Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Fideszesek, ti tényleg azon...

Fideszesek, ti tényleg azon az állásponton vagytok, hogy "a tanárok már úgyis kaptak béremelést, hogy merészelnek lázongani, fogják be a szájukat"?

Figyelt kérdés
Már nem egy fideszestől hallottam ilyet. Én 21 vagyok, fél éve egy autóelektronikai gyárban dolgozok 3 műszakban. A munkakörhöz csupán egy érettségi szükséges, semmi egyéb nem kell. (Nekem van egy rendszergazdai képzettségem meg egy nyelvvizsgám, de jobbb helyre nem vettek fel.) Na szóval én így keresek 190-200 körül nettóban, túlórával 220-ig is fel tudom nyomni, úgy hogy fél éve vagyok itt. Anyám 15 éve tanító egy általános iskolában. Ő így keres 220-at. Szerintem ez így nagyon, de nagyon nincs rendben. Ha az országnak van annyi tartaléka, hogy a fidesz milliárdokat a semmire képes eltapsolni(lásd a meg sem rendezett olimpiára, stadionokra, plakát és tévé propagandára) akkor miért nem emelik az ilyen, az ország számára talán legfontosabb dolgozóknak a fizetését? Itt gondolok a mentősökre, tanárokra, tűzoltókra... (Mellesleg van egy tartalékos tűzoltó ismerősöm is aki 170 körül keres). Van mégegy titok. A tanári fizetéseket ugyebár pár éve emelték. Nos elmondom, anyám korábban, a tanítási órái után mehetett haza, azután, ha akart maradhatott, ha nem akart mehetett(ő mindig hazajött) ez akár lehetett 13 óra is. A fizetésemelés viszont nem önmagában volt, a Klik bevezette, hogy 16 óráig benn kell maradnia. Mégegy dolog. Az órabére csökkent, de mivel tovább kötelező maradni, ezért keres többet. Ezután nektek továbbra is hiteles Orbán? Én ezek után kikövetkeztetem, hogy Orbánnak semmi kedve nincs az országot rendberakni, csak oligarchákat szül, és az országot orosz apróddá teszi. Miért az Eu migránspolitikai hülye döntése és soros györgy a legfőbb célpontok? Ezeket most nem támadásként mondom, hanem őszintén kérdezem, és várok rá értelmes magyarázatokat, ne ellenségek legyünk, hanem közösen vigyük előre az országot.

2017. ápr. 29. 20:26
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
16%

Állatláson véleményem :

1 ha nem tetszik a munkád mondj fel-

2 rendőr tanár és egyéb tüntetésmániások ha egyszer kipróbálnátok magatokat a versenyszektorban sírva szaladnátok vissza félpénzért.

2017. ápr. 29. 20:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
34%
Azt hiszem 1-es megadta a kérdésedre a választ...
2017. ápr. 29. 21:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%

A tanárok kaptak béremelést és életpályamodellt.


Közalkalmazotti szinten mocskosul jól állnak. Ennek ellenére mégis ők lázonganak. Valamiért többre tartják magukat másoknál.


A bértáblát kéne végre rendezni! De azt az aljárol kezdve!


Ezt miért nem hangoztatják a tanárok?


U.i.

Nem Fideszes vagyok, szimplán a tanárokat nem szívlelem.

2017. ápr. 29. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
18%
Kérdező te elég sza.ul keresel. Én ezt a pénzt mint te betanított munkával is megkeresem. Változtass így nem ér semmit hogy tanultál.
2017. ápr. 29. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 Molyember ***** válasza:
73%
Rossz a kiindulópontod, kérdező. Nézd meg az első választ, micsoda értelem sugárzik belőle. Azt hiszed, hogy a fideszesek megokoltan utálnak bármit is, de ez nem igaz. Ők Viktort imádják, és aki nem így érez, az szerintük hazaáruló, nemzetellenes, stb. Nem lehet velük értelmesen beszélni, vitázni, mert teljes mértékben kritikátlanok a Párttal szemben. Már eljutottunk oda, hogy nem tagadják a mértéktelen lopást, cserébe azt mondják, hogy ennyi belefér. "Duplagondol". Ha nem olvastad az 1984-et, pótold. Meglepő lesz.
2017. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
23%
Egyébként a tanárok nagy része felsőbbrendűnek tartja magát. Én ezért nem szeretem őket. Sírnak rínak állandóan. Én felemelném a bérüket de a szünetekre csak készenléti díjat adnék mondjuk a mindenkori közmunkásbér 75% a elég lenne .
2017. ápr. 29. 21:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
59%

[link]


Csehek, Szlovákok is nagyságrendileg ugyanazt a százalékot adják egy diplomás fizetéséhez képest. Sajnos se anyagilag se agyilag nem áll úgy ez az ország, hogy ennél lényegesen többet lehessen adni.(elvileg ez egy hivatás lenne és nem a pénz kéne motiválja a tanárokat, hogy jó munkát végezzenek)

Szerintem nincs azzal baj ha marad 8 órát egy tanár az iskolában, még így is klasszisokkal több a szabadnapjuk, mint egy gyári munkásnak és gondolom készülni a holnapi órákra, dolgozatokat javítani ott is tudnak.


Az ország rendberakása meg nem azt jelenti, hogy mindenki kap 2000 eurós fizetést aztán fél éven belül csődbe megyünk. Hogy lehetne jobban is? Biztos de ha nem a nyugattal hasonlítod össze a teljesítményüket hanem a keleti blokkal akikkel kb. hasonló szintről indultunk akkor máris nem olyan gyászos a helyzet.


Édesanyád mit gondol a helyzetéről? 2010 előtt komolyabb emeléseket kaptak?

2017. ápr. 29. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
84%

Ott kellene kezdeni, hogy a tanárok nem csak alul-fizetve vannak, hanem feleslegesen túlterelve is.

Egy tanár nem csak órát tart, meg órákra készül. (Sajnos, pedig ennyi lenne a dolga). A tanár ez után rendezvényt szervez, pályázatot ír az iskolának, portfoliot ír, kirándulást szervez, pszichológust és család terapeutát játszik a rossz családi hátterű gyerekekkel.


Na ha ezeknek a dolgoknak csak a felére felvennének Hozzáértő (!!) külön embert minden iskolában, akkor ezerszer hatékonyabban működne a rendszer, tiszta felelősség körökkel, és jóval kevesebb anyázással. Így akkor a tanárnak sem kellene bent maradni egész nap, maradna ideje értelmesen készülni az óráira is néha. Az életpálya modellben nem arra kellene kényszeríteni a tanárokat hogy egyedül találják fel a spanyol viaszt, hanem közponnti neten elérhető tudás / feladat bázist kellene elkezdeni létrehozni, bővíteni.


A fizetésük lehet, hogy nem annyira alacsony, mint mondjuk más közalkalmazottaké, de ettől még alacsony! Egy férfi, aki még mindig nagyobb részben család fenntartója, megengedheti magának hogy csak ennyit keressen? Pedig szükség lenne férfi tanárokra is! Meg egyáltalán, jó tanárokra. Így nincs semmi presztizse a szakmának, az megy tanárnak aki máshova nem kell.


A Fidesz egyébként azért utálja a tanárokat, és hergel ellenük, mert a legkönnyebben befolyásolható szavazókra apellálnak. A képzett, tájékozott ember kevésbé manipulálható. Ezért nem fektetünk komolyan az oktatásba, és ássuk így a saját sírunkat.

2017. ápr. 29. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 árokpart ***** válasza:
85%
Utolsó sajnos ez tényleg így van. Viszont olvastam, hogy van egy valamilyen bentlakásos suli Nagykanizsán ahol van külön pszichológus, nevelők meg egyéb terápiás programok a gyerekeknek. Azt hiszem tavaly adták át.
2017. ápr. 29. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
69%

#8


Iskolapszichológus, gazdaságis, titkár, igazgató, igazgatóhelyettes, meg még aki nem jut eszembe.


Az általad felsorolt dolgok közül egy tanárnak egy dolgot kell csinálni: kirándulás szervezés. De azt sem puszira, mert az osztályfőnökségért kap pótlékot (ami amúgy tudom, hogy lófütty, de a közszférában minden lófütty).


Ha nem akar kirándulást szervezni, ne vállaljon osztályfőnökséget. Ha munkaköri kötelezettség, akkor pedig ne lázadjon, ha így is elfogadja a munkát.


Azért meg ne a kormányt hibáztassuk, hogy esetleg a titkár/gazdaságis/igazgató/akárki továbbpasszolja a tanárnak azt a munkát, amit amúgy neki kéne csinálni.

2017. ápr. 29. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!