Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek 2010 előtthöz...

Szerintetek 2010 előtthöz képest javult vagy romlott a helyzet?

Figyelt kérdés

Habár én írtózom a Fidesztől,de szerintem sokkal jobban állunk most,mint az MSZP alatt.

Igaz,hogy eltiporják a demokráciát és hülyeségekre szórják a pénzt,de legalább nem vásárolta fel az országot az IMF és viszonylag jobban élünk.

Az,hogy nagy a kivándorlás,egészen természetes,mivel már 2010 előtt is sokan emigráltak,ráadásul most nőtt fel az a nemzedék,amelyiknek fontos,hogy meglegyen az okostelefon,meg egyéb ketyere,mivel jószerint fiatalok mennek ki.

Tehát ilyen szemszögből nem kell szégyenkeznünk annyira.

Az egészségügy és az oktatás még mindig alpári szinten van,de ezt alapból nehéz megreformálni.


Ez egy szabadvélemény-topic,ha ti másképp látjátok,írjátok le.



2017. máj. 8. 18:56
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%
Azért azt érdemes belekalkulálni,hogy az MSZP alatt volt egy gazdasági világválság,lehetett volna bármelyik kormány,rosszul éltünk volna,más országok is rosszul álltak.
2017. máj. 8. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:

Nagyon sokat romlott, szerintem egy adat ami mindent elmond arról milyen változás történt egy országban az az életszínvonal. Hisz mi más számít bárkinek egy országban, mint az hogyan tud élni, létezni. Nos Magyarországon a létminimum alatt élők száma mára 41%!!! Borzalmas szám. Nem is értem ennek az adatnak a birtokában kinek mi a kérdés még.

[link]

2017. máj. 8. 19:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

Romlott, 15%-al többet keresek. De az árak min 30-50%-al magasabbak is.

Azaz jóval kevesebbet ér a pénzem.

2017. máj. 8. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%

Mszp alatt, senki nem mondta meg mikor mit tehetek az életben.

Azaz szórakozóhelyeken, kocsmákban lehetet dohányozni. Lehetet vásárolni éjjel is, mert sokszor csak akkor értem rá.

Bárhol vehettem egy doboz cigit ha ép elfogyott, most más városba is elkel menni egy k..va cigiért.

2017. máj. 8. 19:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
21%

"Azaz szórakozóhelyeken, kocsmákban lehetet dohányozni."


Ez nehogy már a Fidesz hibája legyen. Ez Nyugaton általános. Ott hamarabb kezdték, mint nálunk.


"Lehetet vásárolni éjjel is, mert sokszor csak akkor értem rá."


Ua. Nyugaton mindenhol vásárolhatsz éjjel és hétvégén? Hozzáteszem, én sem értettem egyet a vasárnapi boltzárral.


"Bárhol vehettem egy doboz cigit ha ép elfogyott, most más városba is elkel menni egy k..va cigiért."


Elárulom neked, hogy pl. Svédországban 3.5 % - os sörnél erősebb szeszt csak speciális boltban vehetsz. És ott nincs Orbán kormány.

2017. máj. 8. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 MolotovPunk ***** válasza:
85%

/Mszp alatt, senki nem mondta meg mikor mit tehetek az életben.

Azaz szórakozóhelyeken, kocsmákban lehetet dohányozni. Lehetet vásárolni éjjel is, mert sokszor csak akkor értem rá.

Bárhol vehettem egy doboz cigit ha ép elfogyott, most más városba is elkel menni egy k..va cigiért./



Ez viszont teljesen igaz,bár én nem dohányzom.

A Fidesz túl sok dolgon szigorított 2010 után.Rengeteg rossz értelmetlen döntést hozott-szavazott meg.

Egyébként 2010 előtt valamivel jobb volt a helyzet.2010 óta pedig folyamatosan romlott az ország helyzete.

2017. máj. 8. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
95%

Most őszintén az ilyen IMF-es marhaságokatt honnan szopják sokan? Ennyire átjön a fidesz propaganda, hogy ők "megvédtek minket az IMF-től" meg "elűzték az IMF-et" és hasonlók.

Itt is nem vásárolta föl a fél országot az IMF...ez ez mi a fene???


Az IMF nem akart idejönni, nem akart semmi, nekünk volt szükségünk az ő pénzükre! Komolyan kiderül a végén, hogy az IMF rohadjon meg, amiért adtak pénzt, hogy elkerüljük az államcsődöt???

Mintha kapnál egy infarktust, te magad kihívod a mentőt, majd a végén két hónap múlva, mikor már úgy-ahogy rendbe vagy fölpofoznád azt a köcsög orvost, meg mentőst és jól leköpnéd az ápolókat, amiért rákényszerítettek arra a rohadt szívkatéterezésre, meg három hét szanatóriumra, meg gyógyszerekre.


Ember álljon már az IMF mocskoló menet, ők segítettek nekünk, hogy ne dőljön be az ország, bármit is hazudik az Orbán az IMF nem patás ördögök gyülekezete! Nem is jószándékból tették, senkinek nem érdeke, ha államok dőlnek be.

2017. máj. 8. 20:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 MolotovPunk ***** válasza:
66%

Hakapeszim.


Nyugaton mindenhol vásárolhatsz éjjel és hétvégén? Hozzáteszem, én sem értettem egyet a vasárnapi boltzárral.


"Bárhol vehettem egy doboz cigit ha ép elfogyott, most más városba is elkel menni egy k..va cigiért."


Elárulom neked, hogy pl. Svédországban 3.5 % - os sörnél erősebb szeszt csak speciális boltban vehetsz. És ott nincs /


Látszik,hogy szerintem még életedben nem jártál nyugat Európában.Több éjjel nappali is nyitva van több Nyugat európai országban,több mint ide haza.Tehát,amit állítasz az bukta és mellébeszélés...


A Svéd nemzeti ital bolt történet pedig régóta létező dolog kb 60-as 70 es évek óta,mivel Svédországban rengeteg alkoholista van,arányosítva több,mint kis hazánkban.

(Ott a hideg miatt isznak sokan.)

Mellesleg a Svéd állampolgárok a komoly alkoholtörvényt szépen kikerülik.Sokan kompjáratokkal mennek át Dániába és Németországba lerészegedni,mivel ott jóval olcsóbbak a szeszes italok.Sok példát tudnék még említeni neked,mivel unokatestvérem kb 7 éve él kint Svédországban.

2017. máj. 8. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 MolotovPunk ***** válasza:
Annyit még hozzátennék,hogy a svéd Nemzeti Italboltokban jelentősen erős sörök és tömények kaphatók.
2017. máj. 8. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:

"Látszik,hogy szerintem még életedben nem jártál nyugat Európában."


16 éve kamionos vagyok, az EU 28 - ból, 26 - ban jártam. (És több EU - n kívüli országban is). Külföldi munkavállaló vagyok.


"Több éjjel nappali is nyitva van több Nyugat európai országban,több mint ide haza.Tehát,amit állítasz az bukta és mellébeszélés..."


Bevásárlóközpontról volt szó. Éjjel - nappali boltok meg Magyarországon is vannak.


"A Svéd nemzeti ital bolt történet pedig régóta létező dolog kb 60-as 70 es évek óta,mivel Svédországban rengeteg alkoholista van,arányosítva több,mint kis hazánkban."


Tehát ebben igazam volt. Erős szeszt csak A System Bolaget nevű boltokban kapsz. 6 évig Svédországba jártam egyébként.


"(Ott a hideg miatt isznak sokan.)"


Úgy már mindjárt érthető.


"Mellesleg a Svéd állampolgárok a komoly alkoholtörvényt szépen kikerülik.Sokan kompjáratokkal mennek át Dániába és Németországba lerészegedni"


TT Line, Stena Line, Travemünde - Trelleborg, Kiel -

Göteborg, Karlskrona - Gdynia, stb. Hogy te miket tudsz, más soha el nem jut oda. Tudod mennyi szeszt áthordtam a svéd főnökeimnek?


"mivel ott jóval olcsóbbak a szeszes italok.Sok példát tudnék még említeni neked,mivel unokatestvérem kb 7 éve él kint Svédországban."


Hihetetlen sztorik abból a távoli világból. Az én nagynéném meg 25 éve él Svájcban, van két magyarul nem is tudó svájci unkatesóm. Az már Nyugat - Európa?

2017. máj. 8. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!