik el.
2016. szept. 18. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Eddig azt hittem a migránsok. Vagy a cigányok. Attól figg melyiket kell éppen utálni.
2016. szept. 18. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

A te ideológiádnak nincs párt, amely megfelelne. Annak sok párt felel meg. Azért sok, mert egyik az egyik eszmét, másik a másikat fogadja el, és mindegyik elfogadhatatlannak tartja a másikét.


Mindezen túl, ilyen ideológia működésképtelen. Skizofrén embernek kellene az elfogadásához lenni.

2016. szept. 18. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
Én sem tudok ilyen pártról. Talán a MOMA megfelel a paraméterek többségének, de az is egy vicc, hogy egy Bokros Lajos vezeti. Amúgy nem értem, hogy lehetsz egyszerre jobboldali liberális, patrióta, lokálpatrióta, nacionalista és konzervatív. Az elsővel nem fér össze a többi.
2016. szept. 19. 09:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:

Elmagyarázom. Azért vagyok klasszikus jobboldali liberális, mert a modern liberalizmust (benne a genderizmus, a bevándorlás támogatása, stb.) elutasítom, de az egyéni szabadságjogokban, a fékek és ellensúlyok rendszerében és több, még Kossuth és Széchenyi által is képviselt liberális eszmében, de pl. az MLP eszméiben már nem hiszek. Populista vagyok bizonyos szinten (ezért írtam, hogy egészséges), mivel elutasítom azt, hogy egyes emberek egy kormányzat és annak hívei ellen uszítsanak (ld. Soros tevékenységét pl.) Antisoviniszta vagyok, mert nem hiszem, hogy bármelyik nép kiemelkedne a többi közül és nem hiszek a magyarság felsőbbrendűségében sem, ugyanakkor nacionalista és patriotista vagyok, mert szeretem a magyarságot, Magyarországot és hiszek abban, hogy szükség van nemzetállamokra és nemzetállami magyar határokra. A mérsékelt liberalizmus nem zárja ki a mérsékelt nacionalizmust. Kereszténydemokrata is vagyok, mert úgy gondolom, a keresztényi erkölcsök minket is védnek, nekünk is jók, még azoknak is, akik ateisták/zsidók/stb. Ellenzem a szélsőségeket, így antikommunista és antifasiszta vagyok. Ezenkívül antiglobalista és lokálpatrióta vagyok, mivel nem hiszek abban, hogy a nagyvállalatoknak kell előnyt élvezniük a piacon és felszívniuk a munkaerőt és nem nekik kell exportálniuk mindenhová a termékeket, hanem helyben kell előállítani azokat a dolgokat, amelyeket meg tudunk termelni és csak azt kell importálni, amit nem tud egy adott ország megtermelni. Külkereskedelemre és nemzetközi szövetségekre szükség van, Európának kifelé egységes képet kell mutatni, de nem úgy, hogy egy országgá egyesül, a nemzeti parlamenteknek meg kell hagyni szuverén jogaikat és nem szabad ráerőltetni a szövetség akaratát minden tagjára. Az antiglobalizmusom igazából annyit jelent, hogy ellenzem az egységesülést a világon. Szövetségekre szükség van, de szuverén nemzetállamokra is. A nemzeti konzervativizmusom pedig a patriotizmusból fakad, azaz hiszek abban, hogy a klasszikus liberalizmust alkotó egyéni szabadságjogok, stb. mellett a hagyományainkat ápolni kell, a határon túli magyarokat szeretni kell, akárcsak a hazánkat, stb.

Ezek miért is zárnák ki egymást? A Fidesz tulajdonképpen ezek mindegyikét képviseli.

2016. szept. 24. 14:36
 7/10 anonim ***** válasza:

Érdekes meghasonlás. Keresel egy, akár kis pártot, miközben meg vagy győződve, hogy nézeteidet a Fidesz képviseli.

Ha te a felsoroltakat a Fidesz által látod megvalósítottnak, akkor nincs mit mondani. Ilyen mértékű látászavart nem lehet néhány mondattal helyre tenni. És még szó sem esett a felsorolt eszmék zavaros kuszaságáról. Fogalomzavar, hibás besorolás és tévképzetek. De a legfontosabb a megvalósíthatatlanság. A világ, és benne az ember egyszerűen nem így működik. De hidd csak, és próbálkozz. Sok sikert nem remélhetsz.

2016. szept. 24. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
Szerintem nincs modern és klasszikus liberalizmus. Az egyéni szabadságjogokban és hasonlókban kb. mindenki hisz, ettől még nem leszel liberális. A te klasszikus liberálisaid anno egy a mainál nagyságrendekkel nagyobb migránsválságot idéztek elő, amiért hatalmas árat fizettünk. Vagy liberális vagy, vagy nemzeti. A liberálisokban semmi nemzeti érzelem nincs és vice versa.
2016. szept. 24. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Akkor mi van a nemzeti liberalizmussal? Ami a kettő oldal összefésülése. Van rá példa, többek között a volt (vagy jelenlegi?) román kormánypárt (is).
2016. szept. 25. 08:41
 10/10 anonim ***** válasza:
A nemzeti liberálisok alapvetően liberálisok, ahogy a nevük is mutatja, csak talán kevésbé. A liberálisok kozmopoliták, egyenlőségpártiak, államellenesek, stb., semmi közük a nemzeti érzelműekhez.
2016. szept. 25. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!