Kezdőoldal » Közoktatás, tanfolyamok » Nyelvtanulás » Felsőfokú nyelvvizsgával...

Cristo kérdése:

Felsőfokú nyelvvizsgával hogyan és milyen lehetőségek között lehet tanítani pedagógusi diploma hiányában? (Egyáltalán lehet-e? )

Figyelt kérdés

Azt tudom, hogy közoktatási intézményekben csakis tanári diploma meglétével lehet tanítani - legalábbis többnyire (hallottam már kivételes eseteket tanárhiány miatt...).


De engem konkrétan az érdekelne, hogy pedagógusi diploma nélkül felsőfokú nyelvvizsgával taníthatok-e mondjuk nyelviskolá(k)ban? Hallottam, hogy felsőfokúval már lehet, de az nem tiszta nekem, hogy mindenképp kell-e a pedagógusi végzettség, avagy sem.


Másik: van egy ismerősöm is, akinek van felsőfokú nyelvvizsgája, és tanít magánban 2 nyelvből is (angol, kínai). (Bár a magán megint más tészta, de azt teszi.) Volt fordítóirodában is, most az, hogy nyelvsuliban tanított-e valaha, azt nem tudom...



2017. nov. 11. 19:04
 1/9 anonim ***** válasza:
51%
Én úgy tudom nyelvtanároknak speciális nyelvvizsgát kell tenniük.
2017. nov. 11. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
15%
Manapság már több nyelviskola is doktorit kér. Még a sima tanári se elég. A felsőfokú meg édeskevés oda.
2017. nov. 11. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:

És ha saját nyelvsulit nyitok, úgy sem? Ahhoz is több kell?


Csak azért, mert anyám beíratott még a nyáron a városban egy ember nyelviskolájába, hogy lenyelvvizsgázzak, és ott igazából semmi extra nem volt... Nem tudom pontosan, milyen végzettsége lehetett a férfinak, de újságban is hirdetve volt, és a nyelviskolájának a neve is az volt hogy "XY nyelviskolája" (itt direkt nem akarok nevet írni, lényegtelen is ilyen szempontból). Jó, hát egy 30.000. fős városban lakok, itt nincsenek ilyen speckó nyelvsulik...

2017. nov. 11. 20:34
 4/9 anonim ***** válasza:
81%

Te jó ég! Minden, ismétlem minden a kezedben van!

Nem kell hozzá anyuci meg apuci!


Vállalsz külön órákat, kiváltod a vállalkozóit és a katát, ami havi 50 ezer most.


Menj mindenhová és házalj és ne csak sajnáltasd magad!


Basszus! Én anno egy kb. alapfokkal kezdtem neki korrepetálni, úgy hogy 2-3 tananyaggal voltam a "tanítványaim" előtt, mert élet-halál kérdése volt.

2017. nov. 11. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
50%

"Nem tudom pontosan, milyen végzettsége lehetett a férfinak"


Milyen férfinak?

2017. nov. 11. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

#5 Köszönöm a bátorító választ. Viszont nem értem, hol látsz a kérdésben/kifejtésben sajnáltatást... Érdeklődtem, nem lelki támogatásra vágytam.


#6 Lényegtelen. Egy férfié volt a nyelviskola, és a neve volt a nyelviskola neve is (csak példának: Kiss János nyelviskolája). Legalábbis így volt hirdetve, de nem így hívták. Gondolom családi vállalkozásban csinálta, vagy nem tudom... Nem ástam bele magam még.

2017. nov. 12. 11:31
 7/9 A kérdező kommentje:

Jaaa mostmár értem, miért írtad, hogy "anyuci, apuci".

Nem is én kértem... Ragaszkodtak hozzá. De nem ezen van a hangsúly most. Csak megemlítettem.

2017. nov. 12. 11:37
 8/9 A kérdező kommentje:
Ja és még a sorszámot is elrontottam a válaszadásnál... :'D mindegy, remélem világos, melyik kinek szól. :)
2017. nov. 12. 11:38
 9/9 anonim ***** válasza:

Istenem, mennyi baromságot ir egyes kommentelő xD "doktori kell hozzá" omg :"D


Doktori max. az egyetemi tanársegédeknek kell. Ahhoz, hogy valaki nyelviskolában tanítson, ahhoz elég szinte bármilyen BA diploma +felsőfokú nyelvvizsga... Azok, akik több évet eltöltöttek a célországban, és van pl. C1-es nyelvvizsgájuk, esetleg fordító vizsgájuk (általános fordító vizsgát bárki tehet, ezek mind kétnyelvű vizsgák, és csak az ELTE, illetve a Debreceni Egyetem szervez.) De természetesen itt sem a papír a lényeg, hanem a folyékony nyelvtudás szóban,írásban. Egy állásinterjú keretében pedig amúgy is ki szokott derülni, hogy ki alkalmas a pályára :P


Egyébként szégyenszemre, a legtöbb középiskolában a különböző nyelvi órákat nem tanárok tartják, hanem olyanok, akiknek csak nyelvvizsgájuk van az adott nyelvből...

2019. júl. 17. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!