Kezdőoldal » Politika » Magyar politika » Melyek azok az egyéni választó...

Melyek azok az egyéni választókerületek amelyekre 2018-ban esély van hogy változhatnak 2014-hez képest?

Figyelt kérdés

2017. dec. 26. 16:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
26%
Az összes, ahol anno a Fidesz nyert.
2017. dec. 26. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
A pesti "vörös félhold" egy része ismét fideszes lesz, kb ennyi várható.
2017. dec. 26. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:

Budapesten tarolhat a baloldal.


Vidéken több helyen nyerhet a Jobbik.

2017. dec. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:

1-es vagyok.

Kifejtem, mert így rossul hangzik.

A bekerült fideszes politikusok néhány kivételével alig csinált valamit. Csak nent ültek és megszavazták azt amit a pártjuk kért. Ennyi erővel droidok is ülhettek volna ott. Alig volt felszólalásuk...

Ehhez képest mondjuk az Lmp-s képviselők? Folyton felszólaltak...

2017. dec. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Ugyan mire fel tarolhat a baloldal? Pesti vagyok, semmiben sem kínál vonzóbb alternatívákat a baloldal, mint 4 vagy 8 éve.
2017. dec. 26. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
Ahol nem a fidesz nyer, ott átrajzolják a kerületet a csaló választási törvény segítségével, amíg ki nem jön a győzelem.
2017. dec. 26. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Volt fent régen az indexen egy térkép amin választókerületenként megnézhetted az eredményt, de nem találom.


Van egy ilyen hogy településenként hány % volt az első és második hely között (sokkal értelmesebb lenne egy ilyen választókerületekkel település helyett)

[link]


Itt pedig egyenként a választókerületek:

[link]


Budapesten a legtöbb pesti kerületekben szerintem nem ihat a Fidesz a medve bőrére előre. Pl. a VII. kerületben kevesebb mint 300 szavazattal (!!!!!) nyert a fideszes.


Baranya: a két pécsi választókerületben csupán 5%-kal nyert a fideszes.


BAZ: A két miskolci választókerületben a Fidesz, Jobbik, és baloldali összefogás konkrétan fej-fej mellett végzett. Itt bármi előfordulhat.

Az ózdi és kazincbarcikai választókerületben 8-10%-kal nyert csak a Fidesz.


Csongrád:

Szegeden (itt is két körzet van, de az egyikben) 6%-kal nyert a baloldali összefogás, szóval ha nincs összefogás, akkor jó eséllyel nem fogja vinni a baloldal.


Fejér: Itt Dunaújváros a leggyengébb láncszem, ahol 6%-kal nyert a fideszes.


GyMS: Ezt be fogja húzni a Fidesz.


Hajdú-Bihar: ezt is.


Heves: Egerben 10%-kal nyert, meg Egerben a Jobbik meg a baloldal is viszonylag erős. Gyöngyösön viszont kevesebb mint 1%-on múlt, hogy nem Vona vitte, hanem a fideszes kihívója!


JNKSz: Viszonylag jól szerepelt a Jobbik, a Fidesz vitt mindent olyan 10-20%-os előnyökkel. Nekem Törökszentminklós és Szolnok tűnnek a leggyengébb fideszes láncszemnek itt.


Komárom-Esztergom: Tatabányán "csak" 10%-kal nyert a Fidesz, a többi körzetet besöpri.


Nógrád: Salgótarjánban 37%-kal nyert csak a Fidesz, ezt akár el is veszítheti, ha a fideszesek otthon maradnak.


Pest: Érd, Dunakeszi, és Szigetszentmiklós ahol "csak" 10%-kal nyert a Fidesz. Szerintem ezeket újra besöpri, de ha Pest megyében történik fordítás, akkor ezekben a kerületekben lesz.


Somogy: Fideszé.


Szabolcs: Nyíregyházán egyik körzetében 3%-kal nyert csak a Fidesz ,erre érdemes lesz odafigyelni.


Tolna: Fideszé.


Vas: Ez is. Itt leggyengébben Szombathelyen szerepelt a Fidesz, de baloldali összefogás nélkül simán viszi.


Veszprém: Elég fideszes megye. Bár most nézem hogy a Jobbik csak 23%-ok ért el, az előrehozott választáson meg vitte a körzetet! Szerintem '18-ban is vinni fogja. Mindenesetre az a tanulság, hogy ne legyünk biztosak, történhetnek meglepetések!

Ugyanez igaz a Veszprém 1. számú körzetre is, amit a Fidesz '14-ben 47%-kal elvitt, 2015-ben viszont elveszített!

Veszprém megyére figyeljünk oda!


Zala: Fidesz. Ha valahol lesz fordulat, az legfeljebb Nagykanizsa...

2017. dec. 26. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
na jó, csak 2014ben volt összefosás, most meg nem lesz
2017. dec. 26. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:

Mondjuk az előző kommentemben nem teljesen világos hogy amikor azt írom hogy "X %-kal nyert", akkor arra gondolok, hogy összesen kapott annyit, vagy hogy annyival kapott többet a másodiknál...

Na mindegy, találjátok ki :)

2017. dec. 26. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:

Pontosan azok, amelyekben az ott élő szavazók felérik ésszel, hogy lehetne nekik jobb is. Sokkal jobb. Ahol ez nem áll. ott nem lesz lényegi változás.


Vitatkoznék azzal az állítással, hogy 2014-ben volt összefogás. Nem volt! Az összefogás megcsúfolása, szétverése volt, személyesen Gyurcsány Ferenc irányításával. Láttam, hallottam.

2017. dec. 26. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!