Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Milyen gazdasági, politikai...

Milyen gazdasági, politikai ok van a háttérben, hogy ma tizenkettede-tizenötöde a fizetés reálértéke, mint 100 vagy akár 60 évvel ezelőtt?

Figyelt kérdés

Nagypapám mesélte, hogy az ő gyerekkorában nemhogy fizetni nem kellett a különórákért, de még az állam fizetett annak a gyereknek, aki sportolt, táncolt, énekelt, stb. Azt is mesélte, hogy az 50-es években minden nap vendéglőben ebédelt, és ez nem volt luxus, mert a kezdő fizetéséből tiniként havonta 500 ebédet is tudott volna venni vendéglőben.

Ezt ma tudjátok, emberek?



2017. máj. 26. 23:49
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Nekem faterom volt gyerek az '50 - es években. Valahogy másokat mesél.
2017. jún. 7. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Én éltem abban az időben, nem hiszem el a történetet. Háború után éppen elég volt, hogy 3 év alatt működőképessé tették az országot. Utána jött Rákosi a marhaságaival (éppen ezért határolódott el tőle Kádár!).

Hogy sportolni, művelődni, lehetett az igaz, és nem került pénzbe (én vitorlázórepülő voltam - ingyen táborba is voltunk, mint ifisták a focikluboknál tréning után zsemlét meg tejet kaptunk.

Amit írsz az '56 után, már a konszolidált időkben lehetett. (bár a minden napi vendéglő az akkor is kétséges). Az igaz, hogy az első keresetemből vettem egy öltöny ruhát ('50-es évek!), és meg is éltem belőle. Nem úri módon éltem, és nem szmokingot vettem, de meg lehetett tenni.

2017. jún. 7. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:

A kérdésedre konkrétan: Akkor az ember számított, ma a pénz.

Figyelj oda mit mondott Lázár J. "akinek amennyije van, annyit is ér!" Ha kevés pénzed van, semmit sem érsz.

2017. jún. 7. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

#12 egy mondatának értelmezéséhez.

Igen, az első keresetből lehetett venni egy öltönyt, és még után megélni (feltéve, ha volt lakásod).

És igen, ma az első 120 ezres keresetből (sokaknak duplája) lehet venni egy öltönyt, és még meg is lehet élni (feltéve, ha volt lakásod). A különbség az, hogy akkor egyféle öltönyt vehettél, ma több félét, és ezek között tízszeres is lehet az árkülönbség.


De kérdező! Száz szónak is egy a vége, a nagypapád szereti, ha az unokája szájtátva hallgatja (nem bűn ez). Az unoka viszont tájékozódhatna annyira, hogy mi a féligazság és mit mihez kell viszonyítani. És akkor nem hinne téveszmékben.

2017. jún. 7. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Nagypapád egy szenilis ex-munkásőr.
2017. jún. 7. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!