Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Kb. hány egyéni választókerüle...

Kb. hány egyéni választókerületben van esély ellenzéki győzelemre?

Figyelt kérdés

A közvéleménykutatók szerint egyben:


[link]



2018. jan. 5. 13:56
 1/9 anonim ***** válasza:
13%
Remélem meglesz a kétharmad a fidesznek.
2018. jan. 5. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
90%

Ezt ki mérte? Hány ember részvételével? Mikor?


2014-ben 20 körzetet nyert a Fidesz több mint 50%-al.

Szóval elméletileg a maradék 86 megszerezhető, gyakorlatilag ennél kevesebb de szerintem többet fognak az ellenzékiek nyerni, mint 2014-ben. (akkor 10-et nyertek)


Itt mindent az átszavazási hajlandóság fog majd eldönteni. (de még minimálisan nagyobbal mint ami 2014-ben volt is jobb eredményt lehet elérni, mert voltak olyan körzetek is ahol 30 valahány %-al nyert csak a Fidesz)

2018. jan. 5. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
88%
#1: Jó, reméld. Én meg azt remélem, hogy soha többé, egy pártnak sem lesz "2/3"-a.
2018. jan. 5. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

"Remélem meglesz a kétharmad a fidesznek."


Azt értem, csak azt nem vágom, hogy akkor a felelősséget miért nem vállalják fel, ami ezzel jár. Mert ha sz.rkenegetésről van szó, akkor állandóan a baloldalt fikázzák.


Szerintem azért kérdező, ennél nagyobb ellenzéki támogatottságot tippelek, már pusztán az időközikből kiindulva is.

2018. jan. 5. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
5%
Hozzá kell tenni, hogy ez a becslés úgy készült, hogy "azokban a nagyvárosi körzetekben, ahol a Fidesz és a baloldal közötti különbség a kormánypártok javára öt százalékponton belül volt, ott a mandátumot a baloldalnak adtuk." Tehát így hozták össze ezt az egy darab körzetet... És úgyy hallottam, hogyy pont abban a körzetben nem akarja az MSZP-s befutó átadni a helyét a DK-snak, szóval lehet, hogy nem is jön ott létre semmiféle öszefogás, úgyhogy azt is simán behúzza a Fidesz.
2018. jan. 5. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
6%

Szerintem sajnos simán elképzelhető ez az eredmény idén áprilisban.

A budapesti 7-es választókerületet biztosan hozza a baloldal, mert ott még 2010-ben is ők nyertek, az ország legbaloldalibb része Angyalföld.

2014-hez képest viszont sokkal jobban áll a Fidesz és sokkal rosszabbul az ellenzék, tehát simán lehet, hogy a 2014-ben megszerzett néhány MSZP-s és DK-s választókerület is visszaszáll a Fideszre.

2018. jan. 5. 18:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
5%
40-nel többet nem fog veszíteni a Fidesz. Valószínűleg sima többséggel fognak kormányozni. 100 mandátum
2018. jan. 7. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
29%

Ez a választás nem a nemlétező ideológiák harca lesz - erre bárki mérget vehet!

Az a kérdés, hogy az Orbán elleni gyűlölet legyőzi-e az Orbántól való függést?!

2018. jan. 7. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
23%
Gyenge az ellenzék. 20-30 egyéninek már örülhetnek.
2018. jan. 7. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!