Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Valaki megtudja szorongatni a...

Valaki megtudja szorongatni a Fideszt 2018-ban?

Figyelt kérdés

2017. okt. 14. 18:20
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:

"És mégis mi a bánatért szavazna az baloldali szavazóbázis egyenlő mértékben minden baloldali pártra?"


Ezt csak elméletnek szántam, mert fogalmam sincs melyik pártra milyen arányba fognak.


"Az MSZP süllyedő hajó, a DK sosem volt több Gyurcsány-hívek gyülekezeténél, az együtt/pm/liberálisok pedig csak a 2014-es összefogás miatt kerültek egyáltalán fel a radarra, és annak híján 2018-ban távoznak is, alig tudnak 1-1%-ot megszólítani. Szóval az a nagy baloldali töredezettség az 4 párt, (ami egy demokráciában egészséges) és ebből 2 egy értelmes baloldali szavazónak felejtős, azoknak a maradék szavazóbázisa pedig nem sokára el fog tűnni, utánuk meg jöhet a fideszé."


Jó neked hogy ezt így tudod, mert én még felsorolni se tudnám őket. Azt meg hogy mi köztük a különbség, főleg nem. Nekem van Nagy-MSZP, az összes többi pedig a lemorzsolódott MSZP-részek. És ezzel az emberek kb 90%-a így van. A maradék 10% az, akit hobbi szinten érdekel a politika, naprakész belőle, és tisztában van a pártok jellemzőivel. Ha majd lesz egy nagy baloldali párt, olyan aki kiemelkedik a sok kis egyforma névtelen közül, nah majd akkor el fognak menni az emberek szavazni. Amíg ennyi kicsi van, nem éri meg a fáradtságot, mivel nagy a valószínűsége, hogy az általad választott 12-egytucat kis pártocska, még a parlamentbe sem fog bekerülni.

2017. okt. 17. 23:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:

"Ha majd lesz egy nagy baloldali párt, olyan aki kiemelkedik a sok kis egyforma névtelen közül, nah majd akkor el fognak menni az emberek szavazni."


És te ebben gyáltalán nem érzed az ellentmondást? Hogy már megint a szekeret kötjük a ló elé? Hogyan legyen egy nagy párt, amire az emberek hajlandóak szavazni, mert "esélye van", ha senki nem hajlandó kispártra szavazni, mert "úgysincs esélye"?

Erről beszéltem, amíg az emberek így gondolkoznak, addig nem lesz az ország működő demokrácia. Itt várja a sok nyomorult a messiást, hogy majd valaki jön és rendbeteszi a politikát, és közben arra nem hajlandó hogy 4 évente elmenjen szavazni valakire, bárkire, aki nem az elmúlt 27 évben leszerepelt banda tagja.

Majd ha elég ember felfogja, hogy nem a politika van értük, hanem ők vannak a politikáért, akkor lehet itt is valamit kezdeni demokráciával. Addig agonizálunk.

2017. okt. 18. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim ***** válasza:
Melleseleg 2014-ben volt egy bazinagy párt összetákolva baloldalon. Meg lehet nézni mi lett belőle.
2017. okt. 18. 20:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!