Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatnátok egy pártot,...

Támogatnátok egy pártot, amelynek a vezetője ( vezetői ) ex-katonák?

Figyelt kérdés

Egyetemet, főiskolát végzett katonák, tisztek és altisztek voltak a honvédségnél, majd megelégelték a helyzetet és pártot alapítottak ( ami ugyebár nem fér össze a katonasággal, tehát otthagyták a honvédséget ).

Támogat vagy nem érdekel ilyen szinten az előéletük?


2016. szept. 24. 12:47
1 2
 11/14 Pro Patria ***** válasza:
35%

Tévképzet, hogy katonai főtisztekkel egy militarista, diktatórikus autoriter rendszer jönne, "dobjunkatomotaproblémára" szemlélettel.

Akiket ismerek, főtiszteket, mind felelősségteljes, kötelességtudatos, magas szakmai színvonalon teljesítő, a békéért és rendezett életért feladatot vállaló, precízséget elváró és adó, intellektuális személyek. Nem agresszívebbek, mint bármely ember. Sőt, jobban félnek a háborús eszközöktől, mert ismerik a hatásaikat. Viszont a saját területükhez értenek, abban merülnek el, nem a jogalkotásban és a közgazdaságban. Így a kérdésre a válasz: nem.

2016. szept. 24. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 PresidentEvil ***** válasza:
100%

.

Az ország mai helyzetében ügyes diplomatákra és kiváló gazdasági szakemberekre van szükség, olyan emberekre, akik tudnak és akarnak más országokkal együttműködni, csapatban dolgozni és Európában tartani bennünket. A katonai vezetést maximum addig tartom elfogadhatónak, amíg megszabadítanak bennünket a mostani politikai "elittől", utána jöhetnek azok, akik tényleg értenek hozzá.

2016. szept. 24. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem nincs semmi bajom a honvédekkel (nekünk ugyanis nincsenek katonáink, csak honvédeink), de ez egy eléggé specializálódott hivatás, tehát nem igazán látom, hogy egy hadi múlttal rendelkező egyén hogyan lenne képes megállni a helyét hétköznapokban a környezet-, energia-, vagy gazdaságpolitikában.
2016. szept. 24. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
49%

15:21, meg fogsz lepődni, de a katonák - főként a hivatásosak - rengeteg mindenre alkalmasak. Én személy szerint pl. szerződéses vagyok. Igaz, csak mezei lövész, de boldog. A katonáskodás mellett kitanultam a zeneszerzést, az angolt, és alig pár napja találtam fel egy vaci új társasjátékot is. A katonákat sok agyatlan proli úgy képzeli el, hogy hegyomlásnyi, gyakorlóba öltözött figurák, egyik kezükben rocket launcher, másikban machinegun, és magukból kikelve üvöltenek miközben mindent szétlőnek ami eléjük kerül. Ez egy halivúdi baromság.

Őszintén, én nem gondolkoztam túlzottan a politikai pályán, bár időnként eszembejut, hogy miként tovább, ha lejárt a szerződésem. Ha háborúban lelövik a lábamat, csináltatok falábat. Ha a fejemet is lelövik, csináltatok fafejet, és elmegyek majd politikusnak ;D

2016. szept. 24. 15:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!