Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek az idei választáso...

Szerintetek az idei választásokon kik esélyesek, kik nyerhetnek?

Figyelt kérdés

Mielőtt bárki is válaszolna leszögezném, hogy a trágárkodást, feszültség szítást kerüljük el. Mindenkinek lehet véleménye, joga van a vélemény nyilvánításra. Még ha a másik válasza miatt van is benned kis felesleges gőz, amit itt, a másikat porig alázva eresztenéd ki, ne tedd. Úgy tudom a jelentés funkció megfelelően működik az oldalon :)


Őszintén szólva én nem szeretek politizálni, soha nem is politizáltam. Ez persze nem jelenti azt, hogy nincs meg a saját magam kis véleménye, csak épp nem beszéltem róla. Viszont most érdekel mások véleménye mivel úgy vettem észre, hogy nincs olyan hírportál, ami független volna és így akár egy egyszerű szavazatarány-felmérést is nehéz megtalálni a neten pont azért, mert a hírportálok nagyja nem független. Ki tudja mennyit ferdítenek. Egyszerűen ezekről lehetetlen bármi reális következtetést is levonni. Ha lehet a válaszon kívül értelmes indokokat is írjatok az adott párt mellett.



2018. febr. 28. 16:22
1 2
 1/14 A kérdező kommentje:
A direkt marhaság is egy elkerülendő válaszforma, ha egy mód van rá... Jelentve.
2018. febr. 28. 16:59
 2/14 anonim ***** válasza:
0%

Kétfarkú kutyák


Jelentsd ezt is Móricka

2018. febr. 28. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:

Ha ellenzék belátja, hogy csak összefogással tud nyerni, akkor, még nyerhetnek is. És hajlandóak tenni is érte.


A mai közvélemény kutatások szerint nem keveset esett a Fidesz.


A másik, aki most veszít, annak vége van. Ha jobbik nem nyer Vonának le kell mondania, a többi párt meg eltűnik.

Ha veszít a Fidesz, az egy akkora pofon lesz nekik, hogy évekig nem állnak fel belőle. Talán még a következő választásra se.


Szóval nem babra megy a játék.

2018. febr. 28. 17:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Az ellenzéki összefogásban én csak ott látom a bakit, hogy ők már csak gőgből sem fognak összeállni. Meg hát, különféle idealizmusok, irányzatok vegyülésének híre sem mutatna olyan szépen a sajtóban, a Fidesz kapásból meglovagolná az egészet és még inkább nyomatná, hogy most már össze is fogtak ellenük, hogy lebonthassák a határzárakat. Ez ilyen téren szerintem eléggé patt helyzet, hirtelen kéne egy ugrásszerű változás valamelyik ellenzéki párt szavazati arányában, hogy bármelyik is nyerhessen. Az még nem is mutatna csúnyán, nem tudna csúnyán mutatni a médiában. Én egyébként nem a Fideszre fogok szavazni. A Jobbik az, ami gondolkodóba ejtett, ha minden igaz rájuk is fog menni a szavazatom. Ezt csak is azért, mert ők még nem voltak hatalmon és nem beszélnek marhaságokat. Ha teljesítik is azt, amit terveznek és mindez mellett ugyanúgy migráció-ellenesek maradnak, akkor viszont megnyerték az ez utáni, 2022-es választásokra is a szavazatomat.
2018. febr. 28. 18:32
 5/14 A kérdező kommentje:
Bár, ha az összes ellenzéki párt elkezd játszadozni a szavazati arányokkal akkor még kijöhet az. Pl megvizsgálják jelen helyzetben ki állhat jobban a szavazati arányokban és annak javára aki többségben van ezek a pártok lemondanak az adott területről. Hát vagyis nem annak javára, de legalább így egy adott választókerületben csak 2 párt harcolna ami máris növelné az esélyeket. Nem oszlanának meg annyira a szavazatok.
2018. febr. 28. 18:36
 6/14 anonim ***** válasza:
Mivel a Jobbik tegnap jelentette be, hogy nem közösködnek és mindenhol indulnak, így majd megosztja a szavazatokat. Tehát emiatt a Fidesz az esélyes
2018. febr. 28. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Én például nem kérek a Jobbikból. Láthattuk a Fidesz Jobbiktól lopott programpontjait. Én ebből a Fidesz 2.0ból nem kérek, hisz a Fideszből is elegem van. És nem is hiszem el, hogy megváltoztak.
2018. febr. 28. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

"Mivel a Jobbik tegnap jelentette be, hogy nem közösködnek és mindenhol indulnak, így majd megosztja a szavazatokat. "


Azóta változott a világ a DK egyeztett velük, visszalépnek 60 körzetben ha jól emlékszem, és a Jobbik is tárgyalni akar.

A friss közvélemény kutatásnál kijött nekik is a matek. Ha összeállnak, akkor még nyerhetnek is.

2018. febr. 28. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
#8 Milyen lopott programpontokra gondolsz?
2018. febr. 28. 21:57
 10/14 anonim ***** válasza:

A Fidesz csak úgy győzhető le a jelenlegi igazságtalan választási rendszerben, hogy az ellenzéki pártok koordináltan indítanak jelölteket az egyéni választókerületekben, és listán is csak az 5%-ot tutira elérő pártokra szavaznak, hiszen a többi listára adott szavazat nem hoz ellenzéki mandátumot.

Így a Kétfarkút el lehet felejteni, de remélem azt is, hogy majd amikor eljön a választás ideje, ők maguk mondják azt, hogy jó móka volt a kampány, de a választás nem tréfadolog. Együttet, Momentumot, kamu és bizniszpártokkal szintén ez a helyzet.


Ami az ellenzéki pártokat illeti, többnél valóban vannak különböző ideológiák pl. Jobbik, Párbeszéd, de még itt is nagyon sok dologban van teljes egyetértés, ami a programokat illeti, lásd oktatásügy, egészségügy, korrupcióellenesség.

Inkább legyen több dologban egyet nem értés, és küzdelem, hogy mindenből a legjobbat hozzák ki kompromisszumok árán, mint totális egyetértés a korrupcióban, ahogy a Fidesz-KDNP-nél van!

2018. márc. 2. 23:23
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!