Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Gazdaságpolitikailag melyik a...

Gazdaságpolitikailag melyik a jobb- és a baloldal?

Figyelt kérdés
Melyek a jobboldali és melyek a baloldali intézkedések gazdaságpolitikailag?
2016. szept. 28. 22:50
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Ezeket nem lehet így szétosztani, egyébként sem specifikáltad, hogy a magyarországi jobboldalról és a nem létező baloldalról van szó, vagy globális vetületben (ahol az oldalazásnak nem sok értelme van).
2016. szept. 28. 22:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 KecskeShajt újra! ***** válasza:

Baloldali az összes központosító, állam szerepét növelő intézkedés, például az államosítás, vagy az állami egészségügy.

Jobboldali az állam szerepét csökkentő, vagy ki is iktató intézkedés: a privatizáció, a laissez faire gazdaságpolitika.

Igen, gazdaságilag a Fidesz baloldali, az MSZP jobboldali.

2016. szept. 28. 23:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
62%

amit a baloldal képvisel az a kritikátlan neoliberalizmus (volt)


a fideszes intézkedések, amik kívülről szociáldemokratának tűnnek (és amúgy ezért rohadtul nem értem a ballibbantakat), pl az állami energiamonopólium egész egyszerű megfontolásból, hogy ne német meg olasz cégek szedjenek kényük kedvük szerint a monopolpiacukon akkor jövedelmet amennyit nem szégyenlenek (mert mit csinálsz a gázszolgáltatóval, átkötteted, mint az internetet lol?!:D)

2016. szept. 28. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
100%

Hagyományos, általános felfogásban a baloldal az állami szerepvállalás növelését szorgalmazza a gazdaságban, a jobboldal pedig inkább az állam kivonulását a gazdaságból.


Magyarországon természetesen meglehetősen zavaros a helyzet. A Fidesz egyértelműen balos gazdaságilag, hisz rengeteg központosítás, államosítás és egyéb állami beavatkozás történt kormányzásuk idején. Ugyanakkor, az MSZP-t sem hívnám jobboldalinak gazdasági szempontból, mert a gazdasági jobboldal tipikusan ellenzi a segélyeket, állami oktatást és egészségügyet (mivel ezek a gyűlölt "Big Government" részei), ami pedig a magyar baloldalnak mindig is fontos dolgok voltak.


A fentiek alapján sajnos nincs gazdaságilag jobboldali párt Magyarországon jelenleg (most az ismeretlen mikro-pártokat nem számolom). Minden jelentősebb párt baloldali gazdaságilag.


Ez nekem különösen fáj, mert én kőkemény, amerikai-stílusú gazdasági jobboldali vagyok, és nincs kire szavaznom, mert mindegyik párt szélsőbalos az én ideológia pozíciómhoz képest.

2016. szept. 28. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:

örülök, hogy figyelembe vetted amit a fidesz balosnak tűnő gazdaságpolitikájáról írtam


amúgy az USA sem szín tisztán piaci, ott a community college, az mi ha nem állami?

2016. szept. 28. 23:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
A magyar gazdaságnak a jobb, a külföldieknek a bal.
2016. szept. 29. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

5-ös:

Nem is írtam, hogy maga az USA színtisztán gazdaságilag jobboldali, csupán azt, hogy a legkiforrottabb formában ott jelentkezett ez az ideológia, mivel egészen Trumpig a republikánus párt egyértelműen ebbe a blokkba tartozott.


Szerencsére, Gary Johnson és a Libertarian Party még hűen követi a jobboldali gazdaságpolitikát, tehát nincs minden veszve.

2016. szept. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

3:

Akiket ballibeztek, azok jellemzően jobboldali-liberálisok, és ezért választják a kisebb rosszat, a szélsőbal-konzervatív helyett az enyhén balos-enyhén liberális pártok egyikét. Ti pedig keményvonalas kommunisták vagytok, nem véletlenül került egy oldalra Thürmerék pártja egy oldalra a Fidesszel.

2016. szept. 29. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
jobblibek? lol... gyakorlatilag az összes hibás döntésük baloldali liberális ideológiák társadalomra gazdaságra rákényszerítéséből adódott
2016. szept. 29. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

A jobboldal a fennálló társadalmi különbségek megtartását vagy fokozását, a baloldal pedig a társadalmi különbségek kiegyenlítését jelenti.


Baloldali gazdaságpolitika magas és progresszív adókat alkalmaz, és ebből közszolgáltatásokat (oktatás, egészségügy, tudomány, kultúra) finanszíroz, esélyegyenlőséget teremt.


A jobboldali gazdaságpolitika alacsony és egysávos adókat alkalmaz a pénzt ott hagyja ahol az egyébként is halmozódik, az oktatást, egészségügyet profitorientálttá, fizetőssé teszi, az állami közszolgáltatásokat csökkenti.

2016. szept. 29. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!