Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Ti kire szavaztok a leendő...

Ti kire szavaztok a leendő választásokon? Csak szerintem értelmetlen, mert úgyis a Fidesz nyer?

Figyelt kérdés
2018. jan. 12. 14:21
1 2 3
 21/28 anonim ***** válasza:
22%

A "hatalmon levők mindíg lopnak" ez így igaz

Ott kezdődik a problémám a kollegáim szídják a fideszt, vagy bárkit "szét lopják magukat a szemetek", egy építő ipari cégnél dolgozom, és látom, hogy ezek az emberek munka után beállnak a műhelyük elé autóval, és pakolják be a parkettát, ragasztót, alapozót, cementet, tehát ami kell nekik, ellopják.

A lopás az lopás, aztán mondják én csak 200ezret loptam ők meg milliókat

Minősíthető-e én csak egy 300ezres autót loptam el más meg 3 millióst ő 10-szer annyi büntetést érdemel

2018. jan. 17. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/28 anonim ***** válasza:
87%

Mit vársz 21-es? Ha a kollégáid azt látják, hogy a vezérkar kamionnal tolja ki a lopott pénzt - ráadásul büntetlenül - akkor ő nem fogja enyhíteni a nyomorát?

A vezetők felelőssége hogy milyen példát mutatnak. Orbánék ilyet...

2018. jan. 17. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/28 anonim ***** válasza:
16%

Nem egyszerű kérdés.

Kicsit más szemszögből nézve a dolgot a Fidesz sorra ledarálta, beszecskázta a konkurens pártokat.

Ment a levesbe az MDF. Utána a Kisgazdák, majd az SZDSZ. Romokban az MSZP, végül ez a plakátos, meg arculatváltás támogatásos húzás a Jobbikkal. Az erkölcsi részt leszámítva, ami egyébként cseppet sem a politika jellemzője - több mint zseniális módon vitték be itt is a macit a málnásba. Egyrészt Vona beszívatásával a szavazóbázis felét elszedték, miközben anyagilag is ellehetetlenítették. Szerintem a Jobbik mostani vezetése a mai napig nem fogta fel, mennyire ügyesen felültették. Pedig ennyi esze azért lehetett volna, hacsak nem sakkban tartják, zsarolják valamivel őket. Mindegy, ezek messzire vezetnek.

Migránspolitika:

Itt aki betelepítés párti, az csak veszíthet a választásokon. Fel kellene fogni végre. Közép-Európa nem az a hely, ahol ennek a politikának sikere lehet. Olyasmit éltünk át, amit a nyugat eddig soha, vagy ahol igen, ott túl rég. Ez pedig megtanított bennünket arra, amit ők nem fognak fel. Ráadásul bennünket külföld az egy évezred alatt már annyit gyalázott, annyiszor elárult, annyi jellemtelenséget követett el ellenünk, hogy hazafias érzelmű, vagy csak kicsit is jóérzésű ember régóta már csak nevet azon, hogy mit gondolnak rólunk, vagy min röhögnek. Kutyát nem érdekli. - Épp ellenkezőleg. Ezzel pusztán újabb dachullámot, lenézést váltanak ki a nyugati demagógok belőlünk. Inverz pszichológia, ahol egy elnyomási szint felett ellenkezőjére fordul az emberek reakciója. A hatás pont ellentétes, mint amit el szeretnének érni: még több ellenérzés, még több dac és egyre erősödő mindent tagadás, aminek a vége az EU-ból való kilépés egyre hangosabb erőltetése lesz. Vagy eleve ezt is akarják elérni?

Bizony, egy hazai iszonyok közt edződött pártvezetésnek illene ezeket a szempontokat felfogni és ennek megfelelően szónokolni. Ezek a hibák szerintem alapvetőek és végzetesek az ellenzékre nézve.


Persze nekem sem tetszenek a munkajogi keretek, (új és erkölcstelen MTK) nem tetszik az adószívatás. Nem tetszett a közmunkába kényszerítése a közalkalmazottaknak, iskolák szétverése, egészségügyi panamák, a pályázatos sógorkoma alvállalkozások, stb. Sok minden nem tetszik, amit Fideszék csináltak. De ugyanezt megtette a liberális és baloldal is karöltve 2010 előtt más körettel, ám egyazon eredménnyel. Az se semmi egy lerablás volt, nem beszélve a 2006-os események kezeléséről. Ezt nem fogom soha megbocsájtani nekik, függetlenül attól, hogy meggyőződésem szerint ez is egy okosan, előre megcsinált konfliktus volt.


Szóval ugye a magamfajta felfogású embernek esetleg maradna az a Jobbik, amit épp a közelmúltban ültettek fel Fideszék, szecskáztak ripityomra, illetve lehetetlenítettek el még anyagilag is.


Így aztán eddigi jobbikos szavazóból életemben először alapvető erkölcsi elveim feladásával a Fideszre fogok szavazni. - Nem jó szájízzel, de mutasson valaki kevésbé rosszat és győzzön is meg róla, hogy igaza van...

- Csak képletesen mondtam, természetesen nem fog menni. -


A csordának pedig össze kell tartania, így a legnagyobb egységhez csatlakozom - szerintem ebben nem vagyok egyedül.

2018. jan. 17. 22:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/28 anonim ***** válasza:
24%
Ki s mennyit fizetett neked ezért a hazugsághalmazért???
2018. jan. 17. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/28 anonim ***** válasza:
29%
fentebb a 10/24-re írtam!
2018. jan. 17. 23:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/28 anonim ***** válasza:
89%

23-as: a te írásod üzenete az, hogy a Fidesz mindent és mindenkit tönkre "szecskázott" maga körül, semmi építőt nem tudtál írni, csak rombolást!

Nagyon is van kire szavazni a Fideszen kívül - olyanokra akiknek lenne szándékuk az ország valós felemelésére - és nem a szétlopására!

Olyan pártokra, emberekre, akik ismerik a magyar valóságot, akik ki mernek állni egy vitára, akiknek nem a Sorosozás az egyetlen mondanivalója!

Ne haragudj, de ha ezek után is a Fideszre akarsz szavazni, akkor egy cseppet sem vagy különb tőlük - azokat pedig bottal sem piszkálnám...

2018. jan. 18. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/28 anonim ***** válasza:
61%
Én teljesen bizonytalan vagyok! De abban biztos, hogy nem a Fideszre, illetve nem a Jobbikra. :-( Talán MSZP, Karácsony szimpatikus. Talán LMP, Szél nagyon kitartó.
2018. febr. 10. 00:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/28 anonim ***** válasza:
59%

Én a Momentumra.

Egyébként szerintem akkor van esélye az ellenzéknek győzelemre (kinek mi a győzelem, szerintem már a 2/3 elkerülése is az lenne), ha képesek megszólítani azokat, akik nem akarnak elmenni szavazni. Ami egyébként teljesen megérhető, nem fogom álszenten azt mondani, hogy nem értem meg, de azzal is a kormánypártot támogatják. Úgyhogy még mindig az a legjobb, amit tehetünk, hogy még ha összeszorított foggal is, de megyünk szavazni és kiválasztjuk a számunkra jónak ítéletet... vagy a legkevésbé rosszat.

2018. márc. 3. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!