Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Támogatnátok az, hogy csak az...

Támogatnátok az, hogy csak az szavazhatnak, aki egy teszten átmenve bizonyítaná, hogy értesült a témában?

Figyelt kérdés

Volt egy másik kérdés, ahol azt kérdezték meg, hogy végzettség alapján jó lenne-e megadni a szavazati jogot. Elég sokan kiborúltak ... jogosan.


https://www.gyakorikerdesek.hu/politika__partok-kormanyzas__..


Ez egyátalán nem ugyan az a kérdés... Kíváncsi vagyok, hogy ezt az ötletet ki támogatná és aki nem, mért nem...


Itt a válaszom a fent említett kérdésre, csak hogy felvezessem a témát:


Háát ... egy kis történet...:


Egyik évfolyamtársammal beszélgettem az amerikai választásokról 1 éve. Én Trump mellet érveltem ő pedig Hilary mellet.


1-2 perc beszélgetés után kiderült, hogy nincsenek saját véleményei hanem ugyan azt mondja mint amit a TVben hallot vagy az interneten olvasott. Kb ilyen volt a kunkluziója: "Tudom, hogy Hilary nem jó, de legalább nem szexista és rasszista mint Trump."


Erre megkérdeztem, hogy feltudná-e sorolni Trumpnak vagy Hilarynek bármelyik

kampány igéretét ami alapján erre a következtetésre jutott... Erre, csak annyi tudott mondani, hogy " de... de.. Trump arról beszélt, hogy megfog egy nőt a p ...jánál"


Magyarul semmit sem tudott a 2 félről mégis volt egy elég erős véleménye a helyzetről, amit a média alakított ki.


Ugyan ez van Magyarországon. A legtöbb ember nem tudja, hogy mért szavaz arra a félre amire szavaz. Sőt akik azt hiszik, hogy tájékozottak is gyakra 1-2 erősen félrevezető cikk alapján tudnak bizonyos dolgokról, ami nem feltétlenűl a teljsen igazság... de persze nem néznek utána.


Igen... az ilyen embereknek nem kéne szavazniuk.... És igen, a felsőoktatásban részvett emberek nagyobb esélyel tájékozotabbak.


Deeee... Az igazi megoldás az lenne, ha egy tesztet kéne minden szavazónak kitölteni, ami megnézi, hogy tényleg tudják-e , hogy mire szavaznak.



2017. nov. 20. 18:36
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
100%
Nem, én azt támogatnám, ha a képviselőknek kellene minden parlamenti szavazás előtt, tesztet kitölteni arról, hogy mennyire tájékozottak abban, amiről szavaznak. Vagy legalább tudják- e, hogy éppen miről szavaznak.
2017. nov. 20. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!