Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » 2010-ben miért a Fidesz...

2010-ben miért a Fidesz nyert? Ha tudom előre, hogy a Fidesz ilyen sok hülyeséget fog csinálni akkor nem rá szavazok.

Figyelt kérdés
2010 előtt volt jó: Nem volt Lokál, Metropol volt helyette, Nem kormány hülyeségeit kellett nézned a tévében, nem volt AAndy Vajnái TV2. Nem volt ennyi felesleges tantárgy az iskolábban. Sokkal könnyebb volt minden, és lazább.

2017. márc. 4. 12:48
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
44%
Kérdező, jövőre választások lesznek, élj a jogoddal, és segitsd elő a kormányváltást a MEGFELELŐ szavazattal!
2017. márc. 4. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
51%
Továbbá ismerőseidet, rokonaidat is beszéld le a fideszre való szavazásról! Ha jövőre is a fidesz nyer, vége az országnak. Már most is hatalmas a munkaerőhiány, gondolj bele, ha ez a banda marad, mi lesz itt később?...
2017. márc. 4. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
22%
A baloldal a 8 év alatt nagyon leszerepelt. A Fidesz pedig ebből erős politikai tőkét kovácsolt. Sokan hitték azt, hogy ők majd megmutatják a kétharmaddal.
2017. márc. 4. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
75%
3-as, hagyjuk most már a baloldalt! Hét éve a fidesz rombolja az országot, sokkal nagyobb ütemben, mint a baloldal.
2017. márc. 4. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
16%
De, rá szavazok! És tudod miért? Mert nekem jobb lett! Igen! Lehet, hogy a többségnek nem lett jobb! Na és? Azt ne mond, hogy ha neked jobb lenne, akkor is érdekelne, hogy mi a helyzet a többi emberrel! Nekem a többi ember nem tett semmit! Én mindig kedves és segítőkész voltam mindenkivel, ámbár velem sosem voltak ilyenek! Ha más nem akarja, hogy nekem jó legyen, akkor én miért akarjak olyan pártra szavazni, ahol nekik lesz jó, és nekem nem? De nehogy azt hidd, hogy csak mert rosszat kapok, én is önző és rossz leszek! Nem, továbbra is próbálok segítőkész maradni (mert nem fogja néhány hülye elvenni a kedvem, csakazértsem!), de szavazásnál kizárólag olyan pártra szavazok, aki után úgy érzem, hogy jobban élek! Ha ez a fidesz, akkor a fidesz, ha a DK, akkor a DK. Mindegy melyik párt, szerintem ezzel mások is így vannak, hiszen senki sem fog más kedvéért másik pártra szavazni. Nem, NEM vagyok fanatikus, tudom, hogy mekkora hibák vannak az egyes pártokban, de azt tudom, hogy csak arra a pártra szavazok, akik után úgy érzem, hogy jobban élek. És ha másnak rosszabb, hát sajnálom, bármi van, szívesen segítek, de nehogy azért legyek már leb*@*szva, mert arra a pártra szavazok, ami nekem a legmegfelelőbb! Neked a DK a legmegfelelőbb? Szavazz arra! Neked a jobbik a legmegfelelőbb? Szavazz arra! Nekem fidesz a legmegfelelőbb, úgyhogy arra szavazok!
2017. márc. 4. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
82%

Utolsó néhány pontban nagyon elcsúsztál a realitástól, de a gondolatmenetedet értem.


Most a Fidesz nem olyan gazdasági helyzetben van, mint amilyenben az MSZP kormányzott, így az összehasonlítás nem korrekt. Ha a Fidesz kormányzott volna 2008-ban, akkor állításod szerint fogadni merek, hogy az MSZP-re szavaznál.


Másfelől nem elég csak arra gondolni, hogy neked éppen most jó, és minden más le van szarva.

Miért is? Mennyire is tudatosult a jelenlegi nagy jóléted közepette, hogy a nyugdíjmegtakarításodat elkótyavetyélte a fidesz? MI LESZ V E L E D, AMIKOR NYUGDÍJAS LESZEL?! A Fidesz kivette az alkotmányból, a kötelező nyugdíjellátást, a kötelező egészségügyi ellátást... Szóval most még nem is látod, hogy valójában neked is rossz az amit csináltak. (Ha majd nyugdíjas leszel, akkor ne az éppen aktuális kormányt szídd, hanem a mostani Fideszt!)


Ha lett volna olimpia, ahogy a Fidesz akarta volna, iszonyatosan nagy veszteséggel jöttünk volna ki. Bizony akkor a te adódat is megemelnék, és akkor sem a majdani kormányt kellene szidnod, hanem a jelenlegit!



Lehet, hogy most egy picikét többet kapsz kézhez, DE ezt úgy számold, hogy hány túró rudit vehettél akkor a fizetésedből, és mennyit most! (Pl. akkor 25% volt az áfa, most 27, pedig ellenzékben még a csökkentésért hőbörögtek)


Továbbá nem helyes, az sem, hogy csak a magadét nézed, a másét meg nem, és nem önzetlenség kérdése ez, hanem összetett gondolkodás kérdése. Lehet, hogy most közönyösen bámulod (vagy még csak nem is bámulod), hogy az egészségügyi dolgozóknak milyen szar, de amikor minden valamire való orvos és ápoló kimegy külföldre és neked órákig kell majd várnod arra, hogy a kéztöréseddel foglalkozzanak, és ha kicsit olyan az a kéztörés, akkor esetleg belehalj egy kórházi fertőzésbe, akkor ne csodálkozz, és ne mást szidj.


Lehet, hogy nincs kórházi napidíj, de vinned kell magaddal a gyógyszert, kötszert, vécépapírt, és a kaját is, mert a kaja bizony ehetetlen. Addig, amíg nem kell menned a dokihoz örülhetsz, de remélem, teszegetsz erre a célra félre pénzt, mert sok váratlan dolog történhet VELED IS.


Továbbá azt is kell nézned, hogy valószínű, hogy van, lesz egy gyereked, akivel nagy eséllyel szintén kicsesznek az oktatásügy hanyatlása miatt. Persze ha van pénzed... Csak akkor lehet, hogy végül ugyanott, vagy sokkal rosszabb helyen lennél.


Amennyiben persze te öt trafik tulajdonosa lettél, akkor bocsánat, akkor megértelek, csak gondolkozz el tükörbe nézés közben, hogy az elégedettségednek az volt az ára, hogy egy rakás ember munkanélküli legyen.

2017. márc. 4. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Mer 4.4 millió ember otthon maradt és nem szavazott.

Lényegében ezért.

2017. márc. 4. 19:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%
#7: Egyszerű magyarázat, csak nem helytálló. 2,5-3 millió ember, korábban is otthon maradt. Azon meg igazán nem lehet csodálkozni, hogy 2006.ban többen. Ha mindenki elmegy szavazni, a Fidesz győzelme akkor sem marad el, legfeljebb a "2/3", bár az akkori "hangulatot" figyelembe véve, az sincs kizárva, hogy még nagyobb különbséggel nyertek volna.
2017. márc. 4. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

3-as. A kérdés 2010-ről szólt...

Akkor azért nyert olyan komoly fölénnyel a Fidesz, mert mindenki kiábrándult a baloldalból. Akkor senki se gondolta, hogy ilyen mocskok lesznek...

2017. márc. 4. 23:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

6-os

A kommented nagyreszt joslatokbol, jovobe latasokbol all. Nehogy mar most megtudd mondani mi lesz 10-20ev mulva....

Miret vitatkozunk azon, hogy ki mi alapjan hozza meg a donteset a szavazaskor? Ez mindenkinek alanyi joga.


Akkor par konkretum az en es a csaladom eleterol:

Nekem is jobb lett 2010 utan, es ha kiszamolom turorudiban a fizetesem akkor kb 2x annyit tudok most venni, pedig ugyanott ugyanabban a pozicioba dolgozok mint 2010 elott.

Tovabba edesanyam es anyosom is elobb el tudott menni nyugdijba az uj torveny miatt. Igy jobban, tobbet tudnak az unkaikkal lenni.

Mig en havi szinten 10ezreket fizettem az ovadai etkeztetesre, jelenleg az ocsem ket gyerekenek ingyenes.

stb.stb

2017. márc. 5. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!