Kezdőoldal » Politika » Pártok, kormányzás » Szerintetek miért történt ez...

Szerintetek miért történt ez a Forint gyengítés?

Figyelt kérdés

[link]


Ennyire hülyék nem lehetnek a Fidesznél?


2010. jún. 9. 11:23
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
72%

Hát a gyengülés előtti szinttől még nagyon messze van, 185 volt a chf, most még mindig 206. (otp deviza eladási adat)

ja erste pl. még rosszabb.

Köszi Kósa és Szíjjártó f@fej!



Kis korrektúra; 2008-ban még csak 140 Ft volt a CHF :) Az eurónak is normál esetben 250-260 Ft-nak kéne lennie... Egyébként azért történt a Ft gyengítés, mert Kósa és Szíjjártó debil! Szerencsére Orbán "elvtárs" megfékezte a valutánk mélyrepülését, és egy kicsikét erősödött a Ft. Egyébként őt sem szeretem, de remélem, helyrehozzák a problémát (de már csak a remény maradt :D)

2010. jún. 9. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:

"A kérdező kommentje:

13 02

Te csök, ki az aki suzukira vette fel? Marha állat itt lakáshitelről van szó te gyökér, nem a kocsiról. Az ilyen emberrel mint te ennyi kommunikáció pont elég volt."


A lakáshitelnél is ugyan ez a helyzet, ismerek még olyan elvetemültet is aki a szülei házát is odaadta fedezetnek, mert neki építkezni volt kedve. Forinthitel mindig volt a piacon csak a Tak.Szöv nem olyan menő hely mint az erste bank. Aztán meg adóságrendező hitel, az már vicc volt, a megvezetett marhák teljes megalázása. Gyurcsány bátyádék nem vonták volna vissza a fiatalok lakáshoz jutási programját. Amikor én építkeztem nem úgy csináltam, hogy mindent egyszerre bútorostúl, meg elektromoskapustól rögtön hitelből készre. Pár év alatt elkészült, mostanra nincs hitelem.

2010. jún. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:

A lakáshitelnél is ugyan ez a helyzet, ismerek még olyan elvetemültet is aki a szülei házát is odaadta fedezetnek, mert neki építkezni volt kedve. Forinthitel mindig volt a piacon csak a Tak.Szöv nem olyan menő hely mint az erste bank. Aztán meg adóságrendező hitel, az már vicc volt, a megvezetett marhák teljes megalázása. Gyurcsány bátyádék nem vonták volna vissza a fiatalok lakáshoz jutási programját. Amikor én építkeztem nem úgy csináltam, hogy mindent egyszerre bútorostúl, meg elektromoskapustól rögtön hitelből készre. Pár év alatt elkészült, mostanra nincs hitelem.



Én úgy tudom, hogy a forint alapú hitelekkel az a baj, hogy nagy kamat van rajtuk, míg a deviza alapú hiteleken nincsen akkora kamat, viszont nagy rizikóval jár.

2010. jún. 9. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:

Én úgy tudom, hogy a forint alapú hitelekkel az a baj, hogy nagy kamat van rajtuk, míg a deviza alapú hiteleken nincsen akkora kamat, viszont nagy rizikóval jár.


Beetetés volt az egész devizahiteles buli, pontosan a nagy rizikó miatt. A forint hitelt pl: nyugodtan előtörleszthetted, akkor már mindjárt nem ment rá kamatos kamat. A devizahitelesek esetében nem csak az árfolyam ingadozás miatt fizetnek többet, hanem mert a bankok egyoldalúan szerződés módosítottak és kamatot emeltek, meg egyéb költségeket hárítottak át. Magyarul, úgy szopatják a népet ahogy akarják. A másik meg a nagyon "korrekt" magánnyugdíjpénztárak és életbiztosítások. A legtöbbjüknek sikerült úgy eltüntetni az ügyfelek pénzét, hogy ők még simán kerestek is és a válságra hivatkoztak. Ez a szerencsétlen kérdező meg itt Kósázik meg Szijártózik, ahelyett, hogy axázna, vagy rájfájzenezne.

2010. jún. 9. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:
66%

"Azért gyengült a forint, mert nincs rögzítve az árfolyama. Ezért néha erősödik és néha gyengül. Létezik ugyanis egy ún. devizapiac, aminek még te is szereplője vagy szerintem néha. Ezen vannak eladók és vevők. Amikor kicsit több vevő van, mint eladó, akkor felmegy a forint árfolyama, fordított esetben csökken. Ez így megy már 1990 óta, elég érdekes, hogy egyesek múlt pénteken csodálkoztak rá először erre a tényre. "


Bocsi, de neki van igaza. Elég durva, hogy ezt ráverik egy az egyben Kósáékra.

2010. jún. 9. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 anonim ***** válasza:

14:07


"Kis korrektúra; 2008-ban még csak 140 Ft volt a CHF :)"


Igen, mert pártod és kormányod 2008 nyarán mesterségesen igyekezett erősíteni a forintot, hogy az üzemanyag- és gázárak emelkedését elrejtse. Nagyon sokba került az országnak ez az idétlenkedés, amit egyébként is csak néhány hónapig lehetett fenntartani.

2010. jún. 9. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/23 anonim ***** válasza:
46%
8 év fikázás, és itt az eredmény. Kormányzás első hetében megmutatják hogy ők se jobbak semmivel se. Ha az MSZP tette volna ugyanezt akkor most a fidesztől csak erről hallanánk, hogy de bénák, micsoda kijelentés, miért nem gondoltak az országra. Kösz minden fidesz szavazónak
2010. jún. 9. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 A kérdező kommentje:

A válasz írója 62%-ban hasznos válaszokat ad.

A válasz megírásának időpontja: ma 15:48


Ott a pont!!!

2010. jún. 9. 15:56
 19/23 anonim ***** válasza:
29%

Két szoci pontozza egymást, pedig mindkettő egyforma hülye..

Nem egyik apátok mondta, hogy "olcsítani kell a forintot"?

2010. jún. 9. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:

Igen, mert pártod és kormányod 2008 nyarán mesterségesen igyekezett erősíteni a forintot, hogy az üzemanyag- és gázárak emelkedését elrejtse. Nagyon sokba került az országnak ez az idétlenkedés, amit egyébként is csak néhány hónapig lehetett fenntartani.



Ezzel nem az MSZP-t akartam védeni, tévedés ne essék (hihetetlen, hogy itt milyen vádaskodó emberek vannak :/), csak szerettem volna felvázolni, hogy azóta mennyire süllyedt a Ft. A Bajnai-kormány alatt szaladt fel nagyon durván a CHF és az euro a Ft-hez képest. A Bajnai-éra végén már 194 Ft volt egy CHF. 2006 óta romlik folyamatosan.



Beetetés volt az egész devizahiteles buli, pontosan a nagy rizikó miatt. A forint hitelt pl: nyugodtan előtörleszthetted, akkor már mindjárt nem ment rá kamatos kamat. A devizahitelesek esetében nem csak az árfolyam ingadozás miatt fizetnek többet, hanem mert a bankok egyoldalúan szerződés módosítottak és kamatot emeltek, meg egyéb költségeket hárítottak át. Magyarul, úgy szopatják a népet ahogy akarják. A másik meg a nagyon "korrekt" magánnyugdíjpénztárak és életbiztosítások. A legtöbbjüknek sikerült úgy eltüntetni az ügyfelek pénzét, hogy ők még simán kerestek is és a válságra hivatkoztak. Ez a szerencsétlen kérdező meg itt Kósázik meg Szijártózik, ahelyett, hogy axázna, vagy rájfájzenezne.



Az egyoldalú szerződés kötés az nem mond ellent véletlenül a Ptk. valamelyik §-nak? Mert én úgy tudom...

2010. jún. 9. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!