Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért ennyire hülye az összes...

Miért ennyire hülye az összes párt nálunk? Semmi esély normális kormányzásra belátható időn belül?

Figyelt kérdés
2013. márc. 4. 17:41
1 2
 1/17 A kérdező kommentje:

A Fidesz, látjuk, hogy milyen szánalmas, ha az ellenzék jutna kormányra 14-ben, az is szörnyű lenne.


Miért nincs kiút ebből a csapdából?

2013. márc. 4. 17:42
 2/17 anonim ***** válasza:
100%

Nem a pártok hülyék, a pártok nagyon is észnél vannak!


A választópolgárok a hülyék!

2013. márc. 4. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
100%
A pártok egyáltalán nem hülyék. Azért nincs esély a normális kormányzásra, mert az emberek többsége újra és újra hajlandó megenni ugyanazt a maszlagot. A politikusok meg mennek a kisebb ellenállás felé.
2013. márc. 4. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 Balu86MH ***** válasza:
100%

Gróf Széchenyi István:


“Minden nemzetnek olyan kormánya van, aminőt érdemel. Ha valami oknál fogva ostoba vagy komisz emberek ülnek egy bölcs és becsületes nép nyakára, akkor a nép azokat a silány fickókat minél hamarabb a pokol fenekére küldi. De ha egy hitvány kormány huzamosan megmarad a helyén, akkor bizonyos, hogy a nemzetben van a hiba …”

2013. márc. 5. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:
100%

Egyrészt kis ország vagyunk, így törvényszerűen kevesebb a tehetséges politikusunk. Ebből a szempontból jó nekünk az EU, mint központ, még ha messzebb is vannak az EU szervezetek, átvesznek egyes feladatokat.


Másrészt a pártok nem hülyék, egyszerűen kiszolgálják a választókat. Muszáj azt tenniük, különben nem választják meg őket. Egy kicsit eltérhetnek a választó vágyaitól, de nagyon nem. Minél tehetségesebb egy politikus, annál inkább eltérítheti a választókat az eredeti akaratuktól. Vagy jó irányba vagy rosszba.


A másik lehetőség a választó akaratától eltérésre, hogy egyszerűen hazudoznak. De ez már kétoldalú dolog, a hazudozáshoz kell egy hazudós politikus, és kellenek a hazugságot elfogadó, sőt arra igényt tartó választók. Azért jó a demokrácia, mert még a legbutább ember is gyakran ráérez, ki az aki nagyot hazudik. De ha éppen a hazugságra vágynak, munka nélkül elért rózsaszín jövőre, általános állam-atyai gondoskodásra, akkor a pártok ezt az igényt is ki fogják szolgálni - hazugsággal természetesen. Muszáj nekik.

2013. márc. 6. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 ElHentel válasza:
100%
Akinek lehetősége van változtatni, annak nem érdeke, akinek érdeke annak nincs lehetősége. Ez a helyzet jelengleg, és nem látszik javulás.
2013. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 ElHentel válasza:
18%
Tehetséges politikus? a két szó kizára egymást. Aki tehetséges az nem lesz politikus, aki meg politikus az nem lehet tehetséges. Nigel Farage kivétel.
2013. márc. 6. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim válasza:

Szerintem nem a választópolgárok a hülyék!

Én 19 éves vagyok és soha sem szavaztam eddig, de ezután se fogok, mert nincs olyan párt amelyikre szívesen szavaznék! Jobbikra nem szavaznék, amiket hallottam és olvastam a Jobbikosokról, az LMP-re azért nem szavaznék mert múltkor olvastam, hogy ketté szakadt, a Fideszre eszem ágába se jutna szavazni, szerintem senki nem akarná hogy a Fidesz maradjon :D az MSZP-re sem szavaznék! Többször hallottam, hogy az országnak nincs pénze és szorult helyzetben van!


Arra van pénz, hogy:

- A kormány lecserélje az összes olyan autót ami a kormány tulajdonában van luxus autóra

- A kormány újra lecserélje a luxus autókat még jobb luxus autóra

- A kormány átvegye az egyházak adósságait

- A kormány kifizesse az 5.000 fő alatti lakosságú települések adóját, adósságát


Ha ezekre van pénze a kormánynak akkor miért mondják azt, hogy megszorítások kellenek, mert alig van pénz? Ha ezekre van pénz, akkor miért nem olyan célra használják fel mint például a szorult helyzetbe került családok megsegítése?

2013. márc. 6. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

" Ha ezekre van pénze a kormánynak akkor miért mondják azt, hogy megszorítások kellenek, mert alig van pénz? "


Csak egy hasonlat: ha te tegnap a boltban beraktál egy rágógumit a kosárba, akkor miért panaszkodsz, hogy nem telik lakásra?

2013. márc. 6. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
100%
Alapjaiban kellene megváltoztatnunk az erkölcsi és morális színvonalunkat nekünk Magyaroknak. Gondolj csak bele, akiket lehülyézel mi választjuk a fejünkre magunk közül. Mi vagyunk ennyire alkalmatlanok, és amíg a BKV pénztáros 5 jegyből amit kifizettet egyet ellop, és ráfogja, hogy biztos Te ejtetted el amit elvitt a huzat, ha a a benzinkutas azért húzza a száját mert tankolsz és az Ő kasszájához mész fizetni, hogy Neki legyen fizetése, amíg a háziorvos ha ki kell hívnod a gyerekhez az elmenetelkor 6szor fog veled kezet úgy, hogy a 4.-től a tenyere már felfelé áll és sértve fordul ki ha megkérdezed: Maga nem kap fizetést? Amíg van ember aki elmegy parkolóőrnek, hogy büntessen azért mert nem fizetsz egy olyan dologért ami alanyi jogon jár, addig ne is várd a változást. Arra kell rájönni itt, hogy mi egy közösség egy nemzet vagyunk aki akkor boldogul, ha összefog. Ha a közértes felfogja, hogy Ő azért van hogy téged kiszolgáljon, és Te ezért tiszteled, nem csicskának nézed, mert ha Ő nem hozza oda, neked nincs kifli a reggelidhez. Fel kell fogni, hogy az autó szerelőhöz akkor fogsz vissza menni, ha valóban megjavítja a kocsidat, mert ha nem Te meghalhatsz. Ha ezeket mi megtanuljuk és így élünk akkor a következő ciklusban ilyen embereket választunk magunk közül vezetőnek. A baj sokkal mélyebben gyökerezik, mint a politika...
2013. márc. 7. 16:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!