Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » A fideszből kiábrándult...

A fideszből kiábrándult értelmiségieknek miért nincs alternatívája? Hol van egy normális ellenzéki párt?

Figyelt kérdés

Engem egész életemben budapesti fideszes értelmiségiek vettek körül(mondjuk még fiatal vagyok), a szüleim, a rokonaim, az iskolatársaim, barátok, ismerősök, szomszédok szinte mind mind fideszes értelmiségiek/vagy legalábbis azok voltak. Közülük most valóban sokan kiábrándultak, de egyikük sem fog szavazni másik pártra, mert nincs számukra megfelelő alternatíva. Az egyik felük azt mondja, hogy senkire nem fognak szavazni, a másik felük meg még így is a fideszre szavaz, annak ellenére ,hogy egyre kevésbé tetszik nekik, amit csinálnak.

Na de hol van ilyenkor az ellenzék??

Mert az nagyon jól hangzik, h a fideszt egyre kevesebb értelmiségi támogatja, de azt kifelejtették a statisztikából, hogy ezek az értelmiségiek bizony egyetlen használható alternatívát sem látnak a palettán, én is így vagyok vele, azzal a különbséggel, hogy én a fidesszel se szimpatizáltam sosem. Senkire nem fogok szavazni, mert a magamfajtának nincs alternatívája. Minden párt a prolikat, a nyugdíjasokat, a cigányokat, iskolázatlan emberkéket akarja megnyerni magának. Az értelmiséget meg magasról letojják, és nem csak a fidesz, hanem összes többi párt úgyszintén.



2017. jún. 3. 18:14
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
68%

Mégis milyen párt lenne megfelelő olyan embereknek, akik szerint 7 éven keresztül jó volt, amit a Fidesz csinált és csak most ábrándultak ki belőle?

Milyen "normális ellenzéki párt" lenne jó ilyen embereknek? Milyen az a normális?

2017. jún. 3. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
40%

"Minden párt a prolikat, a nyugdíjasokat, a cigányokat, iskolázatlan emberkéket akarja megnyerni magának."


kis pökhendike, ha a paraszt nem szarik te nem zabálsz

nézd le aki kétkezi munkát végez, pont a fideszbe való vagy


most a Szilárdka büszke rád az is ilyen bunkó és ugyan ennyike esze van

2017. jún. 3. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
76%

Igen, igen, Fehéroroszországban sincs megfelelő alternatíva. Persze, ott nem csak, hogy kampányra nem kap pénzt az ellenzék, de egyenesen tilos az ellenzéknek kampányolni. Így amikor bemegy Sergei bácsi a szavazófülkébe, akkor azt látja, hogy van 10 párt, de ebből csak a kormánypártot ismeri. Amivel természetesen lehetséges, hogy nem teljesen elégedett. Hasára csap, hogy KÁR, HOGY NINCS MEGFELELŐ ALTERNATÍVA.


Egyébként mindig van alternatíva, jelenleg is van alternatíva, csak a Fidesz üvöltő médiabirodalma alatt bárkit be lehet mocskolni. Nézd meg, hogy Vonát elég volt leb÷zizni és 10% kopasz barom egyből átcsicskult a Fideszhez és hirtelen már nem is érdekli őket a korrupció vagy hogy zsidóolimpiát rendez a Fidesz (mert ugye erről a médiabirodalom nem számol be), kizárólag az érdekli a tömeget, hogy Vona ne legyen homoszexuális és ne hanukázzon.


Természetesen te se akarod venni a fáradtságot, hogy legalább az esélyesebb ellenzéki pártok képviselőinek az életrajzát vagy a pártok programját tüzetesebben átnéznéd, mert te megelégszel azzal, hogy bekapcsolod a tv2-t és elhiszed, ha mondják, hogy SAJNOS NINCS ALTERNATÍVA.

2017. jún. 3. 18:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
67%

A kérdés minden szavát akár én is írhattam volna!


Én alapvetően kereszténydemokrata nézetűnek vallanám magam, de inkább eltörném a kezemet, minthogy a Fidesz-KDNP-re szavazzak.


MSzP-re / DK-ra akkor se szavaznék, ha baloldali lennék.


LMP világnézete nem egyezik az enyémmel, igazából nem sok minden áll távolabb áll tőlem, mint a zöld politika. A jó szándékot kinézem belőlük, de a legértelmesebb tagjuk (Schiffer) otthagyta őket. Azóta semmit nem is mutattak azon kívül, hogy utálják az atomenergiát.


Legkisebb rossz elve alapján a Jobbikra szavaznék ma, akkor is ha nem a "budapesti értelmiségiek" pártja. Az a vicc, hogy jelenleg ők sokkal européerebbek, és sokkal reálisabban látják a dolgokat, mint a Fidesz.

2017. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Az az "értelmiségi"(:DDDDD) akinek ezidáig jó volt a fidesz és csak mostanában ábrándult ki belőle az kitörölheti az összes "értelmiségét" igazoló papírkájával a valagát és nyugodtan szavazzon ezután is az ő fideszére.
2017. jún. 3. 18:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

A fidesz Németh Szilárddal az élen az ingyenélő, valóságshow néző, segélyes, prolikat akarja megnyerni magának, gondolom épp ezért ábrándult ki belőlük az értelmiség.

Régebben egy polgári párt volt a fidesz, akkor támogatták az ismerőseim, az utóbbi 7 évben egyre többet kiábrándultak, mivel elprolisodott a fidesz, már majdnem ugyanolyan mint az MSZP vagy a Jobbik.

2017. jún. 3. 18:30
 7/18 A kérdező kommentje:

Nem nézem a tv2-t se semmi egyéb kormánypropagandát, nem veszem be ezeket a nevetséges narancshazugságokat.

Csak az Atv-ből meg a hírtv-ből szoktam tájékozódni,és ott a nagyokos baloldali újságírók is azt mondják, hogy az ellenzék teljesen életképtelen és nincs normális alternatíva.

2017. jún. 3. 18:35
 8/18 anonim ***** válasza:
72%

Nem értem, hogy mi bajod van a Fidesszel.

Nyakra-főre önti a pénzt a hozzád hasonló gazdagokba, hogy még több pénzetek legyen.

Nektek továbbra is teljesen jó párt szerintem.

2017. jún. 3. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 A kérdező kommentje:

Attól, hogy valaki gazdag, vagy módos még nem jelenti azt, hogy hülye is egyben.

A gazdagokról sok negatív sztereotípia van és a jelenlegi ellenzéki pártok(pl. az MSZP) erre még rá is tesznek egy lapáttal.

Valójában akiket én ismerek egyáltalán nem önzőek és hiába kedvez nekik a fidesz, ők nem támogatják, mert nem a vagyonuk gyarapítása a legfontosabb nekik ,hanem hogy egy élhető országban éljenek, ahol rendben van az oktatás, az egészségüg, a mezőgazdaság, ahol jó élni... Látják hogy a fidesz ennek épp az ellenkezőjét csinálja és bár nekik gazdagként hasznuk van a fideszből mégsem támogatják, mert mondjuk az ország érdekeit is nézik.

Szóval a gazdagok nagy része már rég elpártolt a fidesztől és már kész lett volna leváltani. S akkor felbukkant egy Botka nevezetű figura aki egy uszító kampányba kezdett a gazdagok ellen. Ezek után még is mit vár bárki a gazdagoktól, hogy szavazzon arra, aki ellenük uszítja a népet???!

2017. jún. 3. 18:46
 10/18 anonim ***** válasza:
78%

"Attól, hogy valaki gazdag, vagy módos még nem jelenti azt, hogy hülye is egyben."


Senki nem gondolt olyat, hogy hülyék lennétek. Leginkább a szívtelen arrogancia, sznobizmus, pökhendiség, számító gátlástalanság és felsőbbség-komplexus, ami titeket jellemez és ami egy normális ember számára eléggé visszataszító bennetek.

2017. jún. 3. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!