Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatná valaki a végzettség...

Támogatná valaki a végzettség szerinti cenzust? Mondjuk, középfokú végzettség alatt ne legyen szavazati joga, felsőfokú meg érjen többet. Esetleg, középfokú végzettség alatt ne járjon családi pótlék?

Figyelt kérdés
2017. nov. 19. 07:59
1 2 3 4
 31/35 Alain Delon ***** válasza:
77%
De azért az sem volt olyan biztató, mikor orvosok a fülem hallatára az előző napi valóságshow-t beszélték meg. Bár lehet, hogy ők a felsőfokú verziót nézték.
2017. nov. 19. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/35 anonim ***** válasza:
68%

Én 3 gyerek után semmiféle családi kedvezményt nem adnék.


Hogy néz ki,hogy azok az emberek,akik létre hozzák az igényekkel rendelkező tömegeket,ők nem fizetnek semmiért?


Szerintem nonszensz egy kapitalista "minden az enyém,a magántulajdon védelme elsődleges" rendszerben.


Tudatosságra kellene az embereket nevelni.

Nem jár semmi azért,mert valaki 4 gyereket szül.

Az szüljön 3-4 gyereket,akinek van rá pénze.


Inkább az 1 és 2.gyerek után járó kedvezményeket növelném a 3.gyerektől pedig drasztikusan lecsökkenteni.A segítségnek is van egy határa,és ne éljenek vissza azzal!


Szerintem nonszensz,hogy egy 3 gyerekes megkapja a bruttó fizetését nettóban és még családi pótlékot is kap,és akkor ők használják legjobban az egészségügyet,oktatást,mindent ami köz.



A végzettséghez kötődő diszkriminációt nem támogatom.

Nagyon sok diplomás van,aki pl a politikai életet nem is követi.

Meg sok olyan,aki csak azért szavaz a fideszre,mert jó sok adókedvezményt kap.

Akkor még 4/5-e legyen a fidesznek?

2017. nov. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/35 anonim ***** válasza:

Háát ... egy kis történet...:


Egyik évfolyamtársammal beszélgettem az amerikai választásokról 1 éve. Én Trump mellet érveltem ő pedig Hilary mellet.


1-2 perc beszélgetés után kiderült, hogy nincsenek saját véleményei hanem ugyan azt mondja mint amit a TVben hallot vagy az interneten olvasott. Kb ilyen volt a kunkluziója: "Tudom, hogy Hilary nem jó, de legalább nem szexista és rasszista mint Trump."


Erre megkérdeztem, hogy feltudná-e sorolni Trumpnak vagy Hilarynek bármelyik

kampány igéretét ami alapján erre a következtetésre jutott... Erre, csak annyi tudott mondani, hogy " de... de.. Trump arról beszélt, hogy megfog egy nőt a p ...jánál"


Magyarul semmit sem tudott a 2 félről mégis volt egy elég erős véleménye a helyzetről, amit a média alakított ki.


Ugyan ez van Magyarországon. A legtöbb ember nem tudja, hogy mért szavaz arra a félre amire szavaz. Sőt akik azt hiszik, hogy tájékozottak is gyakra 1-2 erősen félrevezető cikk alapján tudnak bizonyos dolgokról, ami nem feltétlenűl a teljsen igazság... de persze nem néznek utána.


Igen... az ilyen embereknek nem kéne szavazniuk.... És igen, a felsőoktatásban részvett emberek nagyobb esélyel tájékozotabbak.



Deeee... Az igazi megoldás az lenne, ha egy tesztet kéne minden szavazónak kitölteni, ami megnézi, hogy tényleg tudják-e , hogy mire szavaznak.

2017. nov. 20. 18:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/35 anonim ***** válasza:
Ezt a "tesztdolgot", inkább a parlamentben kellene bevezetni, hogy láthassuk, vajon a képviselők tudják- e, hogy mikpr, miről szavaznak.
2017. nov. 21. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/35 Alain Delon ***** válasza:
Én is teszttel szűrném ki a szavazókat. Így kibuknának, akik a "zárcsökkentés" miatt szavaznak.
2017. nov. 21. 20:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!