Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Miért diktátorozzák sokan...

Miért diktátorozzák sokan Orbán Viktort?

Figyelt kérdés
Konkrét példákat szeretnék kérni.
2017. okt. 22. 12:54
 1/10 anonim ***** válasza:
48%
Mert egy kádárista, aki próbálja jobboldaliként eladni magát. 1945 óta nagyjából csak diktátorok váltották egymást, 89-ben lehetett volna lehetőség ezt megakadályozni.
2017. okt. 22. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
78%
Azért, mert a saját befolyása alá akar rendelni mindent. A médiát már javarészt megszerezte, de ugyanígy van az építőipar, az oktatás is az iskolák államosítása által, a keresztények nagy része is őt támogatja, a KDNP miatt ugye, meg hasonlók.
2017. okt. 22. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

- Szabad média korlátozása

- Pofátlan mértékű korrupció

- Állami pénzen üzemeltetett propaganda

- Bujtatott államosítás (gondolok itt arra, hogy igyekszik a vezér minél nagyobb tökét és hatalmat a strómanokon át a saját kezébe összpontosítani)

- A már említett oligarchák és a vezér családi körének egyre nagyobb befolyása

- Fasiszta félelemkeltés (gondolok itt a migránsozásra - veszélyben az életetek, csak Én tudlak megvédeni titeket)

- A diktátor ízlése átvetül a politikába is, ő határozza meg a kultúrát (stadionok, sport támogatása, kisvasutak)

- Ehhez kapcsolódik a panem et circenses fokozása is (etetni kell a népet bullshit programokkal, focival, el kell terelni a figyelmet az aktuálproblémákról, el kell hitetni, hogy jó itt az élet)

- Szembenállás a liberális demokráciákkal

- Választási rendszer saját érdekek szerinti hatalmas mértékű átrendezése

- Pártok ellehetetlenítése (plakáttörvény)



Most hirtelen csak ennyi jutott eszembe.

2017. okt. 22. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
64%
az utolso tul finoman fogalmazott a valodi helyzethez kepest :(
2017. okt. 22. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
79%
A modern demokrácia lényege a fékek és ellensúlyok rendszere. Vagyis ha valamit kitalálnak odafönt, akkor azt kövesse egy komoly vita és érdek ütköztetés, és végül valami kompromisszum. A diktatúra ellenben úgy működik, hogy fentről, a vezetőtől és szűk holdudvarától jön a döntés, és az van és kész. Szerinted Orbán rendszere melyikre hasonlít jobban?
2017. okt. 22. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
79%
Mert diktátorok a példaképei, Erdogan, Putyin, illiberális államot épít, magyarul diktatúrát, egyelőre puha diktatúrát, ki tudja meddig megy el.
2017. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
75%

#3 Még 2 igencsak fontos dolgot hozzátennék:

1. Saját emberek a vezető pozíciókban. Egy dolog, hogy minisztériumokban így van, de még iskolákban, kórházakban, bíróságokon... is. Mindenhol, amihez az államnak köze van. Gyakran olyan kap vezető szerepet, akinek amúgy semmi köze (hát még tudása vagy tapasztalata) se lenne az adott dologhoz.

2. Jogrend. Bár ez nem feltétlenül róható fel, de szinte csak olyan törvény, vagy módosítás megy át a parlamenten, amit ők akarnak. (már nincs 2/3-ad) Pl. csak azért nem szavaznak meg egy irományt, mert azt ellenzéki politikus nyújtotta be, mégha a többség egyetértene is vele.


De, hogy egy bölcsebb ember szavait idézzem: "gyakorlatilag eddig csak embereken nem végeztetett ki még"

2017. okt. 22. 15:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ezek valóban igaz dolgok, de én ezek töredékéről tudtam csak, mert nem követtem a politikát soha sem. Ez változni fog a közeljövőben.
2017. okt. 22. 19:46
 9/10 anonim válasza:

Ha központilag nem is, de a metódus már megjelent:


[link]

2017. okt. 23. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
73%

"Köszönöm a válaszokat, ezek valóban igaz dolgok, de én ezek töredékéről tudtam csak, mert nem követtem a politikát soha sem."


https://www.youtube.com/watch?v=X3M-IbUPF34&app=desktop

https://www.youtube.com/watch?v=UYLEiP3vCnM


két vidi 1 perc

A fidesz szavazókról általában a Hitlerjugend ugrik be, azok se voltak tisztába vele milyen rendszerben éltek míg nem jött a váltás, addig meghaltak volna egy muksóért, ugyan ez van itt is vérre mennek a nyugdíjasok mert a viktátor azt mondta mindenki aki nincs velük az ellenük van.

2017. okt. 25. 07:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!