Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen párttagnak lenni?

Milyen párttagnak lenni?

Figyelt kérdés

Gondolkoztam, hogy belépnék a Jobbikba. Van itt olyan, aki már tagja a pártnak, akár aktivista, vagy az Ifjúsági Tagozatban van esetleg? Kíváncsi lennék a véleményükre? Milyen a szervezet, az emberek?


A politikai vitákat kérem kerüljük, mert nem ez a kérdés célja. Egyébként bárki más, aki volt már akármelyik párt tagja, írhat, hogy mik a tapasztalai.



2017. febr. 12. 18:52
 1/10 anonim ***** válasza:
0%
beállni egy bűnbandába (összes jobb és bal ilyen) nem túl becsületes dolog de ha jól helyezkedel és jó a nyelved még milliomos is lehetsz
2017. febr. 12. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Rendben, pont az ilyen kommentek kerülését kértem. Van valakinek normális tapasztalata?
2017. febr. 12. 21:01
 3/10 Komlósi G. ***** válasza:
82%

Szia!

Én 14ben léptem be, a weboldalon van egy "jelentkezem" menüpont, kitöltöd, felkeresnek.

-A párt technikailag olyan mint egy egyesület. Havonta egyszer össze kell ülni taggyűlésre, és megbeszélni mik a teendők, vagy ki mit szeretne.

-A tagság mindenütt olyan, amilyen. Egyéni szocializációs igényeid függvényében kell barátkozni a tagokkal. Mi szoktunk ilyen bográcsozásokat tartani nyaranta néha, túrázni. Hitlert cosplayezni nem szoktunk :D

-Ha értelmes ötleteid vannak, amik az ország javát szolgálják akkor azt ér jelezni felfelé,

-a szükséges precizitással működünk, lelkesen. Mindneki annyit vállal amennyit szeretne, de amit elvállal azt csinálja. ("Kezeled a facebook oldalunkat? Ok")

- Ez egy alulról szerveződő rendszer, nem Vona bök rá minden jelentkezésre, hogy "ok".

Ha a jobbik. hu-n kitöültöd a jelentkezést, akkor a lakóhelyedhez illetékesek keresnek személyesen átbeszélni ki mit szeretne, ez bizonytalanként is jó.

2017. febr. 13. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 Komlósi G. ***** válasza:
75%

Még fontos:

-Magától a Jobbiktól nem kap senki fizetést, azért csináljuk, mert kell, munka család mellett. (kepviseloknek meg az a főállása ugye)

-Szórjuk kifele a karrieristákat, vagy maguktól mennek

-Ha korábban voltál tagja MSZP-nek, ilyesminek, akkor aktivistaként várunk szeretettel, de alapszabály szerint vannak tagságot kizáró okok.

-Párttagként akármi köpködést mocskolódást kapunk, akkor sem szabad felülni a provokációnak. Ilyenek szoktak lenni kampányidőszakban. (lásd a többi komment pl. Ezeket tudni kell leszarni, de semleges hangulatú objektív beszélgetésre és segítségre készen kell állni :)

- Utáljuk a linkeket, még egyszer irom itt semmi sem kötelező, csak amit megígérsz

2017. febr. 13. 10:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
81%

Én a DK-nál vagyok pártolói tag, és semmi oylanról nem esik szó, hogy "kivégezzük viktort" és hogyan tudnánk "még több pénzt elncsenni" az emberektől, ahogy azt sokan beállítják!

Vannak programjaink, aláírásgyűjtési akció, megbeszéljük az éppen aktuális politikai és szociális helyzetet, hogy miként és hogyan lehetne jobbá tenni a jelenleg lerombolt helyzetet.

Fizetést ugyan nem kapsz érte, havonta egy ezrest kell a párt kasszába tenni, részt is vehetsz rendezvényeken, egyéb programokban, persze, csak ha ráérsz és van rá elég időd, denki nem kötelez arra, hogy ott legyél, de azért jó, ha ott vagy.

Komlósi G. nevű felhasználóval maximálisan egyetértek, lényegébe nem is kell akkor olyan sokmindent mondanom, ő mindent leírt A-tól Z-ig, amit tudni lehet a tagságról!

2017. febr. 13. 11:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Ja, azt viszont tudni kell, nem csak 2 párt között, hanem egy adott párton belül is vannak nézeteltérések és tudni kell konfliktust kezelni.

Minden a csapatmunkáról szól, összetartásról. :)

2017. febr. 13. 11:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:

Ami a migrációs helyzetet illeti, a múlt havi taggyűlésen szó esett erről a témáról és nem azt beszéltük meg, hogy hány fő menekültet "fogadjunk be és etessük", hanem arról, miként lehetne emberségesebben bánni azokkal, akik menedékjogi kérelmüket szeretnék benyújtani, milyen környezetet kell nekik biztosítani mindaddig, míg kérelmüket el nem bírálják.

Ennek függvényében lehet a menekülteket tovább engedni Nyugat-Európa fele, esetleg kulturáltabban visszatoloncolni abba az esetbe, ha valami oknál fogva nem engedélyezik továbbhaladását.

Velük szembe alkalmazott erőszakról szó sincs!

Mert amit a Fidesz művel, az már barbárság!

2017. febr. 13. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:

Mindkettőtöknek köszönöm a segítő válaszokat.


ÉS arról tudnátok mesélni, hogy ért-e titeket bármilyen megkülönböztetés a tagságotok miatt. Munkában, egyetemen stb.

2017. febr. 13. 18:22
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Senkinek nem mondom el, hogy melyik párthoz tartozom, ahhoz senkinek semmi köze!

Sajnos olyan helyen dolgozom, ahol 80%-ában Fidesz szimpatizánsok dolgoznak.

Így aztán kussba kell lennem.

2017. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 Komlósi G. ***** válasza:
100%

Én nyiltan vállalom a Jobbik tagságomat, de senkit nem propagálok melóhelyen.

Ha kérdeznek, válaszolok.

Nem ugy nyitok be egy ajton, hogy "szia, Jobbikos vagyok"

aztan mindig meglepodnek, hogy "Jéé, azt hittem a jobbikosok nácik/korlátoltak/ stb"

Annyi amit rendszerszinten látok, hogy a "polkorrekt" budapesti fogalmazasban kell jobban otthon lennunk, mert a jólmegmondó hangnem a politikaban szokatlan a pesti fülnek :)

2017. febr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!