Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ha nem Viktor, akkor ki?

Ha nem Viktor, akkor ki?

Figyelt kérdés
Vagyis kit szeretnél látni a miniszterelnöki székben? A tisztelt acsarkodó ellenzékieket kérdezem. De mások véleményét is köszönettel fogadom.

2016. okt. 25. 19:52
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:

Érdekes hogy csak az én kommentemet olvasva jut eszedbe az a kifejezés, hogy gyűlöletbeszéd. Egyben meg is rémiszt ez engem.

Nem vetted ki azonban jól a részleteket a soraimból. Nem, még nincs diktatúra. Annak jelei mutatkoznak, hogy abba az irányba halad a kormányzati stílus a média komplett felvásárlásával, a máshogyan gondolkodók ellenséggé kiáltásával, a pánikkeltés klasszikus politikai eszközeivel, illetve a kontroll alól való kibúvás maghintésével (EU). Nézz utána, hogyan kezdődtek az európai országok nagy diktátorainak "nagy" évei. Nem akartam acsarkodni, elnézést. Csak szemeket nyitogatok.

2016. okt. 31. 00:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:

Kedves #17 és egyben #21!


Nem csak a te válaszodban találkoztam gyűlöletbeszéddel. Itt ezen a portálon sajnos nagyon is gyakori jelenség. Pedig a gyűlölködés a legrosszabb tanácsadó. Semmi jóra nem vezet. A legsúlyosabb változata az, amikor már az ellenfél fizikai megsemmisítésének a felvetése is elhangzik. Ezzel náladt találkoztam itt először, és ez bizony engem is megrémített. Remélem, a Dunába lövést mint politikai megoldást azért te sem gondolod komolyan.

Azzal azonban, hogy a jelenlegi kormányzás pl. a Hitleréhez hasonlóan a diktatúra felé haladna, egyáltalán nem tudok egyetérteni. Már csak azért sem, mert Hitler politikai státusza a demokrácia szemszögéből ítélve egészen más volt, mint nálunk ma egy miniszterelnöké. Ezt biztosan Te is tudod. Hogy nálunk a helyzet valamiféle diktatúra kibontakozása felé haladna, azt teljesen téves helyzetfekismerésnek tartom. Mert nem igaz a média komplett felvásárlása, hazugság a másként gondolkodók ellenséggé kikiáltása, és semmiféle politikai eszközökkel folytatott pánikkeltés nem tapasztalható. Ha ez utóbbi esetben a kormány migrációs politikájára célzol, akkor az éppen hogy a demokrácia igazi megnyílvánulása, hiszen 98%-os közakarat áll mögötte. Az EU pedig lépten-nyomon megpróbálkozik azzal, hogy túlterjeszkedjen az alapszerződésben rögzített hatáskörén. Ilyen esetben, természetes, hogy egy gerinces és a nemzetért felelős kormánynak nem szabad behódolnia, kötelessége az ország, a nemzet érdekeinek a védelme.

Szemeket nyitogatni? Az bizony manapság nálunk nagyon is szülkséges. Mert a médiatöbbség (és ez nem a kormányoldalon van) nagyon is hatásosan igyekszik elvakítani azokat, akik hagyják magukat, illetve akik mérlegelés nélkül elfogadják és el is hiszik, amit az egyébként a még egy valamire való miniszterelnök-jelölt megnevezésére sem képes ellenzék kiabál.


Üdv Neked!

2016. okt. 31. 20:43
 23/32 anonim ***** válasza:
Hű, ez egy levegővel így kemény volt. Visszavonulok emészteni. Nincs is több kérdésem. Béke veled.
2016. okt. 31. 21:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 anonim ***** válasza:
38%

Bajnai 0%...

Mindössze visszahozta a szarból az egész kócerájt 1 év alatt,de ne zavarjon senkit :D

2016. nov. 1. 05:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/32 A kérdező kommentje:

Kedves #24!


Úgy gondolod, hogy ha az ellenzék miniszterelnök-jelöltként Bajnait tűzné zászlajára, akkor megnyernék a választást? Szerintem még a hortobágyi libák sem szavaznának rá, nem hogy a választók többsége.


Egyébként igazad van: Bajnai valóban kihúzta az országot a sz...ból, amit a Gyurcsány hagyott rá, de egy még nagyobb sz...ba vitte az országot az újonnan felvett kölcsönökkel.


Üdv Neked!

2016. nov. 1. 11:19
 26/32 anonim ***** válasza:
63%

Szerintem nem az volt a kérdés, hogy kivel lenne esélye nyerni az ellenzéknek jelenleg. Senkivel, ez nem kérdés.

Hanem az, hogy kit látnék szívesen a kormanyrudnal.

Nagy különbség...

A Bajnais egy évről csak annyit, hős vezéred elismerte kint, Európában, hogy Bajnai nagyon jó munkát végzett.

Dehat a birkákat itthon oltogatni kell, bevesznek úgyis mindent...

2016. nov. 1. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 anonim ***** válasza:

Kedves kérdező. Nincs azzal baj, hogy meg vagy elégedve a jelenlegi rendszerrel, Orbánnal, stb. Azonban még ebben az esetben is érdemes lenne objektívebben figyelned az eseményeket. Tudom, nekem is. Én azonban eléggé igyekszem. A pár kommenttel feljebb levő hegyibeszéded alapján azt sejtem hogy az utóbbi hosszabb időszakban viszonylag szűk csatornán fogadtál be ismereteket. Szerinted nem a kormány kezében van a média? MTVA? NMHH? TV2? A nyomtatott sajtóban lassan minden.... (Népszabadságot beleértve).

Nem akarok beledumálni a fejedbe semmit. De nézz utána.... O.Viktor azt nyomja hogy mindenki hülye az EU-ban és csak ő nem. Ja meg a lengyelek. Erdogannal haverkodnak (szerinted ő sem diktátor?). Putyinnal meg hol bariznak, hol nem, ennek a taktikáját valószínűleg csak OV érti.


Én elolvasok mindent, a 888-tól az Indexig. Majd mérlegelek. Nem kérhetem, de javasolhatom, hogy tedd te is ezt ha van rá módod.

Üdv!

2016. nov. 1. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 anonim ***** válasza:

Ja és arról nem is szóltam hogy a következő választásig a teljes magyar plakátpiacot zsebre teszi a kormány és kiadja a közeli vállalkozóknak, mint anno a dohányüzletet. Akkor szted kinek fogják a plakátfelületeket kiadni az adott közterületi médiás cégek? A kutyapártnak? Hmmm....szerinted?


Vagy még ez sem tűnik botrányosnak?


Hogy a kérdésedre válaszoljak: jelenleg nem látok én sem esélyes elnökjelöltet. Alkalmasat már biztosan lehetne de sajnos pont az történik ami általában lenni szokott egy ilyen válságos időben. Akik nincsenek nyeregben (azaz a kormányon kívüliek) jelenleg marakodnak. Aztán egyszer csak fel fognak állni együtt, valahogy. Amúgy OV a (valódi és nem ál-) civil szervezetek folyamatos gáncsolásával és a kezében lévő hatalmas médiafelülettel (de leginkább az erre fordítható pénzzel) azon dolgozik hogy ne tudjanak megerősödni az ellenzékben lévők. Tudod, az emberek egy nagy részének elegendő néhány milliárdnyi kék plakát a meggyőzéshez. Reklámszakmai alaptörvény: valami vagy nagyon üssön be és akkor kisebb példányszámmal is hatásos, vagy mondhatsz vele bármilyen hülyeséget, de azt egyfolytában nyomd (lásd plakátkampány, vagy pl mosóporreklám).

2016. nov. 1. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/32 anonim ***** válasza:

A mai harmincasokkal lehet a legjobban melléfogni.


Mert aki személyesen ismer családokat, az látja, hogy melyik harmincasnak volt ávós vagy min. rendőr a nagypapája, és a nagypapája iameretségével került jó állásba az apja. Aztán az apja 90 körül éppen a nagyapja info forrásaival húzott hasznot a privatizációból.

És a mi "harmincasunk" ma 2 előtte levő generáció hatalom-pénz harácsolásával van ott, ahol van. És ő sem fog erkölcsieket anyagiak elő helyezni, az biztos. Sőt, látva, hogy az apja-nagyapja mennyivel többet tudott markolni -a többiektől-, még többet akar.


A mai fiatalok családjait erősen át kellene világítani. Vissza a II.vh.-ig.

2016. nov. 21. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:

Orbán is, Gyurcsány is elképesztően megosztó - szerintem mindkettő elmebeteg - alkalmatlan karrierista.

Miniszterelnöknek - az eddigi ismereteim szerint - talán Majtényi lenne elfogadható. Bárki lesz, rengeteg dolga lesz!

2017. jan. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!